Mowa o Jesieni Literackiej, która już po raz dwunasty zagości w Bytomiu. Od 20 do 25 listopada dokładniej rzecz umując. 

 

W programie Bytomska Scena Recytatora, Turniej Jednego Wiersza im. Stanisława Horaka, wieczory autorskie Bohdana Urbankowskiego i Adama Ziemianina, warsztaty z zakresu recytacji i piosenki aktorskiej, spektakl w reżyserii Danuty Szymczyk „Jak to było na Śląsku”, koncert piosenki artystycznej (laureaci bytomskiego festiwalu piosenki poetyckiej „Kwiaty na kamieniach” z towarzyszeniem Piekarskiej Orkiestry Kameralnej), a także: 


22 listopada (czwartek), godz. 19.00
Kolejne - czwarte na legnickiej scenie - autorskie dzieło duetu Pawła Wolaka i pochodzącej z Bytomia - Katarzyny Dworak, czyli spektakl Wierna wataha 

Po obsypywanych nagrodami opowieściach dziejących się na wsi, tym razem przenosimy się do małego miasteczka. Jego bogobojni mieszkańcy żyją w poczuciu bezpieczeństwa, oddaleni od zawirowań politycznych reszty świata, od wszelkich wojen i niepokojów. Ceną za ten komfort jest - składana co pokolenie - niezwykła ofiara... Przez wiele lat nikt się przeciwko niej nie buntuje, wszyscy rozumieją wagę wspólnej sprawy, zgadzają się na życie podporządkowane potrzebom wiary i Kościoła. Ale w końcu w miasteczku rodzi się ktoś, kto chce żyć zupełnie inaczej...


Finalista 11. edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 
 

Czas trwania: 90 min.
Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu, ul. Wojciecha Kilara 29

 

25 listopada 2018 (niedziela)
Romantyczne i zadziorne, melancholijne i komiczne - recital "Już nie zapomnisz mnie", czyli piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie w wykonaniu Tomasza Stockingera.

 

Tytuł programu pochodzi od piosenki Już nie zapomnisz mnie, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii Zapomniana melodia z 1938 roku. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. A jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych.

Na fortepianie Stefan Gąsieniec - kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menedżer kultury.
 

Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu, ul. Wojciecha Kilara 29

 

Jesień w Beceku będzie słowem i piosenką malowana ... słowem i piosnką polską, ponieważ XII Bytomska Jesień Literacka będzie się odbywać w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.