Już po raz 10 miłośnicy biegania wzięli udział w Bytomskim Półmaratonie. Tym razem uczestników było blisko 1.500. Wśród biegaczy, którzy w regulaminowym czasie ukończyli bieg, wylosowany został samochód. W trakcie imprezy zorganizowano IV Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu.

W sobotę odbyła się jedna z największych imprez lekkoatletycznych na Śląsku, czyli 10. Bytomski Półmaraton. Jest to bieg uliczny na dystansie 21.097 m, czyli połowie długości biegu maratońskiego. Poza biegiem głównym, odbyły się również biegi towarzyszące na 10,5 km oraz Nordic Walking. Na liście startowej znaleźli się zarówno krajowi, jak i zagraniczni zawodnicy.

Po raz czwarty w historii imprezy przeprowadzono w jej trakcie Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu, w którym udział wziął Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinsp. Dariusz Dziurka. W półmaratonie uczestniczyło blisko 50 funkcjonariuszy, a wśród nich bytomscy stróże prawa.

Mundurowym zwycięzcą biegu został Arkadiusz Gardzielewski, pełniący służbę w Jednostce Wojskowej we Wrocławiu. II miejsce zajął Mateusz Michalec z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, a III lokatę wywalczył Paweł Wylężek z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach .

Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną – osobową dacię. Każdy biegacz, który w regulaminowym czasie dotarł na metę, otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała bytomska drogówka.