Jubileuszowy 10. Bytomski Półmaraton za nami

Jedna z największych imprez biegowych na południu Polski obchodziła swój jubileusz. W sobotę, 15 września już po raz dziesiąty odbył się Bytomski Półmaraton, w którym wzięło - podobnie jak w poprzednich edycjach - ponad 1000 biegaczy.

Najszybszym zawodnikiem głównego dystansu był jego zdecydowany faworyt Arkadiusz Gardzielewski. Zawodnik, który jest w świetnej formie również w Bytomiu potwierdził, że nie ma sobie równych, pokonując trasę półmaratonu w czasie 1:09:31. Drugi był ubiegłoroczny zwycięzca Dawid Malina, który uzyskał wynik 1:13:33, zaś trzecie miejsce zajął Zbigniew Kalinowski (1:14:28).

W półmaratonie jak zawsze dominowali zawodnicy ze Śląska, ale również nie zabrakło miłośników długodystansowych biegów z innych regionów Polski, a nawet z zagranicy. To właśnie oni byli bezkonkurencyjni na dystansie 10,5 km, bowiem trzy pierwsze miejsca zajęli biegacze z Ukrainy. Zwycięzcą został Pavlo Vereckyi, który dystans ten pokonał w czasie 32:55. Drugie miejsce zajął Sergii Okseniuk (33:27), zaś trzecie Pawel Olijnyk (33:43).

Przypomnijmy, że dla wielu biegaczy imprezy takie jak maratony i półmaratony to prawdziwe rarytasy, z kolei dla biegaczy – amatorów to wielka szansa na sprawdzenie możliwości swojego organizmu w rywalizacji z rówieśnikami. Nie inaczej było podczas jubileuszowej 10. edycji Bytomskiego Półmaratonu, gdzie na starcie pojawiało się prawie 1500 biegaczy, udowadniając tym samym, że imprezy biegowe w naszym mieście, ale również w Polsce cieszą się ogromną popularnością.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: FestiwalBiegów.pl