Bytomscy szachiści z medalami

Świetne wiadomości napłynęły do nas z Węgierskiej Górki. W odbywających się tam Mistrzostwach Juniorów w szachach dwaj zawodnicy Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu wywalczyli srebrny i brązowy medal, zdobywając tym samym przepustkę do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski.

Brązowy medal w kategorii dziewcząt do lat 9 zdobyła Alicja Hajduk, zaś srebrny krążek wywalczył w kategorii chłopców do lat 11 – Zbyszek Wiatrowski. Nasi medaliści oprócz miejsca na podium uzyskali również bezpośredni awans do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski. Warto dodać, że nasz trzeci reprezentant – debiutujący na turnieju tej rangi Igor Galwas po wspaniałej walce zajął 11, miejsce i mimo że nie uzyskał kwalifikacji, to również może zaliczyć start do bardzo udanych.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: MDK nr 1