Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Posiadanie własnego przydomowego ogrodu lub ogródka to doskonały pretekst do zaprojektowania i zorganizowania przydomowej strefy relaksu, z której będzie mogła korzystać cała rodzina. Co powinno się znaleźć w takiej strefie? W jakie urządzenia nie warto inwestować? Czy jacuzzi na wolnym powietrzu to aby na pewno dobry pomysł w naszej strefie klimatycznej?

Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących przydomowej strefy relaksu znajdziesz w dzisiejszym artykule, który poświęciliśmy różnorodnym propozycjom do ogrodu, takim jak minibaseny, altany ogrodowe oraz inne udogodnienia, których podstawowym zadaniem jest tworzenie przestrzeni do odpoczynku i relaksu, tak w pojedynkę, jak i całą rodziną.

Czy minibaseny to jacuzzi?

Minibaseny ogrodowe to gotowe konstrukcje – zarówno wolnostojące, jak i przeznaczone do osadzenia w dole wykopanym w ziemi – wyposażone w szereg funkcjonalności, wśród których dysze wodne do hydromasażu stanowią najważniejsze. To też sprawia, że o zdecydowanej większości minibasenów instalowanych w naszych ogrodach oraz zadaszonych ogrodach zimowych możemy mówić, że są to jacuzzi.

W Polsce instalacja jacuzzi na otwartej przestrzeni, jaką jest m.in. przydomowy ogródek wciąż budzi sporo wątpliwości, a nierzadko nawet kontrowersji. Dlatego poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące minibasenów zewnętrznych oraz zasady ich funkcjonowania.

Co z outdoorowym jacuzzi późną jesienią i zimą?

To, czy zdecydujemy się korzystać z ogrodowego minibasenu poza sezonem letnim zależy przede wszystkim od nas. Większość basenów tego typu jest wyposażona w nowoczesne systemy podgrzewania wody oraz sterowanie elektroniczne i termostat, dzięki czemu planując wizytę w jacuzzi możemy nastawić temperaturę wody jeszcze zanim się w niej zanurzymy. Alternatywą dla montażu minibasenu na zewnątrz jest jego osadzenie pod zadaszeniem – na przykład w przeszklonym ogrodzie zimowym, w którym znajduje się także basen zewnętrzny. Jazzuzi zainstalowane w takim pawilonie zewnętrznym może się okazać bardziej funkcjonalne w okresie jesienno-zimowym.

Z jakich funkcjonalności mogę wybierać decydując się na minibasen ogrodowy?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy zakres funkcjonalności, jakimi dysponują współczesne minibaseny przeznaczone do instalacji w ogrodach jest naprawdę szeroki. Oznacza to, iż możemy wybrać urządzenia mniej i bardziej obfitujące w funkcje. Oczywiście podstawową funkcją minibasenu jest funkcja hydromasażu, jednak w ofercie producentów tego typu rozwiązań znajdziemy także jacuzzi z możliwością ozonowania wody, a także szereg basenów z podświetleniem umożliwiającym relaks przy pomocy koloroterapii, znanej także jako chromoterapia czy leczenie kolorami. Leczenie kolorami to jeden ze skutecznych sposobów na walkę ze stresem.

Jak zadbać o czystość i higienę wody w zewnętrznym jacuzzi?

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z basenem outdoorowym, niezależnie czy był to basen rozporowy czy stały, wie, że utrzymanie czystości w tego typu zbiorniku jest w wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Podobnie jak w przypadku basenu pływackiego, w jacuzzi montuje się odpowiednie filtry do wody, które nie tylko usuwają zabrudzenia mechaniczne, ale także odkażają wodę. Dodatkowo, aby za pobiec rozwojowi glonów możemy zastosować specjalistyczną chemię basenową przeznaczoną również do minibasenów i jacuzzi. Czystość wody oraz utrzymanie jej odpowiedniej temperatury zapewnia również odpowiednia pokrywa basenu, która w odróżnieniu od standardowych pokrowców basenowych jest dodatkowo wyposażona w warstwę termoizolacyjną, która zapobiega nadmiernej utracie ciepła, również w chłodniejsze dni.

Jak często trzeba myć jacuzzi?

Kwestie higieny to kwestie całkowicie indywidualne. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na stosowanie specjalistycznej chemii zapobiegającej zakwitaniu wody, a także od częstotliwości korzystania z urządzenia oraz jego posadowienia. Minibaseny osadzane w sąsiedztwie piasku są o wiele bardziej narażone na zanieczyszczenia niż te, wokół których pojawił się bruk lub inna forma płytek chodnikowych lub glazury.

minibasen ogrodowy