Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Zmiana organizacji ruchu, która ograniczy napływ śmieciWczoraj, 4 grudnia Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz zdecydował o zmianie organizacji ruchu przy ul. Pasteura w Bobrku. W następnym tygodniu na ul. Pasteura nie będą mogły wjechać pojazdy ważące powyżej 3,5 t. Całkowity zakaz wjazdu będzie obowiązywał w rejonie garaży przy ul. Pasteura (za wyjątkiem użytkowników garaży).  
 
Zgodnie z zapowiedziami, jedną z pierwszych podjętych decyzji po objęciu urzędu przez nowego prezydenta Bytomia, jest decyzja dotycząca zmiany organizacji ruchu w miejscach narażonych na nielegalne składowanie odpadów.

Ograniczymy ruch samochodów ciężarowych w Bobrku przy ul. Pasteura. To pierwsza zmiana, która powinna zredukować napływ śmieci uciążliwych dla mieszkańców Bobrka. Planujemy kolejne działania. To początek walki o czyste miasto – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Jeszcze jako radni składaliśmy interpelację dotyczącą ograniczenia ruchu przy ul. Pasteura. Wówczas były prezydent stanął po stronie interesu ekonomicznego firm zwożących odpady – komentuje I zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.   

Dziś, 5 grudnia prezydent Mariusz Wołosz wraz ze swoim zastępcą Waldemarem Gawronem spotkał się z przedsiębiorcami z terenów byłej Huty Bobrek, którym także zależy na ograniczeniu wjazdu ciężarówek z uciążliwymi odpadami do Bobrka.

Zależy nam na współpracy. Tylko współdziałając, możemy zaplanować działania ograniczające napływ odpadów do Bytomia
– mówił prezydent Gawron.   

Przedsiębiorcy zobowiązali się na piśmie, że wstrzymają możliwość wjazdu i poruszania się samochodów ciężarowych wwożących na tereny należące do przedsiębiorców uciążliwe odpady
– mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek