Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Mikołajkowe Warsztaty Ozdób Świątecznych, które w minioną sobotę odbyły się w Biurze Promocji Bytomia przyciągnęły cale rodziny. Wszyscy w radosnej atmosferze wykonali ozdoby, które udekorują ich domy podczas zbliżających się świąt.

Warsztaty ceramiki i tworzenia witraży poprowadzili artyści z Bytomia: Justyna Pastuszka i Roman Pordzik. Tworzą parę w pracy i w życiu prywatnym. Ona maluje i wykonuje witraże klasyczne, on specjalizuje się w obróbce szkła techniką fusingu.

W ich pracowni artystycznej (Ruda Śląska, ul. Hallera) powstają zarówno małe dzieła sztuki, kunsztowne rzeczy użytkowe, talerze, patery, jak i olbrzymie zlecenia, np. na potrzeby zabytkowych kościołów. Artyści mają na koncie szereg wyjątkowych realizacji, m.in. renowację witraży w kościele św. Ducha i Podwyższenia Krzyża Świętego w Bytomiu, stworzenie witraży dla Katedry Chrystusa Króla w Katowicach czy witraży dla Zakonu Karmelitanek Bosych w Katowicach.

Pracownia artystyczna to ich drugi dom, gdzie spędzają większość dnia. Czasami prowadzą tam także warsztaty. Pasją do tego kruchego, ale wdzięcznego materiału, jakim jest szkło, na swoich zajęciach zarazili już niemałą liczbę osób. Niektóre z nich rozwijają się twórczo już w swoich własnych pracowniach.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek