Górniczy Klub Sportowy „Czarni” Bytom podsumował kolejny znakomity rok, podczas którego zawodnicy klubu zdobyli medale m.in. na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Świata Juniorów/ek Nassau Bahamy czy 48. Grand Slam w Abu Dhabi.

W uroczystej gali połączonej ze spotkaniem wigilijnym wzięli udział m.in. zawodnicy, trenerzy i działacze klubu oraz Adams Fras, zastępca prezydenta Bytomia. Spotkanie to było świetną okazją, aby wyróżnić zawodniczki i zawodników, którzy w tym roku osiągnęli najlepsze wyniki. Wśród nich nie zabrakło Natalii Kropskiej, która w listopadzie na Mistrzostwach Świata Juniorów/ek Nassau Bahamy zajęła V miejsce oraz Pauliny Dziopy, która na tych samych zawodach wywalczyła VII miejsce. Końcówka bieżącego roku należała również do Beaty Pacut, która w Abu Dhabi na 48. Grand Slam stanęła na podium z III lokatą oraz jako jedna z szesnastu najlepszych na świecie zawodniczek walczyła w Chinach na prestiżowych zawodach World Masters.

Przybliżając ilość zdobytych medali, wspomnijmy, że zawodnicy GKS „Czarni” Bytom w roku 2018 tylko podczas Mistrzostw Polski indywidualnie, we wszystkich kategoriach wiekowych zdobyli aż 28 medali w tym: 10 złotych, 5 srebrnych i 13 brązowych. W zawodach drużynowych wywalczyli 5 medali w tym 2 złote, 2 srebrne oraz 1 brązowy.

Warto dodać, że podczas spotkania wyróżniono również dzieci, które brały udział w czterech rundach Otwartych Mistrzostw Bytomia i trenują na matach przy ulicy Łużyckiej.

W czasie piątkowego spotkania jeden z najlepszych judoków Czarnych Bytom − Paweł Zagrodnik − zakończył swoją sportową karierę. Zawodnik, który ma na swoim koncie m.in. medale mistrzostw Polski i Europy, sukcesy indywidualne i drużynowe oraz zdobycie piątego miejsca na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku oficjalnie zakończył swoją karierę, dając popis swoich umiejętności w macierzystym klubie.

Przypomnijmy, że Czarni Bytom co roku osiągają liczne sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Nasi judocy i judoczki od lat biorą udział w najważniejszych imprezach sportowych na świecie: mistrzostwach Europy, świata, pucharze świata i igrzyskach olimpijskich.