Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Dlatego wczoraj, podczas akcji „Bezpieczny Pieszy”, bytomscy policjanci rozdawali elementy odblaskowe, zachęcając tym samym do ich noszenia.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj policjanci drogówki prowadzili działania Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz prawidłowe poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach. Działania były świetną okazją do uświadomienia pieszym, że noszenie elementów odblaskowych może zapobiegać tragicznym w skutkach wypadkom drogowym. Mundurowi rozdali odblaski podkreślając, jak ważne jest ich noszenie nie tylko po zmroku i nie tylko poza obszarem zabudowanym.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.