wiadukt WroclawskaZ remontem wiaduktu nie można było dłużej czekać, gdyż jego zły stan techniczny wymusiłby zamknięcie obiektu. To spowodowałoby paraliż komunikacyjny w mieście.
W pierwszej kolejności wymieniono najbardziej uszkodzone dylatacje, których remont zakończył się w listopadzie 2018r. Jednak, aby doprowadzić wiadukt do właściwego stanu technicznego, konieczna jest wymiana kolejnych dylatacji. Są one wykonywane na zamówienie i dostarczane do Bytomia. To wymusza dalsze utrudnienia w ruchu. Powinny one zakończyć się w czerwcu.
Wymiana dylatacji na wiadukcie w ciągu ul. Wrocławskiej prowadzona jest na zlecenie spółki Węglokoks – właściciela kopalni Bobrek, w ramach likwidacji szkód górniczych. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.