Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Pozytywna dyscyplina. Warsztaty dla rodzicówJak lepiej zrozumieć swoje dziecko? Jak stać się świadomym rodzicem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań padną podczas bezpłatnych warsztatów „Pozytywnej dyscypliny”. Odbędą się one 25 lipca w CH Agora. Już można się zapisywać.

Metoda wychowawcza pozytywnej dyscypliny została oparta o badania psychologiczne austriackiego doktora i psychoterapeuty Alfreda Adlera, który jest jednym z założycieli szkoły psychologii indywidualnej. Opiera się ona na pięciu fundamentach. Są to: pomoc, szacunek, długofalowość, umiejętności społeczne i odkrywanie zdolności i kompetencji w aspekcie siły osobistej i autonomii.

Metoda obejmuje tez bardzo ważne narzędzia i koncepcje: wzajemny szacunek, identyfikację przekonań stojących za zachowaniami, efektywną komunikację i umiejętności rozwiązywania problemów, dyscyplinę, która uczy koncentracji na poszukiwaniu rozwiązań, a nie na karaniu oraz stosowanie zachęcania (zamiast pochwały).

Warsztaty trwają dwie godziny, a poprowadzi je Sylwia Blum-Gregorczyk, edukatorka "Pozytywnej dyscypliny". Dzięki narzędziom zastosowanym w tej metodzie wiemy, jak radzić sobie z trudnościami dnia codziennego. Znika bezradność, a pojawia się więcej miłości w relacjach rodzic-dziecko. Wiadomo, jak budować relacje oparte na wzajemnym zaufaniu oraz szacunku - mówi.

Początek o godzinie 18.00 w Sali Kameralnej. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Lipcowe zajęcia to już druga edycja „Pozytywnej dyscypliny” w Agorze Bytom. Pierwsze warsztaty odbyły się w kwietniu.
Autor: Iwona Wronka


1000 Znaków do wykorzystania