Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Mundurowi ujawnili 55 wykroczeń.

Dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach oraz egzekwowanie od kierujących i pieszych obowiązujących w tym zakresie przepisów, to główne cele prowadzonych działań o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania". Policjanci z bytomskiej drogówki pełnili służbę w kilku wytypowanych punktach miasta. W trakcie akcji mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, prawidłowość parkowania w rejonach skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa. Stróże prawa zwracali także uwagę na zachowanie pieszych uczestników ruchu drogowego.

 

Mundurowi ujawnili 55 wykroczeń. Z czego, aż 52 popełnili kierowcy pojazdów mechanicznych, z których 34 ukaranych zostało mandatami karnymi. Piesi popełniali wykroczenie przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Aż 34 kierowców przekroczyło prędkość w rejonie skrzyżowań a 2 nie zastosowało się do sygnalizacji świetlnej. Wobec 19 osób mundurowi zastosowali pouczenie.