Polonia nie dała szans liderowi III ligi

Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrali piłkarze BS Polonia Bytom. Beniaminek III ligi nie dał dzisiaj, 13 października żadnych szans liderowi tabeli – rezerwom Śląska Wrocław, wygrywając 2:0. Obydwie bramki dla Polonistów zdobył Marcin Lachowski.

Mecz rozpoczął się kapitalnie dla Niebiesko-Czerwonych. Już w 3. minucie spotkania Lachowski otworzył wynik meczu w Bytomiu. Goście z Wrocławia próbowali doprowadzić do remisu, ale defensywa Polonii szybko radziła sobie z atakami piłkarzy Śląska. Druga połowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od bramki dla piłkarzy z Bytomia. W 49. minucie rzut karny wykorzystał Lachowski i Polonia prowadziła 2:0. Wynik nie uległ już zmianie i Poloniści zasłużenie i pewnie wygrali niedzielne spotkanie z liderem III ligi.

Dzięki zwycięstwo BS Polonia Bytom ma już na swoim koncie 17. punktów i zajmuje dobre 9. miejsce w tabeli III ligi. Kolejny mecz Niebiesko-Czerwoni rozegrają również u siebie, 19 października z Lechią Zielona Góra.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek