Zwycięstwo Polonii na wyjeździe

Po ostatnim remisie podczas Najstarszych Derbów Śląska przyszedł czas na komplet punktów. W meczu wyjazdowym bytomska drużyna pewnie pokonała Wartę Gorzów Wielkopolski.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3. Na sukces pracowała cała drużyna niebiesko-czerwonych, lecz najskuteczniejszy okazał się Adam Żak, który dwukrotnie umieścił piłkę w bramce rywala (w 49 i 68 minucie). Drogę po komplet punktów rozpoczął jednak Filip Żagiel, który sprawił że bytomianie do szatni, po pierwszej połowie schodzili z bramką na koncie. Żagiel pokonał bramkarza gospodarzy w 40 minucie.

Teraz kolej na spotkanie w Bytomiu. Poloniści już 26 września powalczą o kolejne 3 punkty z MKS Kluczbork. Początek meczu o godzinie 15:00

Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom