Powszechny Spis Rolny - weź udział w loteriiDo 30 listopada potrwa Spis Rolny na terenie całego kraju. Warto dodać, że każdy rolnik, który został już spisany i uzyskał unikatowy kod potwierdzający samospis, może wziąć udział w loterii i wygrać jedną z wielu nagród.

Przypomnijmy, że obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unii Europejskiej rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, jak również wynika on z rekomendacji FAO, zawartych w dokumencie pn. Światowy program spisów rolnych rundy 2020 r. W państwach członkowskich ONZ pełne badanie realizowane jest raz na 10 lat i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne. Poprzedni Powszechny Spis Rolny odbył się w Polsce w 2010 roku.
 
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: https://faktybytom.pl/20210120375953/kredyt-gotowkowy-ranking-najtanszych-ofert-2021

Powszechny Spis Rolny 2020 jest prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 roku, według stanu na dzień 1 czerwca 2020 rok. Udział w nim jest obowiązkowy.

Szczegóły Powszechnego Spisu Rolnego dostępne są na stronie Głównego Urzędu Statystycznego – Powszechny Spis Rolny, zaś w sprawie loterii również na stronach Głównego Urzędu Statystyczne – Loteria Powszechnego Spisu Rolnego

Loteria spisowa.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: GUS