Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Bytomscy policjanci zatrzymują kolejne osoby mające powiązania z narkobiznesem. W piątek oraz w sobotę mundurowi z Szombierek zatrzymali 27, oraz 37-latka. Przy bytomianach, w czasie przeszukania mundurowi ujawnili narkotyki. Teraz grozi im do 3 lat więzienia.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości – do 10 lat więzienia. W sytuacji mniejszej wagi, gdy potwierdzi to dochodzenie, posiadacz może liczyć na złagodzenie odpowiedzialności, czyli karę: grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Prawie codziennie nasi funkcjonariusze zatrzymują osoby posiadające narkotyki. W piątek oraz w sobotę mundurowi z Szombierek zatrzymali 27, oraz 37-latka. Oboje to mieszkańcy Bytomia. U mężczyzn, podczas przeszukania mundurowi ujawnili amfetaminę. Śledczy zatrzymanym już przedstawili zarzuty. Grozi im kara do 3 lat więzienia.