Oszuści działający metodą „na policjanta”, czy też w ramach rzekomych akcji Policji zwalczających „oszustów bankowych” nie odpuszczają. Ciągle warto przypominać i szeroko omawiać metody wykorzystywane przez tych przestępców. Oszuści cały czas wymyślają nowe metody. Pamiętajmy, że policjanci w żadnym przypadku nie żądają od ludzi pieniędzy!

Oszuści działający metodą „na policjanta” ciągle działają. W ostatnim czasie mieszkańcy Bytomia znów zostali oszukani metodą "na policjanta " tracąc swoje oszczędności. Tym razem udało im się okraść 77-letnie małżeństwo i dwie kobiety w wieku 78 i 58 lat. We wszystkich przypadkach osoby niestety, uwierzyły fałszywemu funkcjonariuszowi i przekazała swoje oszczędności. Apelujemy o rozwagę. Nie dajmy się oszukać!
Zwracamy się z apelem, również do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy.
Przypominamy, że policjanci w żadnym przypadku nie żądają od ludzi pieniędzy! Nigdy nie każą wypłacać, czy też przelewać gotówki na podane przez telefon konto bankowe!