Wczoraj policjanci w dwóch centrach handlowych przypominali mieszkańcom Bytomia o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. To szybki i łatwy sposób komunikowania się z policjantami. Dzięki tej interaktywnej mapie możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Zachęcamy do korzystanie z niej i przypominamy o możliwości łatwego kontaktu ze swoim dzielnicowym, bądź wyszukania najbliżej jednostki Policji za pomocą aplikacji Moja Komenda.
Choć Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w całej Polsce już od 6 lat, to warto o niej przypominać i zachęcać do korzystania z niej. Jest narzędziem, które sprawdza się, jako praktyczny komunikator pomiędzy społeczeństwem a policjantami. W łatwy sposób, dzięki interaktywnej mapie, każdy może mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując, gdzie łamane jest prawo. Takie działanie ze strony mieszkańców pomaga Policji w skuteczniejszym zwalczaniu zagrożeń i sprawdza się jako doskonały instrument współpracy Policji ze społeczeństwem. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę, dzięki czemu zapewnia każdemu z mieszkańców możliwość korzystania z niej w sposób łatwy i anonimowy. Warto jednak zaznaczyć, że mapa nie służy do zgłaszania interwencji pilnej Policji. W takich wypadkach należy dzwonić pod numer 112.
Wczoraj policjanci w dwóch centrach handlowych przypominali i zachęcali mieszkańców Bytomia do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi wyjaśniali, co to za narzędzie, do czego służy i w jaki sposób się nim posługiwać. Na odwiedzających centra handlowe czekały również ulotki, które stróże prawa rozdawali. Mundurowi informowali również o pozostałych aplikacjach, takich jak Moja Komenda, czy Śląski Dzielnicowy, dzięki którym w łatwy i szybki sposób można skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Wystarczy wpisać na przykład własne miejsce zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Moja Komenda zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend, komisariatów, rewirów dzielnicowych i posterunków w Polsce. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, aby wskazała trasę do najbliższej jednostki Policji. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnym wybranej komendy. I co ważne, użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.
Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś to na mapie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Jeśli chcesz skontaktować się ze swoim dzielnicowym, możesz zrobić to za pomocą aplikacji Moja Komenda, którą można pobrać na telefon:
Dla urządzeń systemu Android
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl
Dla urządzeń systemu iOS
https://apps.apple.com/pl/app/moja-komenda/id919504159?l=pl