Zdrowie to męska rzecz, o czym ma przekonać zaplanowana na 22 października akcja Mosznowładcy polegająca na badaniach pod kątem raka jąder i raka prostaty, do udziału w której zaprasza CH Atrium Plejada.

Kampania Mosznowładcy ma na celu nie tylko namawianie mężczyzn do dbania o swoje zdrowie intymne, ale także umożliwienie skorzystania z bezpłatnej profilaktyki nowotworów jąder i prostaty.

W ramach akcji skorzystać będzie można z bezbolesnych, nieinwazyjnych badań USG, które adresowane są do wszystkich mężczyzn pomiędzy 18 a 40 rokiem życia. Panowie po 40 roku życia mogą skorzystać z jakościowych testów poziomu PSA, czyli tzw. markera nowotworowego prostaty z kropli krwi. Badania nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania i każde z nich trwa jedynie kilka minut.

Celem kampanii jest podnoszenie świadomości zarówno mężczyzn jak i kobiet w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jąder i prostaty, a także zapewnianie dostępu do bezpłatnych badań przesiewowych. Bezpłatne badania potrwają od 10.00 do 20.00.

Więcej informacji na: https://atrium-plejada.pl/zdrowie-to-meska-rzecz-przyjdz-i-przebadaj-sie-22-pazdziernika-w-atrium-plejada/