Oszuści kolejny raz dali o sobie znać. Tym razem wykorzystując metodę „koronawirusa”. Złodzieje zadzwonili do dwóch seniorów podając się za członka rodziny, który zachorował na COVID-19 i jest w bardzo złym stanie. Po chwili do rozmowy włączył się rzekomy lekarz, który wszystko potwierdzał i doradzał pilną terapię ratującą życie.

Oszuści żerują na dobrym sercu starszych osób i na strachu o życie swoich bliskich. Często grają na emocjach płacząc, krzycząc oraz straszą poniesieniem sporych wydatków. W ten sposób wywierają presję chcąc wymusić szybką reakcję.  

W miniony weekend złodzieje, podając się za lekarzy, wyłudzili pieniądze od dwóch mieszkańców Bytomia. Podczas rozmowy telefonicznej wmówili seniorom, że ich bliscy są ciężko chorzy na COVID-19 i konieczna jest droga terapia ratująca życie. 

Pamiętajmy, że nikt nie może od nas żądać pieniędzy za leczenie chorego na Covid-19, leki czy diagnostykę. Chory jest leczony za darmo, więc nie dajmy się oszukać!  Jeśli dzwoni do nas osoba, która próbuje wmówić nam, iż musimy zapłacić za leczenie najbliższych, powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa policję.