Urząd Miejski Bytom: Zakochaj się w Bytomiu jeszcze raz
Rozkwit kreatywności w sercu Śląska! Młodzi artyści odkrywają Bytom na nowo, wzbudzając podziw i zaskoczenie swoimi pracami. Bytomski konkurs fotograficzny ujawnia nieznane oblicza miasta i zapowiada nadchodzące wydarzenia artystyczne, które mają uczcić jego 770-lecie.
  • Odsłona artystycznej młodzieży na Integracyjnym Koncercie Noworocznym w Bytomiu.
  • Konkurs fotograficzny "Zakochaj się w Bytomiu jeszcze raz" jako przedsmak miejskich obchodów.
  • Twórcze prace uczniów zostały docenione i nagrodzone przez lokalne władze.
  • Koncert jazzowy 3K Trio - finał emocjonującego wydarzenia kulturalnego.

Miasto Bytom stanęło w obliczu kreatywnej eksplozji, gdy młodzi mieszkańcy wzięli aparaty do rąk i pokazali swój talent fotograficzny. W efekcie powstały prace, które nie tylko oczarowały lokalne jury, ale i staną się inspiracją dla całej społeczności w związku z nadchodzącymi obchodami 770. rocznicy Bytomia.

Konkurs "Zakochaj się w Bytomiu jeszcze raz", spośród ponad czterdziestu zgłoszonych zdjęć, wyłonił najciekawsze i najbardziej unikatowe ujęcia miasta. Organizowany przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu konkurs miał na celu nie tylko integrować, ale także przemyśleć i przedstawić Bytom oczami młodego pokolenia.

Laureaci konkursu fotograficznego

W kategorii uczniów klas 1-4, zwyciężyła Lila Maliniecka z pracą "Wyprawa na Marsa", która wyprzedziła Juliana Janochę i Filipa Cichockiego. Wśród uczniów starszych, najlepsze fotografie przedstawili Kacper Zorychta, Barbara Ząbkowska i Amelia Pasieka. W grupie licealistów na pierwsze miejsce ex aequo awansowali Kamil Szczurek oraz Wojciech Kaczmarek. Dodatkowo, nagrodę specjalną zdobył Wojciech Kaczmarek za fotograficzną interpretację polskiej flagi w kontekście bytomskich pejzaży.

Wydarzenie upamiętniające sukcesy młodych fotografów uświetnił koncert jazzowy w wykonaniu 3K Trio, gdzie na scenie wystąpili też Jakub Strzałka, Wiktoria Nowak, Natalia Meiser, Dobrawa Słota i Kamil Żelazowski. Repertuar zespołu stanowiły zarówno znane standardy jazzowe, jak i autorskie kompozycje uczniów.

W integracyjnym duchu wydarzenia, swoją obecność zaznaczyli przedstawiciele władz miasta, samorządy uczniowskie oraz osoby związane z lokalnymi instytucjami kultury. Historię Bytomia przybliżył zgromadzonym wybitny bytomski historyk Tomasz Śmiałek, co tylko potęgowało atmosferę świąteczną i społeczną tego spotkania.

Prace nagrodzone w konkursie będą niebawem dostępne do publicznego oglądania, co pozwoli mieszkańcom Bytomia i odwiedzającym miasto na własne oczy przekonać się o talencie i świeżym spojrzeniu młodych artystów na ich miejsce zamieszkania.


Na podstawie: Urząd Miejski Bytom