Jak ks. prof. Józef Tischner widziałby dzisiejszy świat i czy byłby rozczarowany

Jak dzisiaj patrzyłby na świat ks. prof. Józef Tischner? Zapraszamy do wyjątkowej dyskusji w Bytomiu, która poruszy serca i umysły mieszkańców.
- Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie poświęcone ks. prof. Józefowi Tischnerowi
- Jak w Bytomiu uczcimy pamięć jednego z najwybitniejszych polskich filozofów
Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie poświęcone ks. prof. Józefowi Tischnerowi
Już 30 czerwca o godzinie 18:00 w sali Akwarium Bytomskiego Centrum Kultury odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które zgromadzi miłośników filozofii i refleksji nad współczesnym światem. W ramach ustanowienia roku 2025 Rokiem ks. prof. Józefa Tischnera, czołowi myśliciele podejmą próbę odpowiedzi na pytanie, jak wybitny filozof i intelektualista widziałby dzisiejszą rzeczywistość – czy byłby nią oczarowany, a może rozczarowany?
W dyskusji udział wezmą m.in. prof. Tadeusz Gadacz, ks. dr Grzegorz Strzelczyk oraz Jarosław Makowski, a spotkanie poprowadzi dr Artur Madaliński. To niepowtarzalna okazja, by wspólnie zastanowić się nad wartościami takimi jak wolność, solidarność czy odpowiedzialność, które przez całe życie inspirowały twórczość ks. prof. Tischnera.
Jak w Bytomiu uczcimy pamięć jednego z najwybitniejszych polskich filozofów
Inicjatywa ta ma szczególne znaczenie dla mieszkańców Bytomia i regionu śląskiego, gdzie kultura i duchowość odgrywają ważną rolę w codziennym życiu. Spotkanie organizowane jest przy wsparciu Senatorki RP Haliny Biedy oraz Biblioteki Śląskiej – instytucji kultury Samorządu Województwa Śląskiego.
Bilety na wydarzenie dostępne są w cenie symbolicznej 1 złoty – można je nabyć zarówno w kasie Bytomskiego Centrum Kultury, jak i online. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału i aktywnego włączenia się w tę inspirującą rozmowę.
Na podstawie: BCK
Autor: krystian