• Kontrolują i rozdają odblaski

  Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Dlatego wczoraj, podczas akcji „Bezpieczny Pieszy”, bytomscy policjanci rozdawali elementy odblaskowe, zachęcając tym samym do ich noszenia.

 • Dozór policyjny dla sprawców rozboju

  Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli w poniedziałek na sklep przy ul. Piekarskiej. 18-latek z 31-latkiem po uprzednim szarpaniu i popychaniu sprzedawczyni zabrali alkohol i uciekli. Bytomianie usłyszeli już zarzuty. Prokurator objął ich policyjnym dozorem. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.

 • Policja wciąż szuka pokrzywdzonych

  Policjanci z II Komisariatu Policji w Bytomiu poszukują osoby pokrzywdzone przez Agencję Usług Bankowych świadczącą usługi finansowe mieszczącą się w Bytomiu przy ul. Wrocławskiej 94. Policja prowadzi sprawę, w której właścicielka agencji przyjmowała wpłaty pieniędzy najczęściej za czynsz, których następnie nie przekazywała do odbiorcy. W ten sposób działała na szkodę wielu pokrzywdzonych. Policja prosi osoby, które dokonywały wpłat w Agencji Usług Bankowych w Bytomiu przy ul. Wrocławskiej 94 o zweryfikowanie czy dokonane wpłaty trafiły do odbiorców. Wszystkie osoby oszukane przez Agencję Usług Bankowych mieszczącą się w Bytomiu przy ul. Wrocławskiej 94, proszone są o zgłoszenie się do II Komisariatu w Bytomiu przy ul. Chrzanowskiego 1a nr tel. 32 395 66 10, bądź do najbliższej jednostki policji 997,112.

 • Potrącenie pieszej 77 -latki na pasach

  Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło przy ulicy Batorego. Jadąca peugeotem 43-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór potrąciła na pasach kobietę. 77-letnia bytomianka ze złamaniem ręki trafił do szpitala.

 • Drodzy Czytelnicy!

  Dyrekcja MBP w Bytomiu dziękuje wszystkim czytelnikom, którzy w minionym roku przekazali dary na rzecz biblioteki. Dzięki Waszej ofiarności nasze zbiory powiększyły się o 3 545 książek, 10 płyt analogowych, 60 płyt kompaktowych CD, 12 czasopism, 5 map i 11 audiobooków.

  Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Masz już plany? A może Feriada z Becekiem? Sprawdź co w programie. „Robimy film” – warsztaty filmu poklatkow

  Wielkomiejski Tour part 2, czyli druga część trasy koncertowej Dawida Podsiadło promująca jego najnowszy krążek pod tym samym tytułem. Dawid Podsia

  10 stycznia 2019

  Informacja dla podmiotów zbierających odpady komunalne

  Informacja dla podmiotów zbierających odpady komunalne

  Do 31 stycznia podmioty zbierające odpady komunalne, zobowiązane są do złożenia rocznego sprawozdania za 2018 rok.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  10 stycznia 2019

  V Sesja Rady Miejskiej - VIDEO

  V Sesja Rady Miejskiej - VIDEO

  V Sesja Rady Miejskiej - VIDEO.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  10 stycznia 2019

  Piątkowy mecz z GKS Tychy przeniesiony

  Piątkowy mecz z GKS Tychy przeniesiony

  Jutrzejszy, 11 stycznia mecz pomiędzy Węglokoksem Kraj Polonia Bytom a GKS Tychy odbędzie się na lodowisku w Tychach. Mecz rozpocznie się o 18.00.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  10 stycznia 2019

  Zmiany w kursowaniu tramwajów

  Zmiany w kursowaniu tramwajów

  W najbliższy weekend /12-13 stycznia/ w związku z modernizacją torowisk tramwajowych  w Świętochłowicach i Katowicach nastąpią zmiany w rozkładach jazdy. Zmiany dotyczą między innymi linii nr: 6, 7, 9, 17 i 19.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  10 stycznia 2019

  Od piątku, 11 stycznia wywóz śniegu z ulic miasta

  Od piątku, 11 stycznia wywóz śniegu z ulic miasta

  Przez siedem dni /od 11 do 17 stycznia/ będzie trwała akcja mająca na celu uprzątnięcie i wywóz śniegu z ulic naszego miasta.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  10 stycznia 2019

  Promenada na Rozbarku już prawie na ukończeniu

  Promenada na Rozbarku już prawie na ukończeniu

  Kładka nad ul. Siemianowicką, oświetlenie, sześć tablic pamiątkowych, nowe ławki, trejaże, a także wykonanie większości traktów pieszych. Promenada na Rozbarku - budowana po dawnej kolei wąskotorowej - łącząca ul. Pszczyńską z ul. Alozjaznów jest prawie gotowa.

  ZOBACZ WIĘCEJ

  Narty należą do najbardziej popularnych wśród Polaków sportów zimowych. Coraz więcej osób decyduje się spędzać ferie zimowe na stoku, chętnie korzystamy także z zagranicznych wycieczek, których destynacją są większe narciarskie kurorty. Przy planowaniu wyprawy nie można zapomnieć o jednej z najważniejszych kwestii – odpowiednim ubezpieczeniu na narty.

  ubezpieczenie krajowych i zagranicznych wyjazdów na narty

  Ubezpieczenie narciarskie – jaką ochronę zapewnia?

  Wyjazd na stok to jedna z najlepszych zimowych atrakcji, z których mogą korzystać osoby w niemal każdym wieku. Niezależnie, czy jest się doświadczonym uczestnikiem, czy początkującym amatorem szusowania, narty potrafią zapewnić wielogodzinną rozrywkę, która się nie nudzi. Należą jednak do sportów, w których chwila nieuwagi – lub błąd osób trzecich – może doprowadzić do wypadku. W najlżejszych przypadkach dochodzi jedynie do stłuczeń, jednak często wypadki na nartach kończą się skręceniami lub złamaniami. Ubezpieczenie narciarskie, np. https://colonnade.pl/aktualnosci/ubezpieczenie-na-narty-ubezpiecz-sie-i-baw, zapewnia natychmiastową pomoc w takich, a także groźniejszych sytuacjach.

  Dzięki odpowiednio wybranemu ubezpieczeniu na narty, można liczyć na profesjonalną opiekę medyczną, a także, jeśli zajdzie taka potrzeba – np. ze względu na warunki panujące na stoku – akcję ratowniczą, która pozwoli przetransportować poszkodowanego do odpowiednio wyposażonej placówki medycznej. Polisa pokryje wszystkie koszty, dlatego turysta nie musi martwić się o żadne kwestie. Jest to kluczowe zarówno, jeśli spędza się ferie w kraju, jak i podczas zagranicznych wyjazdów. Ponadto, możliwa jest także organizacja i opłacenie transportu do Polski, co również należy do bardzo ważnych kwestii.

  Ubezpieczenie na narty za granicą – dlaczego jest takie ważne?

  Przy wyjazdach zagranicznych należy zawsze pamiętać o odpowiedniej polisie turystycznej. Ubezpieczenie na narty to absolutna konieczność, nawet, jeśli turysta posiada kartę EKUZ – należy bowiem pamiętać, że zapewnia ona leczenie jedynie w ramach darmowych w danym kraju usług placówek medycznych. Oznacza to, że jeśli konieczny do przeprowadzenia zabieg nie jest w tym państwie refundowany, klient będzie musiał ponieść jego pełen koszt. Polisa turystyczna nie ma takich ograniczeń – pokryje koszty każdego leczenia, jakiego klient będzie musiał się podjąć po zdarzeniu.

  Co więcej, wzywanie pomocy po wypadku w obcym kraju może być bardzo trudne, szczególnie w tak stresującej sytuacji. Przeszkodą może być bariera językowa i nieznajomość służb ratunkowych w danym kraju. Mając ubezpieczenie narciarskie, nie trzeba się tym martwić – zyskuje się bowiem dostęp do całodobowej, polskojęzycznej infolinii, pod którą można zadzwonić w razie wypadku. Ubezpieczyciel dysponuje kontaktami do wszystkich ważnych placówek zagranicznych, dzięki czemu może w krótkim czasie zorganizować potrzebną pomoc w każdej sytuacji.

  Jak należy postępować w razie wypadku na nartach, posiadając ubezpieczenie?

  Jeśli doszło do wypadku na nartach, ubezpieczenie umożliwia wezwanie pomocy poprzez infolinię firmy, w której wykupiło się polisę turystyczną. Należy więc możliwie jak najszybciej zadzwonić pod wskazany na polisie numer – konsultant przyjmie zgłoszenie oraz doradzi co do dalszego postępowania. Firma natychmiast wezwie potrzebną pomoc i zorganizuje akcję ratowniczą, jeśli jest to potrzebne, oraz profesjonalną opiekę medyczną. Ubezpieczenie na narty pokryje koszty leczenia, a także koszty transportu medycznego do Polski, jeśli będzie on wymagany. Dzięki polisie, klient zyska szybką pomoc w każdej sytuacji.

  Ubezpieczenie narciarskie – na sporty amatorskie czy ekstremalne?

  Choć sporty zimowe, w tym narty, należą do sportów amatorskich, mogą zostać przekwalifikowane na dyscyplinę ekstremalną, jeśli uczestnik nie trzyma się wyznaczonych tras dla narciarzy. Należy w takiej sytuacji pamiętać, że podstawowa polisa turystyczna obejmuje jedynie sporty amatorskie. Z tego względu, jeśli chce się szusować poza wyznaczonymi szlakami, należy wykupić rozszerzony pakiet ubezpieczenia – narty będą dzięki temu bezpieczniejsze nawet, jeśli są uprawiane wyczynowo.

  Rodzice, którzy spodziewają się przyjścia dziecka na świat, szukają często rozwiązań, które zapewnią maluchowi optymalny rozwój, a rodzicom wygodę. Bardzo interesującymi produktami, które zapewniają jedno i drugie (a nawet jeszcze więcej), są produkty tworzone przez firmę Fidella – znanego niemieckiego producenta, zajmującego się projektowaniem i tworzeniem m.in. chustek, nosideł i odzieży do noszenia dzieci.

  Aby wybrać najlepszy produkt dla dziecka, należy przejrzeć wszystkie produkty konkretnego producenta, zwracając szczególną uwagę na parametry konkretnych produktów. Nosidła, chusty i inne przydatne produkty można zakupić nie tylko na stronach produkujących je firm, ale także w dobrych sklepach z chustami, odzieżą dla rodziców i dzieci oraz nosidełkami https://tulsie.pl/kategoria-produktu/produkty-fidella/. W dobrych sklepach znajdują się wyłącznie sprawdzone i bezpieczne produkty, posiadające atesty.

  Chusty do noszenia dzieci

  Chusty do noszenia dzieci, choć wydają się modnym trendem, mają długa historię. W Polsce stosowane były przede wszystkim na wsiach, dzięki czemu mama mogła mieć swoje dziecko przy sobie podczas wszelakich prac polowych. Dawne polskie chusty były bardzo kolorowe, z frędzlami i często odpowiadały swoimi zdobieniami kulturze danego regionu. Firmy takie jak Fidella, które specjalizują się dziś w projektowaniu i szyciu chust do noszenia dzieci, dbają o to, aby chusty były szyte z materiałów bezpiecznych dla dziecka i wygodnych. Najczęściej oferowane są chusty z naturalnej bawełny. Optymalne szerokości chust pozwalają na stosowanie różnych wiązań.

  Nosidła – pokaż dziecku świat!

  Nosidełka, podobnie jak chusty pozwalają dziecku odczuwać ciągłą obecność rodzica, dzięki czemu jest ono spokojniejsze i ma poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo, może obserwować świat z wysoka, co jest dla dziecka niezwykle intersujące. Wybierając nosidło, należy idealnie dopasować je do wagi i wieku dziecka.

  chusty do noszenia dzieci firmy Fidella

  Aby kupić naprawdę dobre nosidło, należy wrócić uwagę na kilka kwestii:

  • Dziecko w nosidełku powinno siedzieć, a nie wisieć. W tzw. wisiadła, są niebezpieczne dla stawów biodrowych niemowlaków (uznał tak Międzynarodowy Instytut ds. Dysplazji Bioder). Panel powinien być wygodny, szeroki, dający dziecku dobre podparcie.
  • Panel powinien być miękki. Ta cecha sprawia, że nosidło jest dla malucha po prostu wygodne, ale też zdrowe. Miękki panel przylega do pleców dziecka, co jest ważne kiedy maluch zasypia, a mięśnie się rozluźniają. Jeśli panel jest sztywny i nie będzie dobrze przylegał do pleców, niestety nie będzie też odpowiednio stabilizował.
  • Panel powinien być odpowiednio szeroki. A dokładniej, powinien sięgać od jednego dołu podkolanowego do drugiego. Dobrze, aby był regulowany, wtedy można idealnie go dopasować. Dlaczego szerokość jest tak ważna. W sytuacji, kiedy panel będzie zbyt wąski, nóżki będą miały nieodpowiednią pozycję, zbyt prostując kręgosłup, jeśli panel będzie zbyt szeroki, nóżki dziecka będą szeroko rozłożone, a dziecko nienaturalnie odchyli się do tyłu. To wszystko nie sprzyja odpowiedniemu rozwojowi pleców i bioder.

  Odzież do noszenia dzieci – rozwiązanie dla każdego rodzica

  Bardzo interesującą pozycją w ofercie producenta Fidella, ale także w ofercie innych, dobrych producentów różnych produktów i akcesoriów dla dzieci i rodziców, jest odzież do noszenia dzieci. Producent ten oferuje kurtki i płaszcze dla kobiet 2in1, które przydają się zarówno w trakcie ciąży, jak i po urodzeniu dziecka – dołączany do kurtki panel, pozwala wygodnie nosić dziecko. Firma Fiddela nie zapomniała również o tatusiach, oferując im kurtki dla ojców, w których również można nosić maluchy. Wszystkie kurtki i płaszcze wykonane są z wysokiej jakości materiałów, oddychających i lekkich, wodoodpornych i odpornych na wiatr. Można zakupić je w różnych kolorach. Kurtka taka gwarantuje komfort rodzica i poczucie bezpieczeństwa dla dziecka.

  Znani producenci oferują bardzo szeroki wybór produktów sprawdzonych, wielokrotnie testowanych i bezpiecznych dla dzieci, pod warunkiem, że są one w odpowiedni sposób wykorzystywane.

 • Dozór dla 44-latka za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów

  Policyjnym dozorem zakończyła się interwencja dla 44 – latka. Mężczyzna zaatakował i znieważył interweniujących policjantów. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

 • Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy kolejne, w pełni skomputeryzowane filie biblioteczne. Są to:

  Placówka Filialna nr 1 w Szombierkach
  przy ul. Zakątek 1

  oraz

  Placówka Filialna nr 4 na Stroszku
  przy ul. Hlonda 37

  9 stycznia 2019

  Dyżury pracowników Śląskiego Oddziału PFRON

  Dyżury pracowników Śląskiego Oddziału PFRON

  Osoby niepełnosprawne, pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych będą mogli korzystać z porad pracowników Śląskiego Oddziału PFRON w Katowicach. Dyżury ekspertów będą odbywać się w zabrzańskiej siedzibie ZUS – u. Pierwszy dyżur już 14 stycznia.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  9 stycznia 2019

  W rytm karnawałowych hitów

  W rytm karnawałowych hitów

  Największe przeboje muzyki operowej i operetkowej popłynęły wczoraj  /8 stycznia/ ze sceny  łagiewnickiego Teatru Górnośląskiego, gdzie  odbył się koncert noworoczny zorganizowany przez Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  9 stycznia 2019

  Odwiedź EC Szombierki i wspomóż WOŚP

  Odwiedź EC Szombierki i wspomóż WOŚP

  To będzie z pewnością jedna z największych atrakcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bytomiu. 13 stycznia zapraszamy do zwiedzania Elektrociepłowni Szombierki. Bilety wstępu w formie cegiełki /10 zł/ zostaną przeznaczone na zbiórkę WOŚP, jaka będzie prowadzona w tym dniu podczas 27. finału akcji.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  9 stycznia 2019

  Usunięto składowisko nielegalnych odpadów w Miechowicach

  Usunięto składowisko nielegalnych odpadów w Miechowicach

  Odpady różnego pochodzenia między innymi po stolarce drzwiowej i okiennej, styropianie oraz płytach meblowych, które zalegały w Miechowicach, dzięki interwencji pracowników PEC-u i strażników miejskich zostały usunięte.

  ZOBACZ WIĘCEJ