• Alarm pożarowy w bytomskiej komendzie

  Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji ogłoszono alarm pożarowy. Na miejsce wezwano jednostkę straży pożarnej. Wszystkie osoby przebywające w budynku zostały ewakuowane na zewnątrz. Na szczęście to tylko ćwiczenia.

 • Dzisiaj na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania pn. „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Ponadto mundurowi propagować będą używanie przez niechronionych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych.

 • Kasia Moś - Andrzej Lampert - Orkiestra AUKSO, czyli bytomianka Moś, bytomianin Lampert, jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie oraz Symfo

 • Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 91 mandatów karnych w tym aż 66 na kierowców. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali 39-latkę. Kobieta wpadła w sklepie na gorącym uczynku oszustwa. Mieszkanka Zabrza chciał wzbogacić się o ponad 200 zł. Grozi jej teraz do 8 lat więzienia.

 • Debata społeczna pt. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ"

  W Bytomiu odbyła się debata społeczna z mieszkańcami pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Z uczestnikami spotkania rozmawiał Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinsp. Dariusz Dziurka. Przeprowadzone spotkanie było okazją do omówienia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda” , a także przybliżenia zebranym koncepcji pracy „Dzielnicowy bliżej nas".

 • Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali 54-letniego złodzieja. Mężczyzna w sobotnią noc w restauracji przy ul. Łokietka ukradł torebkę z telefonem komórkowym i innymi rzeczami wartymi blisko 600 zł. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

 • Policjanci z bytomskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 61-letniego mężczyznę. Bytomianin w swoim mieszkaniu przy ul. Olszewskiego nielegalnie rozlewał „lewy” alkohol. Stróże prawa przejęli 13 litrów alkoholu. Grozi mu grzywna a nawet do 2 lat więzienia.

 • Dzisiaj na Bytomia policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przez nich obowiązujących przepisów związanych z korzystaniem z dróg.

 • W weekend, na terenie Bytomia drogówka prowadziła działania „Trzeźwość”. Celem było skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wychwycenie osób, które jadą „na podwójnym gazie”. Przebadano blisko 2.500 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Zatrzymano 11 pijanych kierowców.

 • Bytomscy policjanci zatrzymali 35-latka. Mężczyzna został ujęty przez ochronę sklepu na gorącym uczynku oszustwa. Mieszkaniec Chorzowa chciał wzbogacić się o 1750 zł. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

 • Szanowni Czytelnicy!
  Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 24 listopada br. (piątek) nastąpiła awaria centrali telefonicznej w gmachu głównym biblioteki. Usterkę postaramy się usunąć w możliwie najkrótszym terminie.
  Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

 • Bytomska drogówka zatrzymała wczoraj 43-latka, który kierował samochodem nie posiadając uprawnień. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych podczas kontroli przy ul. Chorzowskiej. Jak się okazało bytomianin ma zabrane prawo jazdy przez sąd. Pojazd zholowano a mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 • Pseudokibice zatrzymani za napady na taksówkarzy

  Bytomscy policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy napadli na trzy osoby. 19-letni mieszkaniec Świętochłowic i 16-letni bytomianin w dzielnicy Łagiewniki zaatakowali dwoje taksówkarzy oraz pobili i okradli pod sklepem 49-latka. W środę rano napastnicy zostali zatrzymani przez stróżów prawa. 19-latek usłyszał już zarzuty i grozi mu do 12-lat więzienia. Decyzją sądu starszy z napastników został tymczasowo aresztowany. Nieletni odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

 • Bytomska drogówka podsumowała działania pn. „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Mundurowi ujawnili wykroczenia drogowe nakładając łącznie 30 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była wczoraj.

 • Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu informuje, że w dniu 24.11.2017r. na ul. Zabrzańskiej przed skrzyżowaniem z ul. Łagiewnicką ponownie zostanie wyłączony z ruchu kołowego jeden pas na kierunku do centrum (pas prowadzący relację na kierunku od Szombierek do ul. K. Miarki) . Wprowadzone zostanie oznakowanie sprowadzające pojazdy do lewego pasa ruchu na wjeździe pod wiadukt. Przewidziany czas wprowadzonej zmiany organizacji ruchu od godz. 9.00 do godz. 13.00. Powyższe wynika z konieczności przeprowadzenia prac naprawczych na obiekcie wiaduktu kolejowego.

  Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu,
  Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bytomiu
  oraz
  Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach
  zapraszają na

  Patronat nad konferencją objęli:

  Prezydent Miasta Bytomia – Damian Bartyla

  Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer

  Zapisy na stronie: http://www.womkat.edu.pl/pl/Aktualnosci/?id=46695/Biblioteki_otwarte_na_zmiany

 • Stróże prawa z komisariatu w Stroszku zatrzymali 41-letniego złodzieja. Mężczyzna końcem sierpnia tego roku ukradł z terenu ogródków działkowych ROD „Podlesie” przewody elektryczne. Straty wyceniona na blisko 700 złotych. Bytomianin usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

 • Bytomscy stróże prawa poszukują oszusta, który podając się za funkcjonariuszy katowickiej komendy wojewódzkiej wyłudził od 70-letniej kobiety pieniądze. Ich łupem padło ponad 40 tys. złotych. Bytomska Policja apeluje o rozwagę. Nie dajmy się oszukać!

 • W związku z realizowaną przebudową ul. Fałata od skrzyżowania z ul. Strzelców Bytomskich do skrzyżowania z ul. Woźniaka informujemy, że od dnia 27 listopada 2017r. (poniedziałek) w związku z robotami drogowymi związanymi z wymianą nawierzchni jezdni zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Strzelców Bytomskich do Placu Rodła.

  Prosimy o zachowanie ostrożności.

  Planowane roboty przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będą prowadzone do dnia 30 listopada 2017r.

  Wypożyczalnia Zbiorów Audiowizualnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu serdecznie zaprasza na spotkanie „Muzykopiryna, czyli muzyka jest dobra na wszystko”, które będzie inspiracją do szukania w muzyce źródeł relaksu i dobrego samopoczucia. Słuchając płyt z kolekcji naszej Wypożyczalni, spróbujemy określić, które dźwięki nas uspokajają, które pobudzają, a które wręcz irytują. Czekamy na Was 20 października br. od godz.17.00 w Rotundzie, pokój 405.