Galeria Rotunda zaprasza 13 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy pracy Anny pasek i Elżbiety Płaszczyńskiej.

 • Dzisiaj na terenie Bytomia policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przez nich obowiązujących przepisów związanych z korzystaniem z dróg.

 • Szybka reakcja dzielnicowego pozwoliła ustalić i zatrzymać napastników, którzy w ciągu kilkunastu minut na ulicy zaatakowali dwóch mężczyzn. Jednego pobili i zabrali mu portfel a drugiego zwyzywali na tle rasowym i rozbili na głowie butelkę. Pokrzywdzeni, po udzielonej pomocy medycznej, wrócili do domów. Decyzją sądu dwaj sprawcy zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.

 • Kryminalni przejęli 1,7 kg marihuany

  Bytomscy policjanci przejęli blisko 1700 porcji marihuany i zatrzymali 24-latka. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków, to ponad 66 tysięcy złotych. Zatrzymanemu bytomianinowi grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora został on objęty policyjnym dozorem.

 • Mł. asp. Anna Lenkiewicz "Bytomianką Roku 2017"

  Młodsza aspirant Anna Lenkiewicz została nagrodzona tytułem "Bytomianka Roku 2017". Policjantce z naszej komendy tytuł przyznało bytomskie stowarzyszenie Ligi Kobiet Nieobojętnych. Uroczystość przyznania medalu honorowego odbyła się w Operze Śląskiej w Bytomiu. Wśród licznie zaproszonych gości, obecni byli również rodzice laureatki oraz szef bytomskich policjantów.

 • Od dnia 9 kwietnia 2018r. (poniedziałek) od godzin porannych prowadzone będą prace związane z remontem nawierzchni drogowej ul. Żołnierskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Koksową do skrzyżowania z ul. Przyjemną (pas ruchu na kierunku Wieszowa). Prace będą prowadzone przy wprowadzonej wahadłowej sygnalizacji świetlnej.
  Prosimy zachować ostrożność.
  Przewidywany termin zakończenia prac – 11 kwiecień 2018r.

 • W policyjne ręce wpadł 15-latek, który ze sklepu spożywczego chciał ukraść słodycze o wartości prawie 1400 złotych. Młodzieniec trafił do komisariatu w Stroszku. Jak się okazało dzień wcześniej ukradł on z tego samego sklepu słodycze warte ponad 1700 zł. Teraz chłopiec odpowie przed sądem.

 • Bytomski dzielnicowy po służbie zatrzymał sprawcę kolizji, który miał narkotyki i kierował taksówką pod wpływem środków odurzających. Zdarzenie miało miejsce wieczorem przy ul. Wyczółkowskiego. 33-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut i stracił prawo jazdy. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 • Komendant i prezydent podziękowali za odwagę

  Pomimo założonego plecaka z ciężarem 15 kg bytomski judoka nie zawahał się ruszyć w pościg za agresywnym bandytą. Mężczyzna, który nie pozostał obojętny na krzywdę innych, złapał, obezwładnił i oddał w ręce policji sprawcę brutalnego napadu na 60-letnią kobietę. Dzielny bytomianin spotkał się z prezydentem miasta i bytomskim komendantem.

 • W policyjne ręce wpadł 27-latek, który przystąpił do egzaminu na prawo jazdy za swojego kolegę. Ponadto bytomianin był poszukiwany przez stróży prawa do odbycia kary więzienia za przestępstwo sprzed kilku lat. Mężczyzna usłyszał już kolejne zarzuty za które grożą mu kolejne 3 lata więzienia.

 • Jak spędzić czas w miłych i komfortowych warunkach? Pewnie pomyślisz o kolorze ścian, dekoracjach itd. Jednak najważniejszym czynnikiem jest właściwe umeblowanie. I w tym możemy Ci pomóc! Wystarczy, że odwiedzisz nasz salon meblowy w Katowicach przy Alei Roździeńskiego 201 (CH ROŹDZIEŃ). gdzie znajdziesz meble dla siebie!

  Umebluj idealne pomieszczenie z asortymentem Wanat! W naszym Salonie w Katowicach odkryjesz najlepsze komplety wypoczynkowe ze skór naturalnych, meble wykonane drewna, które udekorują każdą sypialnie i jadalnie oraz najwyższej jakości produkty stworzone z drewna. Już od ponad 100 lat staramy się, o to, żeby wszystkie meble z naszej oferty urzekały nie tylko komfortem, ale również zachwycały designem. Meble, które znajdziesz w naszym salonie to światowa klasa! Jesteśmy przekonani, że jak raz do nas przyjedziesz, to zostaniesz naszym stałym gościem. Jakość i wytrzymałość sprzedawanych mebli jest dla nas najważniejsza.

  Zapewniamy, że nie jesteśmy salonem, z którego wyjdziesz ze słowami „tu nie ma nic wartego uwagi”. Wiemy, że wybór wymarzonych mebli nie jest prostą sprawą. Przecież nikt nie chce mieszkać w miejscu, do którego nie wraca się z uśmiechem na ustach. My Ci pomożemy w dobrze najlepszych rozwiązań! Odwiedź salon mebli Wanat, i skorzystaj z pomocy fachowych pracowników.

  Zapraszamy również do głównego salonu w Woźnikach pod Częstochową oraz do salonów w Gliwicach, Warszawie i Toruniu. Istnieje także opcja kontaktu i zamówień przez e - mail i telefonicznie.

  Odwiedź Nas, serdecznie zapraszamy! Adres dla https://goo.gl/maps/wQmaoVF3Drq

 • Skradziony pod koniec ubiegłego roku telefon komórkowy odzyskali kryminalni z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego. Do przestępstwa doszło w centrum miasta. Teraz sprzęt wartości blisko tysiąca złotych wróci do właściciela. Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia.

 • Dzisiaj na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania pn. „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 • Policjanci z Szombierek zatrzymali 24-latka z narkotykami. Mieszkaniec Bytomia miał w mieszkaniu przy ul. Orzegowskiej marihuanę oraz tabletki extasy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

 • W policyjne ręce wpadł pracownik budowlany, który ukradł z remontowanego mieszkania przy ul. Schenka kuchenkę gazową a później upozorował włamanie. 27-latek trafił do policyjnego aresztu. Bytomianin usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

 • Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że z powodu skontrum Placówka Filialna Nr 4 będzie nieczynna w dniach od 23 kwietnia do 25 maja 2018 roku.

  Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych.

  Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

 • Dzisiaj na bytomskich drogach prowadzone są działania pod kryptonimem "TAXI". Mundurowi z drogówki wspólnie z pracownikiem bytomskiego magistratu prowadzą wzmożoną kontrolę taksówek. Stróże prawa kontrolują dokumentacje oraz stan techniczny pojazdów.

 • Nawet dwa lata więzienia grożą 28-letniemu pasażerowi taksówki. Mężczyzna mając prawie 2 promila alkoholu w organizmie groził taksówkarzowi i chciał go pobić. Zdarzenia miało miejsce w poniedziałek nad ranem w Szombierkach. Agresywny klient trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

 • 41-letni bytomianin prowadził samochód mimo decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów podczas kontroli drogowej przy ul. Konstytucji. Okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

 • Policjanci z drogówki zatrzymali pijaną kobietę, która kierowała autem. Amatorka jazdy na "podwójnym gazie" miała 0,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz 50-latce grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Bytomia, który oblał benzyną i podpalił swoją byłą partnerkę. Kobieta zdołała ugasić palące się ubranie i nie doznała obrażeń. Zatrzymanemu grozi teraz do 2 lat więzienia.