• Wpadł z narkotykami

  Bytomscy policjanci zatrzymali 37-latka, który ukrywał marihuanę w mieszkaniu przy ul. Felińskiego. Mężczyzna miała ponad 4 porcje marihuany. Bytomianin usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 • Bytomskie Centrum Kultury ogłasza nabór na wolne stanowisko – kasjer biletowy. WYMAGANIA: • umiejętność obsługi kasy fiskalnej, • umie

 • Poszukiwana przez policję

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu prowadzą poszukiwanie opiekuńcze za 16- letnią Wiktorią Hoffrichter.

 • BEZPIECZNE FERIE" Z BYTOMSKĄ DROGÓWKĄ

  Mundurowi z bytomskiej drogówki wraz z psem „Sznupkiem” odwiedzili uczniów w podstawówce przy ul. Królowej Jadwigi. Stróże prawa opowiadali o zasadach bezpieczeństwa podczas zbliżającego się zimowego odpoczynku. Spotkanie odbyło się w ramach akcji: „Bezpieczne ferie 2019”.

 • Nietrzeźwy kierowca

  Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał kierowca Audi. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez policjantów ruchu drogowego. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

 • Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy kolejne, w pełni skomputeryzowane filie biblioteczne. Są to:

  Placówka Filialna nr 1 w Szombierkach
  przy ul. Zakątek 1

  oraz

  Placówka Filialna nr 4 na Stroszku
  przy ul. Hlonda 37

  Drodzy Czytelnicy!

  Dyrekcja MBP w Bytomiu dziękuje wszystkim czytelnikom, którzy w minionym roku przekazali dary na rzecz biblioteki. Dzięki Waszej ofiarności nasze zbiory powiększyły się o 3 545 książek, 10 płyt analogowych, 60 płyt kompaktowych CD, 12 czasopism, 5 map i 11 audiobooków.

  W dniu 30.01.2019 r. o godz. 10.00 dla seniorów z Bytomskiego Centrum Wsparcia z Bytomia-Miechowic, Centrum Pomocy p.w. Ducha Świętego z Bytomia, Dziennego Domu Pomocy nr 1 w Bytomiu oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Bytomiu wystąpi chór Harfa z Radzionkowa. Spotkanie odbędzie się w sali wykładowej MBP w Bytomiu.

  Szanowni Czytelnicy!

  Uprzejmie informujemy, że w dniach od 30-31 stycznia br., placówka będzie NIECZYNNA z powodu zmiany dostawcy Internetu. Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych.

  Za wszelkie  niedogodności z tym związane przepraszamy

  „Zaklęte piękno miasta-bytomskie kamienice” to wystawa prezentująca nowe i stare fotografie ukazujące bytomską historię kamienic. Wystawa była przygotowana w ramach projektu pilotażowego „Innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych” z myślą o prezentowaniu w instytucjach kultury.

  Czas trwania ekspozycji: 4 stycznia do 2 lutego 2019

   

  W dniach od 11 do 22 lutego 2019 roku w wybranych wypożyczalniach Gmachu Głównego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu odbędzie się akcja promocyjna pod nazwą Walentynki w Bibliotece – randka w ciemno z książką.

  Podczas trwania akcji w odpowiednio oznaczonych miejscach biblioteki znaleźć można będzie zapakowane w szary papier książki. Tę, którą będziecie Państwo chcieli „zabrać na randkę” będzie można wypożyczyć, kierując się jedynie wskazówkami zamieszczonymi na opakowaniu (jako dodatkową książkę).

  Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego we wrześniu 2018 r. w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” MBP w Bytomiu przystąpiła do projektu pilotażowego skierowanego do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.

  Zapraszamy na zimową przygodę!

  Serdecznie zapraszamy dzieci do spędzania ferii zimowych w naszej bibliotece. Przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć edukacyjnych. Będą gry, konkursy, zabawy literackie i plastyczne. Z nami nie będziesz się nudzić!

 • WYBIERZ NAJLEPSZEGO DZIELNICOWEGO 2019 ROKU

  Ruszyła kolejna edycja konkursu pn. „Najlepszy Dzielnicowy Roku” pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu insp. Karola Fajera oraz Prezydenta Miasta Bytomia Mariusza Wołosza.

 • Kochani, Ze względu na wciąż trwające intensywne prace remontowe i instalacyjne mamy problemy z łącznością, z telefonami i internetem. Przeprasza

 • KONKURS "POLICJANT Z POWOŁANIA"

  Trwa kolejna edycja konkursu pt. „POLICJANT Z POWOŁANIA”. Patronat objął Komendant Miejski Policji w Bytomiu – inspektor Karol Fajer oraz Prezydenta Miasta Bytomia – Pan Mariusz Wołosz.

 • Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne w jego organizmie jest serce – to dzięki niemu układ krążenia pracuje prawidłowo, a my możemy wykonywać codzienne czynności bez najmniejszych problemów. Niestety, praca serca czasami jest zaburzona, pojawiają się liczne problemy, a ich wykrycie jest niezbędne w celu rozpoczęcia odpowiedniego leczenia. W przypadku jakichkolwiek oznak nieprawidłowej pracy narządu, należy zgłosić się na echo serca, które jest jednym z najważniejszych badań, jakim powinien poddawać się każdy z nas. Oto najważniejsze korzyści, jakie wynikają z poddania się temu badaniu.

  5 najważniejszych korzyści, jakie daje echo serca

  Korzyść 1 – Możliwość wykrycia chorób

  Echo serca, czyli badanie echokardiograficzne, to najskuteczniejszy obecnie sposób na wykrywanie różnego rodzaju nieprawidłowości, związanych z pracą mięśnia sercowego. Dzięki jego przeprowadzeniu, masz możliwość wykrycia rozmaitych wad serca, chorób, a także nowotworu. Co więcej – specjalista może sprawdzić budowę i pracę serca, a także zdiagnozować przyczynę nieprawidłowości w jego pracy. Echo serca to najlepszy sposób na wykrycie:

  • zawału serca,
  • choroby niedokrwiennej serca,
  • zapalenia wsierdzia lub mięśnia sercowego,
  • nowotworu,
  • wad wrodzonych,
  • jakichkolwiek innych problemów, związanych z pracą mięśnia sercowego.

  Nowoczesne technologie, z jakich korzystają specjaliści, umożliwiają wygenerowanie bardzo dokładnego obrazu serca i dostrzeżenie wszelkich problemów, a następnie ich wyeliminowanie.

  Korzyść 2 – Możliwość stworzenia odpowiedniego planu leczenia

  Wykrycie jakiejkolwiek choroby albo nieprawidłowości, związanej z pracą mięśnia sercowego, pozwoli specjaliście wykryć przyczynę problemu i stworzyć odpowiedni plan leczenia, dzięki któremu będzie możliwe wyeliminowanie tego problemu. Po przeprowadzeniu echa serca, kardiolog samodzielnie interpretuje wyniki i podejmuje decyzje o dalszym leczeniu. Co ważne dla wielu pacjentów – echokardiografia pozwala często utwierdzić się w przekonaniu, że praca serca jest w stu procentach prawidłowa i nie będzie konieczne przeprowadzanie jakiegokolwiek leczenia.

  Korzyść 3 – Błyskawiczne i proste badanie serca

  Chociaż wielu z nas stara się unikać badań ze względu na konieczność specjalnego przygotowywania się do nich oraz ich niezbyt przyjemny przebieg, w przypadku echa serca nie ma z tym jakichkolwiek problemów. Okazuje się bowiem, że badanie to jest bardzo nieskomplikowane, trwa maksymalnie 30 minut i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Jeszcze przed jego przeprowadzeniem można bez najmniejszych obaw zjeść śniadanie!

  Jak wygląda echo serca? Pacjent, rozebrany od pasa w górę, kładzie się na kozetce, a lekarz za pomocą specjalnego urządzenia, przykładanego do klatki piersiowej, uzyskuje obraz serca. Na tym właśnie obrazie możliwe jest zauważenie rozmaitych problemów, jakie występują w budowie czy pracy serca. Po przeprowadzeniu badania mięśnia sercowego, Pacjent może natychmiast wrócić do codziennych zajęć.

  Korzyść 4 – Brak zaburzania dnia

  Tak jak wspomnieliśmy – echo serca nie wiąże się z jakimikolwiek przygotowaniami, nie ma też konieczności pozostanie w klinice, np. na noc, a po zakończeniu badania można wrócić do pracy czy szkoły. Co więcej – dzięki temu, że badanie echokardiograficzne jest tak nieskomplikowane, można je przeprowadzić również u dzieci czy osób starszych. Nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa.

  Korzyść 5 – Niska cena badania

  Na badania serca finansowane przez NFZ często trzeba trochę zaczekać, jednak nie jest to problem – można bowiem przeprowadzić prywatne echo serca. Jak pokazuje praktyka, badanie to nie jest drogie, a jego koszt oscyluje w granicach 150 zł, co jest z pewnością ceną bardzo niewielką, której zapłacenie pozwoli Ci dowiedzieć się o problemie i rozpocząć leczenie.

  Mamy nadzieję, że powyższe korzyści rozwiały wszelkie Twoje wątpliwości i dzięki temu bez najmniejszych problemów zdecydujesz się na echo serca, a co za tym idzie – postawisz na zdrowe, mocne serce!

  Echo serca – 5 korzyści z jego przeprowadzenia

  Polacy stają się coraz bardziej mobilni. Podróżujemy w celach turystycznych i naukowych, a także ze względów zawodowych. Warszawa to jedno z polskich miast, które rokrocznie odwiedzają tysiące osób – część z nich zostaje na stałe, część ma potrzebę zatrzymać się tylko na chwilę. Zarówno pierwsi, jak i drudzy potrzebują zakwaterowania na start. To dla nich powstały Apartamenty Magnolie oferujące wynajem mieszkania na miesiąc, co w mieście Warszawa dotychczas było stosunkowo rzadko spotykane. Dzisiaj mieszkanie na tydzień możemy znaleźć pod adresem http://www.apartamenty-magnolie.pl/wynajem-mieszkania-na-miesiac-tydzien-dobe/. Wcześniej osoby przyjeżdżające do miasta na chwilę w interesach, lub na dłuższą chwilę ze względów naukowych były zmuszone do korzystania z usług hoteli i hosteli oraz wynajmu długoterminowego, który w ostatecznym rozrachunku nie zawsze był opłacalny.

  Mieszkanie na tydzień w mieście Warszawa to wyjątkowa możliwość dla każdego, kto odwiedza Stolicę – niezależnie od jego powodów oraz czasookresu pobytu. W odróżnieniu od pokoi hotelowych wynajem mieszkania na miesiąc nie musi rujnować naszego budżetu, a my przebywając w podróży lub tymczasowej lokalizacji nie musimy żyć na walizkach. Mieszkanie na tydzień czy miesiąc oferuje nam bowiem komfort oraz przytulną atmosferę, dzięki której nawet podczas delegacji lub dłuższego szkolenia możemy się poczuć „jak w domu”. Mieszkanie na tydzień w mieście Warszawa znajdziemy m.in. w warszawskim Ursusie, gdzie od lat z sukcesami funkcjonuje kompleks mieszkań na wynajem krótkoterminowy znany wszystkim pod nazwą Apartamenty Magnolie.

  Apartamenty Magnolie każdego roku goszczą tysiące osób, które wynajmują mieszkania na doby, tygodnie oraz miesiące. Wśród naszych klientów nie brakuje zagranicznych turystów, którzy chcą nie tylko obejrzeć miasto, ale przede wszystkim poczuć je na własnej skórze. Z oferty mieszkań na tydzień chętnie korzystają przedsiębiorstwa – nasze mieszkania pełnia więc rolę mieszkań służbowych, w których kwaterowani są pracownicy przyjeżdżający do siedziby firmy z różnych jej oddziałów rozproszonych na terenie całego kraju, jak i pracownicy, których do Warszawy przywiodły obowiązki zawodowe realizowane w ramach outsourcingu pracowniczego. Outsourcing pracowniczy to forma zatrudnienia, która wymaga krótko- lub długookresowego zatrzymania się w danym mieście, niekoniecznie będącym miejscem zamieszkania pracownika. Często zdarza się, że pracownicy świadczący swoje usługi w ramach outsourcingu są zmuszeni do przedłużenia swojego pobytu w Stolicy, a to wiąże się z koniecznością przedłużenia wynajmu mieszkania – w przypadku Apartamentów Magnolie przedłużenie najmu to czysta formalność, nawet jeśli „twoje” mieszkanie zostało już wynajęte kolejnej osobie w ofercie posiadamy ponad siedemset apartamentów oraz pokoi na wynajem.

  Okazuje się, że wynajem mieszkania na miesiąc to nie tylko oferta dla osób przyjezdnych. Z wynajmu krótkookresowego coraz częściej korzystają mieszkańcy Stolicy, którzy z różnych względów są zmuszeni do opuszczenia swojego dotychczasowego mieszkania/domu. Wynajem krótkookresowy to doskonałe rozwiązanie na czas remontu – im bardziej gruntowny remont, tym szybciej i sprawniej będzie przebiegał, jeśli na co dzień z mieszkania nikt nie będzie korzystał. Mieszkania na tydzień to także dogodna opcja w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub przedłużających się terminów oddania mieszkań przez developerów.

  Wynajem mieszkania na miesiąc w Warszawie

 • Kradli prąd

  Bytomscy policjanci wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 3 mieszkaniach. Sprawcom w wieku 41 i 53 lat grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

 • Dzielnicowi u najmłodszych o bezpieczeństwie podczas ferii

  Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Rostka odwiedzili dzieci w przedszkolu przy ul. Piłsudskiego. Spotkanie było okazją do przekazania najmłodszym podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii. Było to kolejne spotkanie mundurowych w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019”.

 • Spowodował kolizję i uciekł

  55-letni kierowca osobówki doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki relacjom świadków policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę. Kierowcą okazał się mieszkaniec Świętochłowic. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego ponad 2 promile. Mężczyzna przyznał, że spowodował kolizję i uciekł, a alkohol spożył tuż po zdarzeniu. W tej sprawie toczy się postępowanie, które wyjaśni czy powodując kolizję był pod wpływem alkoholu. Za kierowanie po pijanemu, grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia, a za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia grzywna do 5 tysięcy.