Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym Kamienice Bytomia. Dzielnice organizowanym przez Dział Udostępniania Zbiorów. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest wykonanie zdjęć bardziej i mniej znanych kamienic znajdujących się w dzielnicach Bytomia. Na prace konkursowe czekamy od chwili ogłoszenia konkursu do 20 listopada 2017. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone.

 • Zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją żoną usłyszał 40-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Szombierkach po tym, jak groził kobiecie, że ją zabije. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym i nakazem opuszczenia lokalu. W więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

 • 28-latek poszukiwany nakazem doprowadzenia do Aresztu Śledczego wpadł w ręce mundurowych z Rostka. W toku przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli także marihuanę. W sprawie zatrzymano dwie osoby. Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat więzienia.

 • We wtorek dzielnicowi z komisariatu II uczestniczyli w spotkaniu Klubu Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Prelekcja odbyła się w budynku przy ul. Piłsudskiego. Odbiorcami byli mieszkańcy naszego miasta

 • Jak unikać zagrożeń i nie dać się okraść? Gdzie szukać pomocy oraz w jaki sposób zainstalować aplikację "Moja Komenda" i z niej korzystać- to główne tematy spotkania policjantów z seniorami. Stróże prawa odwiedzili bytomski oddział Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

 • Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Prezydenta RP.
  Nasze tegoroczne spotkanie odbędzie się 7 września o godz. 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu im. prof. Władysława Studenckiego (Galeria Rotunda).

  Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy kolejną, w pełni skomputeryzowaną filię nr 12, zlokalizowaną przy ul. Arki Bożka 21 w Bytomiu (Zespół Szkół Nr 1). Korzystając z okazji przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu oferuje użytkownikom katalog elektroniczny oraz formularz wyszukiwawczy na stronie www.biblioteka.bytom.pl. Czytelnicy mają możliwość logowania się, przez Internet, na swoje konta oraz zarządzania nimi.

  Serdecznie zapraszamy miłośników książek na VII edycję Jesiennego Kiermaszu Książek odbywającego się w wybranych placówkach filialnych. Kiermasz trwa od 9 do 13 października br.

   

   

   

   

  Z okazji przypadającej w tym roku 500. rocznicy Reformacji Kościoła zapoczątkowanej w 1517 roku przez Marcina Lutra, Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu pragnie zaprosić mieszańców miasta na spotkanie zatytułowane „Ewangelicy w Bytomiu”.
  W ramach obchodów Roku Reformacji organizatorzy spotkania przewidzieli występ chóru Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Zabrzu oraz prelekcję pana Tomasza Śmiałka, pt. „Dziedzictwo materialne Ewangelików w Bytomiu.

  Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu,
  Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bytomiu
  oraz
  Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach
  zapraszają na

  Patronat nad konferencją objęli:

  Prezydent Miasta Bytomia – Damian Bartyla

  Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer

  Zapisy na stronie: http://www.womkat.edu.pl/pl/Aktualnosci/?id=46695/Biblioteki_otwarte_na_zmiany

  Szanowni Czytelnicy,

  uprzejmie informujemy, że w związku z przygotowaniem Filii nr 6 do pracy w oparciu o system zarządzania PROLIB,  placówka będzie nieczynna w dniach od 13 do 30 listopada. Jednocześnie zawiadamiamy, że w tym czasie nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot dokumentów.

  Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy!

  21 października 2017 roku (sobota) w godzinach 10.00-14.00 w holu I piętra odbędzie się wymiana książkowa organizowana dzięki współpracy MBP Bytom ze Śląskimi Blogerami Książkowymi. Impreza skierowana jest do wszystkich chętnych, przy czym nie trzeba być czytelnikiem MBP Bytom, żeby wziąć w niej udział. Uczestnicy wymiany przynoszą książki ze swojej domowej biblioteczki, których nie chcą zatrzymać, po czym mogą je wymienić na książki z dostępnej puli (ok. 200 egzemplarzy). Wymianie podlegają książki beletrystyczne z roczników 2005-2017.

  Wypożyczalnia Zbiorów Audiowizualnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu serdecznie zaprasza na spotkanie „Muzykopiryna, czyli muzyka jest dobra na wszystko”, które będzie inspiracją do szukania w muzyce źródeł relaksu i dobrego samopoczucia. Słuchając płyt z kolekcji naszej Wypożyczalni, spróbujemy określić, które dźwięki nas uspokajają, które pobudzają, a które wręcz irytują. Czekamy na Was 20 października br. od godz.17.00 w Rotundzie, pokój 405.

 • Tym razem Sznupek- maskotka śląskiej policji odwiedził najmłodszych w przedszkolach w dzielnicy Szombierki. Spotkania połączone były z elementami edukacji dotyczącej bezpieczeństwa dzieci oraz zawodu policjanta.

 • Mundurowi z komisariatu w Miechowicach zatrzymali mężczyznę, który w trakcie wykonywania przez nich czynności służbowych znieważył ich słownie. Sprawcy przedstawiono już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 • Decyzją Komendanta Głównego Policji, jeszcze w 2017 roku na Śląsku zwiększone zostały limity przyjęć do Policji. Podczas naboru 2 listopada limit miejsc dla przyszłych mundurowych zwiększył się z 35, do 87 miejsc. Podczas naboru 22 grudnia br. kandydaci spodziewać się mogą 225 przyjęć, z planowanych początkowo 200. Rekrutacja trwa, a każdego, kto chce wstąpić w nasze szeregi zachęcamy do zapoznania się z zasadami doboru do służby...

 • Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego renault. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów podczas kontroli drogowej przy ulicy Kolejowej. Okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

 • Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci to główny cel projektu pn. „Drogowskaz dla rodzin kontytucja”. Dzisiaj w budynku komendy odbyła się druga część warsztatów dla pedagogów bytomskich szkół podstawowych. Spotkanie poprowadziła policjantka Wydziału Prewencji oraz psycholog z Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

 • Skradziony telefon komórkowy wartości 1150 złotych odzyskali kryminalni z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego. W sprawie zatrzymano 37-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu kara 5 lat więzienia.

 • Policjanci spotkali się z uczniami w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa. Praktyczne warsztaty prowadzone przez mundurowych, mają przybliżyć dzieciom zasady ruchu drogowego. Stróże prawa przypomnieli najmłodszym między innymi, po co pieszym odblaski i jak prawidłowo poruszać się rowerem po drogach.

 • Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego zastosował bytomski sąd wobec sprawcy rozboju. Mężczyzna w niedzielę pobił byłą konkubinę i zabrał jej telefon komórkowy. Sprawcy dzisiaj przedstawiono zarzut, do którego się przyznał. Grozi mu kara 12 lat więzienia.