Czy istnieje ktoś, kto nigdy nie słyszał o plandece grubej? Jest to niezwykły materiał, który rewelacyjnie chroni przed przemoknięciem. Plandeka gruba jest wykonana z tkaniny gumowanej lub takiej, która jest nasączona substancją hydrofobową. Jako przykład takiej płachty materiału wskazuje się, chociażby brezent, który nie bez powodu jest uznawany za jeden z najtrwalszych materiałów. Ten wytrzymały kawałek materiału doskonale sprawdzi się w ogrodzie, na placu budowy czy też w halach produkcyjnych. Co jeszcze musisz wiedzieć o mocnej plandece przed jej zakupem?

Plandeka gruba - materiał o wyjątkowych właściwościach

Plandeka i jej zastosowania

Plandeka zachwyca swoją funkcjonalnością. Sprawdza się rewelacyjnie w wielu branżach jak ogrodnictwo, rolnictwo czy też budownictwo i wciąż zachwyca swoją praktycznością. Grube plandeki ochronne to materiał wodoodporny, który można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Gruba plandeka jest wykorzystywana, chociażby do zabezpieczania towarów w magazynach i na budowie, a także podczas transportu różnego rodzaju materiałów oraz pojazdów. Na rynku jest dostępna także plandeka ogrodowa, która cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Można nią przykrywać różnego rodzaju rośliny, a także sprzęty, o które się obawiamy. Plandeka doskonale chroni przed nadmiernym słońcem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wybierając odpowiednio wzmocniony materiał, mamy również gwarancję ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, co jest szczególnie istotne w halach produkcyjnych i na magazynach.

Zalety plandek

Plandeka gruba jest zazwyczaj zakończona podwójną krawędzią z sznurkiem polipropylenowym. Na całym jej obwodzie są nabite aluminiowe oczka, które sprawiają, że jej montaż jest niezwykle prosty i przyjemny, nawet dla osób, które wcześniej nie miały okazji montować tego typu materiału. Do jej zamontowania nie będą potrzebne również żadne narzędzia, ponieważ zazwyczaj przytwierdzona jest za pomocą specjalnego kabla lub linki. Jest to uniwersalny produkt, który powinien znaleźć się w każdym zakładzie. Plandeki przede wszystkim rewelacyjnie chronią przed zniszczeniami, a przy tym nie zajmują zbyt wiele miejsca. Dodatkowo, jest to materiał wielokrotnego użytku. Po jednym wykorzystaniu wystarczy, że wyczyścimy plandekę, a ona będzie znowu gotowa do użytku. Wystarczy, że ponownie rozłożymy ją w miejscu, czy też na przedmiocie, który będziemy chcieli zabezpieczyć.

Jak wybrać odpowiednią plandekę?

Planując zakup grubej plandeki, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, to, w jaki sposób planujemy ją później użytkować. Nie ma nic dziwnego w tym, że na inny egzemplarz zdecydujemy się, planując zabezpieczyć jakiś mały ogródek, a jeszcze na inny w momencie, gdy będziemy chcieli przykryć towar na paletach, czy transportowany samochód. Na rynku jest dostępne bardzo dużo grubych plandek, które różnią się długością i szerokością. Optymalnym rozwiązaniem jest wybranie trochę większego rozmiaru. Decydując się na większy egzemplarz, mamy gwarancję tego, że bez problemu przykryje daną powierzchnię. Zbyt mała plandeka może się osuwać i przekrzywiać, a co za tym idzie, nie chronić odpowiednio danego przedmiotu.

Gdzie możemy kupić specjalistyczne, mocne plandeki? W internecie bez trudu znajdziemy kilkadziesiąt sklepów, które zajmują się sprzedażą tego typu produktów. Są to zarówno wyspecjalizowane podmioty, które w swojej ofercie mają tylko plandeki o różnym zastosowaniu, jak i internetowe markety budowlane, których asortyment jest dużo szerszy.

 • Trwają działania "NURD"

  Dzisiaj na terenie Bytomia policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przez nich obowiązujących przepisów związanych z korzystaniem z dróg.

 • Zlikwidowano "lewe" podłączenia do prądu

  Bytomscy policjanci z komisariatu w Miechowicach wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 3 mieszkaniach. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

 • Działania "Rowerem bezpieczniej do celu" na bytomskich drogach

  Dzisiaj od rana na terenie naszego miasta bytomska drogówka prowadzi działania „Rowerem bezpieczniej do celu”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. Stróże prawa będą kontrolować stosowanie się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 • Debata społeczna - "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ"

  W Bytomiu odbyła się debata społeczna z mieszkańcami pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Z uczestnikami spotkania rozmawiał Naczelnik Wydziału Prewencji KMP Bytom asp. sztab. Adam Jakubiak. Przeprowadzone spotkanie było okazją do omówienia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”, a także przybliżenia zebranym koncepcji pracy „Dzielnicowy bliżej nas".

 • Nie chcieli prac społecznych....trafili za kratki

  Bytomscy policjanci zajmujący się osobami poszukiwanymi zatrzymali dwóch mężczyzn. 23-latek oraz 30-latek od kilku miesięcy byli poszukiwani listem gończym przez sąd. Bytomianie ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z karą więzienia jaką maja do odbycia za unikanie prac społecznych. Teraz najbliższe miesiące spędzą za kratami.

 • Dziś obchodzimy przypadający 8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to rozpoczyna Tydzień Bibliotek obfitujący w dodatkowe wydarzenia organizowane przez Biblioteki. Z tej okazji nasza biblioteka organizuje kiermasz książek, który rozpocznie się jutro i potrwa do piątku. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w tej wymianie książkowej.

  Bytomskie Centrum Kultury ogłasza nabór na stanowisko Specjalista ds. obsługi urządzeń technicznych – akustyk / realizator dźwięku WYMAGANI

  torowisko

  AKTUALIZACJA 07.05.2019 r. 

  Planowana na dzień 7 maja 2019 zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Chorzowskiej i Arki Bożka uległa przesunięciu. Nowy termin wprowadzenia przedmiotowej zmiany organizacji ruchu: nie wcześniej niż 15 maja 2019 r.


  W związku z realizowanym przez przedsiębiorstwo Tramwaje Śląskie S.A. remontem torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Chorzowskiej, w dniu 7 maja 2019 r. planowane jest wprowadzenie następującej, tymczasowej organizacji ruchu:

  Faktem jest, że wybór ściernicy najbardziej uzależniony jest od jego późniejszego przeznaczenia. Jej kształt, rodzaj oraz narzędzia, powinny być odpowiednio dostosowane do rodzaju prac, jakie będą wykonywane. Jest to bardzo przydatna wiedza teoretyczna, która podczas naszych mniejszych lub większych prac domowych, z pewnością zaowocuje pożądanymi efektami przy polerowaniu i szlifowaniu różnych powierzchni.

  Co prawda, wyłonić można wiele różnych narzędzi, które sprawdzają się podczas szlifowania. Popularne są specjalne krążki ścierne na rzep, papiery ścierne na wiertarkę, a także tarcze na rzep. Wszystkie z nich mają swoje zastosowanie i wiele ciekawych właściwości. Poniżej, skupiono się jednak na tym, co mogą zaoferować nam ściernice.

  Ściernice trzpieniowe

  Nie da się ukryć, że mamy tu do czynienia z bardzo różnorodną kategorią. Trzpieniowa ściernica, jak wskazuje jej nazwa, osadzona jest na trzpieniu i posiada niewielkie rozmiary. Tego typu narzędzia ścierne, doskonale sprawdzaj się podczas precyzyjnej obróbki – szczególnie, kiedy mamy do czynienia z drobnymi elementami. Kształt tych ściernic może być różny. Często spotyka się kulkowe, walcowe, stożkowe, tarczowe mini, bądź też hybrydy tych form. Wszystkie wymienione, mogą nadać się do żłobienia i frezowania zagłębień, bądź też polerowania powierzchni. Oprócz kształtu, ich przeznaczenie będą też warunkować materiały ścierne, z których są wyprodukowane.

  Pomimo niezbyt wielkich rozmiarów, ściernice trzpieniowe nadają się do obróbki metali, a także żeliwa, staliwa, stali, szkła, ceramiki, drewna czy też tworzyw sztucznych. Są one bardzo popularne, w wypadku modyfikacji i produkcji narzędzi, chociażby kiedy wymaga się ich indywidualnego dostosowania. Ściernice trzpieniowe ułatwiają też przygotowanie powierzchni do spawania oraz równanie spawu. Można je odnaleźć m.in. w zestawach z precyzyjnymi szlifierkami, do użytku domowego.

  Ściernice tarczowe

  Tarczowe ściernice, posiadają sporą średnicę, a wykorzystuje się je do szlifowania zgrubnego. Przeznaczenie danego elementu, zazwyczaj warunkuje twardość oraz rodzaj ściernych ziaren. Profesjonalne ściernice tarczowe, to w głównej mierze narzędzia, które nadają się do bardzo precyzyjnej obróbki różnego typu metali. Narzędzia, które przejawiają mniejszą twardość, lepiej spiszą się kiedy obrabiane są elementy drewniane.

  Ściernice garnkowe

  W wypadku tego rodzaju ściernic, możliwe jest wykańczanie wypukłych i wklęsłych elementów. Pozwalają na obróbkę metali różnego typu – m.in. pomagają podczas wykańczania szyn tramwajowych, ale też do lastryko, betonu i wszelkich innych materiałów o podobnych charakterze. Garnkowe ściernice mogą być łukowe, stożkowe, walcowe, z zagłębieniem wewnątrz, dzięki któremu powstaje specjalna powierzchnia ścierna, która umożliwia obróbkę elementów wypukłych. Należy jednak pamiętać o tym, że kluczowy będzie też dobór rozmiaru ściernicy.

  Ściernice listkowe

  W wypadku tych narzędzi, możemy spotkać się z różną konstrukcją – nasadowa (szeroki walec), trzpieniowa lub talerzowa. Kiedy mamy do czynienia z ściernicami profesjonalnymi, których lamelki pokryte są materiałem ściernym, zyskujemy możliwość jednoczesnego wygładzania i zdzierania. Jako wielką zaletę, z pewnością należy wymienić ich lekkość, która pozwala na bardzo wygodne i komfortowe użytkowanie. Dodatkowo, nie ma też ryzyka, że dojdzie do przypadkowego nacięcia powierzchni, która jest szlifowana.

  Ściernice – rodzaje oraz zastosowanie

  Istnieje kilka firm, które w zdecydowany sposób wyróżniają się na tle konkurencji, jeśli chodzi o produkcję i dystrybucję produktów do malowania ścian i sufitów. Farby Beckers kolory to jedna z najbardziej cenionych marek w tej branży. Fenomen jej działalności wynika z faktu, że dostarcza ona klientom bardzo szeroki wybór, jeśli chodzi o dostępną paletę barw, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości proponowanych artykułów. Warto także zwrócić wagę na fakt, że kolory Beckers nigdy nie są dziełem przypadku. Każda barwa jest gruntownie przemyślana, a proces jej tworzenia zakłada osiągnięcie dokładnie takie efektu, jaki był w początkowym założeniu. Wiele osób może zainteresować także to, że omawiana marka zwraca dużą uwagę na promowanie działań proekologicznych. Wszystkie Beckers farby kolory są przygotowywane z myślą o dbaniu o środowisko naturalne. To właśnie z tego powodu receptury produktów powstają na bazie naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia surowców.

  Farby Beckers: kolory o dużym nasyceniu i odporne na działanie czasu

  Trudno odnaleźć markę lepiej rozumiejącą potrzeby klientów niż firma Beckers. Kolory, jakie udostępniają oni w swojej ofercie to kilkadziesiąt odcieni charakteryzujących się doskonałym nasyceniem. Co więcej, zastosowana formuła pozwala na idealne pokrycie ścian już po nałożeniu pierwszej warstwy. Z farbami Beckers i kolorami, jakie udostępniają, można raz na zawsze zapomnieć o mało estetycznych smugach i niedomalowanych fragmentach. Jeśli chodzi o szczegóły funkcjonowania przedsiębiorstwa, to na uwagę zasługuje to, że tworzą oni kolekcję farb ze względu na powierzchnię, która powinna być nimi malowana. Dzięki temu możemy wybierać spośród artykułów malarskich do:

  • kuchni, łazienek i innych pomieszczeń, które są mocno narażone na szkodliwe działanie wilgoci;
  • ścian w pokojach, w tym również pomieszczeniach, gdzie wpada dużo promieni słonecznych;
  • pokrywania ścian zlokalizowanych po zewnętrznej stronie budynku;
  • standardowych ścian i sufitów;
  • malowania drewna i metalu.

  Jak wynika z powyższego, marka dba o ułatwienie klientom procesu wyboru produktów takich jak farby Becker. Kolory również zostały stworzone z myślą o interesantach. Podczas wprowadzania nowych barw do oferty są brane pod uwagę najnowsze trendy we wnętrzarstwie oraz możliwość dopasowania poszczególnych rozwiązań do różnych styków urządzania mieszkań.

  Farby Beckers — kolory, które zachwycają

  Z powodzenim można polecić wszystkim farby Beckers. Kolory 2018, czyli wszystkie te, które cieszyły się największą popularnością wśród konsumentów, skupiały się wokół odcieni różu i fioletu. Na zainteresowanie nie mogły narzekać zarówno żywe i mocno nasycone barwy, jak i te nieco przygaszone i pudrowe. W 2019 roku bardzo modnym rozwiązaniem okazują się wszelkie wariacje żółtego — cytrynowy i limonkowy w szybkim tempie podbijają serca Polaków.

  Nieograniczone możliwości dzięki produktom firmy Becker

  Naprawdę trudno jest kupić produkty tak wysokiej jakości, jak artykuły malarskie Beckers. Kolory i możliwość pomalowania nimi praktycznie każdego wnętrza sprawia, że użytkownik ma wręcz nieograniczone możliwości. Producent dokłada wszelkich starań, aby rewolucjonizować rynek pokazując, że kolor ścian może stanowić znacznie więcej niż jedynie ramę dla przedmiotów, jakimi wypełnione jest dane pomieszczenie. Farby Becker mają sprawiać, że ściany same w sobie będą stanowiły dekorację. To prawdziwa innowacja, która cieszy się aprobatą konsumentów na całym świecie.

  Warto także zauważyć, że farby Beckers są wybierane nie tylko przez osoby indywidualne, ale również przez firmy, które zajmują się profesjonalnym wykańczaniem mieszkań. To kolejny argument przemawiający na korzyść omawianej marki.

 • Trwają działania "TAXI"

  Dzisiaj na bytomskich drogach prowadzone są działania pod kryptonimem "TAXI". Mundurowi z drogówki wspólnie z pracownikiem bytomskiego magistratu prowadzą wzmożoną kontrolę taksówek. Stróże prawa kontrolują dokumentacje oraz stan techniczny pojazdów.

 • Pijana 46-latka kierowała autem mając 1 promil

  Policjanci z drogówki zatrzymali pijaną kobietę kierującą citroenem. Amatorka jazdy na "podwójnym gazie" miała prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz 46-latce grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Podziękowała policjantowi za ugaszenie płonącego auta

  Mundurowy z komisariatu przy ul. Rostka, st. sierż. Maciej Polański otrzymał podziękowania od kobiety, której ugasił auto. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Karola Miarki. Peugeot, którym jechała kobieta nagle stanął w płomieniach. Wszystko działo się kilkadziesiąt metrów od komisariatu. Policjant, który miał akurat przerwę w służbie, gdy tylko dowiedział się o sytuacji, natychmiast wziął gaśnicę i ruszył gasić ogień.

 • Wings for Life World Run z bytomskimi policjantami

  Czworo bytomskich policjantów wystartowało w biegu Wings for Life World Run. Zawody odbyły się na początku maja w Poznaniu. Stróże prawa przebiegli kilkanaście kilometrów zanim dogoniła ich... meta, będąca samochodem pościgowym, goniącym zawodników. Jednym ze startujących był Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinspektor Dariusz Dziurka.

 • Gdy po zimie stan Twojej skóry pozostawia wiele do życzenia, prawdopodobnie pierwsze kroki skierujesz do gabinetu kosmetycznego. To zdecydowanie słuszna decyzja, pozostaje tylko pytanie na jaki zabieg się zdecydować? Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się mezoterapia igłowa oraz bezigłowa. Na czym polegają te zabiegi i jak znaleźć odpowiedni salon kosmetyczny? Spieszę z pomocą.

  Który salon kosmetyczny będzie najlepszy?

  Załóżmy, że szukasz zabiegu mezoterapii w Kielcach, jakie pytania zadać wyszukiwarce by odnaleźć najlepsze wyniki? Z pewnością klasyczne i najprostsze “mezoterapia kielce” będzie dobrym wyborem. Poznasz gabinety kosmetyczne w Kielcach, które świadczą interesującą Cię usługę. Jeśli jesteś zdecydowana na konkretny zabieg, możesz zawęzić wyszukiwanie wpisując np. “mezoterapia bezigłowa kielce”, a jeśli chcesz poznać cennik, wpisz “mezoterapia kielce cennik”.

  Dermatologia estetyczna w służbie długowieczności

  Jeśli nie rozumiesz używanych przeze mnie pojęć, nie martw się, już wyjaśniam:

  Rodzaje mezoterapii

  Przede wszystkim wyjdźmy od podstawowego pojęcia. Mezoterapia to zabieg stosowany w przypadku odnowy skóry lub powstrzymywania procesu starzenia skóry. Polega on na wstrzykiwaniu w skórę różnych składników, np. kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, sole mineralne, etc. Najczęściej zabieg stosowany jest po zimie, kiedy skóra jest najbardziej zniszczona warunkami atmosferycznymi.

  Mezoterapia igłowa

  Coraz bardziej popularny zabieg, choć może być nieprzyjemny i bolesny. Bardzo cienkimi igłami wprowadza się w skórę właściwą odżywcze składniki. Często miejscowo nakłada się maść znieczulającą, by nieco złagodzić ból. Kluczowym czynnikiem jest tutaj wykwalifikowana kadra wykonująca zabieg. Zdecydowanie i doświadczenie jest kluczem do zminimalizowania nieprzyjemnych aspektów tej metody medycyny estetycznej.

  Mezoterapia bezigłowa

  Metoda nieinwazyjna, dlatego wciąż jeszcze częściej wybierana w salonach kosmetycznych. Wykorzystuje ona urządzenia emitujące prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości lub ultradźwięki. Ma to na celu zwiększenie przepuszczalności błony komórkowej, przez co substancje mogą wniknąć głęboko w skórę.

  Dlaczego właśnie mezoterapia

  Przede wszystkim, jest to zabieg bezpieczny, jeśli wykonany przez doświadczoną kadrę. Podawanie preparatu bezpośrednio w skórę odciąża nerki i wątrobę, czego nie można powiedzieć o podawaniu leków. Dodatkowo uszkodzenia skóry, które powstają pobudzają ją do regeneracji, przez co organizm samodzielnie produkuje potrzebne składniki.

  Wady i przeciwwskazania do zabiegu

  Mezoterapia igłowa należy do nieprzyjemnych zabiegów, nie każdy jest w stanie się niego zdecydować. Powinno się również unikać tej metody leczniczej przy alergii na któryś ze składników, ciąży, cukrzycy, opryszczki lub przy zażywaniu leków przeciwzakrzepowych.

  Jeśli zrobiłaś dobry research mezoterapii w Kielcach, nie zaskoczy Cię cena. W zależności od konkretnego salonu oraz części ciała, na której wykonuje się zabieg, ceny wyglądają mniej więcej następująco:

  Twarz - ok. 300 złotych

  Twarz oraz szyja - ok. 400 złotych

  Twarz oraz szyja i dekolt - ok. 500 złotych.

  Czy warto? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli nie ma przeciwwskazań oraz nie boisz się bólu to warto. Mezoterapia igłowa jest bardzo skutecznym zabiegiem, należy jednak pamiętać, że zaraz po nim można odczuwać dyskomfort oraz mogą pojawić się siniaki. Wersja bezigłowa jest nieco mniej skuteczna, choć to dobra alternatywa dla bojaźliwych klientek gabinetów kosmetycznych. Jest także tańsza, choć trzeba ją powtarzać częściej by osiągnąć podobny efekt. Jeśli chcesz dłużej zachować młody wygląd, odpowiedź wydaje się oczywista.

 • Działania "Trzeźwość" na bytomskich drogach

  Od godzin rannych na terenie Bytomia prowadzone są działania „Trzeźwość”. Celem akcji jest wyeliminowanie tych, którzy jadą "na podwójnym gazie”. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia. Mundurowi w szczególności będą kontrolować młodych kierowców.

 • Złodziej 17 razy zapłacił kradzionymi kartami bankomatowymi

  Bytomscy policjanci zatrzymali 59-latka. Mężczyzna ukradł karty bankomatowe, którymi płacił za zakupy. Pokrzywdzeni stracili łącznie około 1000 złotych. Śledczy analizując zapis kamer sklepowych ustalili złodzieja. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dotyczących 17 transakcji kradzionymi kartami. Mężczyzna odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 • Policjanci Wydziału Wykroczeń poszukują sprawców zdarzeń drogowych

  Policjanci z Wydziału Wykroczeń poszukują kierowców, którzy są sprawcami zdarzeń drogowych w Bytomiu od 30 marca do 24 kwietnia tego roku. Świadków zdarzeń oraz osoby mające wiedzę o sprawcy prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 • Łowcy nazistów. Polowanie na hitlerowskich zbrodniarzy – wykładPoświęcili niejednokrotnie całą swoją karierę, a nawet życie poszukując nazistowskich zbrodniarzy. Ich jedynym celem było odnalezienie i postawienie przed sądem ludzi, którzy w imię nazistowskiej ideologii dokonywali makabrycznych eksperymentów, a także zamordowali miliony niewinnych osób.

 • OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  Bytomscy stróże prawa czuwali nad bezpieczeństwem obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiciele władz miasta oraz służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem "Wolności" przy ul. Piłsudskiego. Uczestnicy obchodów wzięli także udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny i ziemi śląskiej.