• Bytomska Akademia Bezpieczeństwa z policjantami

  Policjanci spotkali się z przedszkolakami w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa. Praktyczne warsztaty prowadzone przez mundurowych, mają przybliżyć dzieciom zasady ruchu drogowego. Stróże prawa przypomnieli najmłodszym między innymi, po co pieszym odblaski i jak prawidłowo poruszać się rowerem po drogach.

 • Dozór dla oszusta za wyłudzenie kredytu

  Nawet 8 lat więzienia grozi 62-letniemu oszustowi. Mężczyzna wyłudził kredyt gotówkowy na kwotę ponad 16 tysięcy złotych. Oszust posłużył się przerobionym dowodem osobistym. Bytomianin został zatrzymany przez policjantów z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego. Wczoraj usłyszał zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

 • AKTUALIZACJA 23.01.2019


  Z przyczyn zależnych od wykonawcy robót -  planowane na dzisiaj wprowadzenie zmiany organizacji ruchu, na wiadukcie w ciągu ul. Wrocławskiej, po raz kolejny zostało przełożone - planowany termin wprowadzenia:  25.01.2019 r.


  AKTUALIZACJA 21.01.2019

  W nawiązaniu do komunikatu z dnia 18.01.2019 r. oraz informacji otrzymanej od kierownika robót -  planowane na dzisiaj wprowadzenie zmiany organizacji ruchu w ciągu ul. Wrocławskiej zostało przełożone na dzień 23.01.2019 r.

  --------------------------------------------------------------------------------


  W dniu 21 stycznia 2019 r., w rejonie wiaduktu w ciągu ulicy Wrocławskiej nastąpi zmiana organizacji ruchu. Zamknięciu ulegnie jezdnia w kierunku centrum miasta. Ruch pojazdów będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdni w kierunku Miechowic.


  Prosimy zachować ostrożność.

 • Policjanci przejęli ponad 140 porcji marihuany

  Narkotyki, z których można uzyskać ponad 140 porcji marihuany nie trafią na bytomskie ulice. Kryminalni z komendy miejskiej zabezpieczyli narkotyki w mieszkaniu przy ulicy Kopalnianej. Do sprawy zatrzymano 25- letniego mężczyznę. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 • Zatrzymany dzięki reakcji obywatela

  Policjanci z Komisariatu w Szombierkach zatrzymali mężczyznę, którzy w nocy włamywał się do samochodu. Sprawcę ujęto dzięki szybkiej reakcji obywatela. Mężczyzna w wieku ok 25 lat bez dokumentów podaje się za obywatela Ukrainy. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 • W dniu 30.01.2019 r. o godz. 10.00 dla seniorów z Bytomskiego Centrum Wsparcia z Bytomia-Miechowic, Centrum Pomocy p.w. Ducha Świętego z Bytomia, Dziennego Domu Pomocy nr 1 w Bytomiu oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Bytomiu wystąpi chór Harfa z Radzionkowa. Spotkanie odbędzie się w sali wykładowej MBP w Bytomiu.

  Szanowni Czytelnicy!

  Uprzejmie informujemy, że w dniach od 30-31 stycznia br., placówka będzie NIECZYNNA z powodu zmiany dostawcy Internetu. Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych.

  Za wszelkie  niedogodności z tym związane przepraszamy

  29 stycznia 2019

  Młodzi judocy powalczą o Mistrzostwo Bytomia

  Młodzi judocy powalczą o Mistrzostwo Bytomia

  W najbliższą niedzielę, 3 lutego rozpocznie się cykl czterech turniejów judo, których stawką jest Mistrzostwo Bytomia w judo dla dzieci. Zapraszamy do Hali Czarnych Bytom przy ul. Łużyckiej w Bytomiu.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  29 stycznia 2019

  Na zawsze razem

  Na zawsze razem

  50. rocznicę ślubu świętowało sześć dostojnych par z Bytomia. Z tej okazji jubilaci odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  29 stycznia 2019

  E - nabór do przedszkola

  E - nabór do przedszkola

  Ważna informacja dla rodziców. 11 marca rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 41 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ponad 4,5 tysiąca miejsc.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  29 stycznia 2019

  Kolej(ą) na ferie

  Kolej(ą) na ferie

  W czasie tegorocznych ferii w województwie śląskim dzieci i młodzież mogą podróżować Kolejami Śląskimi za darmo. Oferta obowiązywać będzie od 9 do 24 lutego.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  29 stycznia 2019

  Spotkanie z władzami PZHL w sprawie przyszłości bytomskiego hokeja

  Spotkanie z władzami PZHL w sprawie przyszłości bytomskiego hokeja

  Mamy za sobą kolejne spotkanie z przedstawicielami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, w trakcie którego rozmawialiśmy o sytuacji drużyny seniorskiej TMH Polonia Bytom, a także możliwości wsparcia budowy nowego lodowiska w Bytomiu – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

  ZOBACZ WIĘCEJ

  Sposobów na powielanie płyt jest kilka, a stosuje się do tego najnowocześniejsze technologie, dzięki którym możliwe jest osiąganie naprawdę imponujących rezultatów w krótkim czasie. Oferta, jaką zaprezentuje Ci tłocznia CD jest bardzo rozległa i dzięki temu masz możliwość wybrania sposobu powielenia płyty, jaki najbardziej Ci odpowiada – i to niezależnie od tego, czy jesteś twórcą, producentem, czy wydawcą. Warto omówić przede wszystkim tłoczenie płyt CD oraz ich kopiowanie, ponieważ to właśnie te dwie metody cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów.

  Tłocznia CD – możliwości, jakie daje klientom

  Zanim jednak przejdziemy do metod powielania płyt, warto skupić się na tym, co jeszcze taka firma będzie w stanie Ci zaoferować. A możliwości jest bardzo wiele, dzięki czemu masz możliwość otrzymania w pełni indywidualnego, spersonalizowanego produktu, który będzie w stu procentach trafiał w Twoje oczekiwania. Profesjonalna i podchodząca kompleksowo do potrzeb klienta tłocznia CD to nie tylko powielanie płyt, ale również nanoszenie na nie nadruków, projektowanie graficzne, tworzenie opakowań, katalogów oraz specjalistyczna introligatornia. Jak więc widać możliwości jest wiele, dzięki czemu firma jest w stanie wyświadczyć Ci usługi kompleksowe i w pełni dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

  Metody powielania płyt – tłoczenie płyt CD + cennik

  Czas jednak przejść do tych usług, w których specjalizuje się tłocznia CD. Podstawową jest oczywiście tłoczenie płyt CD – jest to metoda najpopularniejsza i sprawdzająca się doskonale zawsze tam, gdzie niezbędny jest bardzo duży nakład płyt, a zleceniodawca może poczekać nawet tydzień na odbiór całego nakładu. W tłoczeniu wykorzystuje się kilka nowoczesnych technologii i cały proces przebiega bardziej jak produkcja przemysłowa, a udział w nim biorą rozmaite maszyny, takie jak np. wtryskarki. Atutem tłoczenia jest nie tylko szybkość oraz możliwość zwielokrotnienia naprawdę bardzo dużej liczby płyt – nie tylko CD, ale również DVD i innych rodzajów nośników (nawet w tysiącach egzemplarzy!). Dodatkowo tłoczenie płyt CD to przejrzysty cennik, dopasowany indywidualnie do potrzeb każdego klienta, a także odpowiednie zabezpieczenie płyt – dzięki temu są one dużo bardziej odporne od tych, które tłocznia CD może dla nas skopiować.

  Jak działa i co zaoferuje Ci tłocznia CD?

  Tłoczenie płyt CD a ich duplikacja

  Duplikacja to nic innego jak kopiowanie danych z płyty na płytę – ta metoda jest dużo prostsza i może być wykonywana np. w domu. Oczywiście specjalistyczna tłocznia CD posiada na swoim wyposażeniu nowocześniejsze i dużo bardziej zaawansowane maszyny, które kopiują szybciej i w większych ilościach. Niestety, wciąż jest to metoda, która nie pozwoli realizować bardzo dużych nakładów i przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, którym wystarczy skopiowanie kilkunastu-kilkudziesięciu egzemplarzy płyty. Co więcej – gotowy produkt nie jest tak wytrzymały i odporny na uszkodzenia, jak płyty, które były poddane tłoczeniu.

  Produkcja płyt CD – na które rozwiązanie warto się zdecydować?

  Nie ulega wątpliwości, że obie z tych metod są zaawansowane i pozwalają uzyskać zadowalający efekt, jednakże wybór duplikowania lub tłoczenia płyt CD, zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb. Jeżeli potrzebujesz bardzo dużych ilości płyt i zależy Ci na ich ponadprzeciętnej odporności, zdecyduj się na tłoczenie, a kiedy nie chcesz dużych ilości, ale zależy Ci na czasie – kopiowanie będzie lepszym rozwiązaniem.

  Warto również zaznaczyć, że produkcja płyt CD przebiegać będzie profesjonalnie wyłącznie wtedy, gdy zdecydujesz się na usługi wysokiej jakości, oferowane przez sprawdzoną tłocznię CD. Zajrzyj więc najpierw na jej stronę internetową, zapoznaj się z opiniami wcześniejszych klientów i poznaj cennik usług, a dopiero potem zdecyduj się na podjęcie współpracy. Dzięki temu zyskasz pewność, że zlecenie zostanie zrealizowane dla Ciebie dokładnie w taki sposób, jak tego oczekujesz.

  Telefoniczna obsługa klienta to najlepszy sposób, by wyróżnić swoją firmę na tle konkurencji oraz zbudować wizerunek marki przyjaznej dla klientów, z którą można skontaktować się w każdej sprawie. Niestety, prowadzenie w tym celu osobnego działu w swoim przedsiębiorstwie bywa kosztowne i trudne do zrealizowania. Z pomocą przychodzi opcja outsourcingu, pozwalająca oddelegować zewnętrznej firmie takie zadania, jak obsługa reklamacji, help desk, monitoring płatności czy badania marketingowe.

  Obsługa reklamacji, help desk, badania marketingowe

  Niezbędne działy telefonicznej obsługi klienta – obsługa reklamacji, helpdesk i wiele innych

  Dzięki telefonicznej obsłudze klienta, firma może na bieżąco monitorować swoją sytuację na rynku, a także zapewniać swoim klientom wysokiej klasy usługi, dzięki którym wizerunek marki dodatkowo wzrośnie. Samodzielne prowadzenie takiego działu w swoim przedsiębiorstwie jest jednak kosztowne i wymaga oddelegowania do tego celu dodatkowych pracowników, przez co firma ponosi wysokie koszty niezwiązane bezpośrednio z jej głównym celem. Aby ograniczyć koszty i móc w pełni skupić się na głównych zadaniach przedsiębiorstwa, warto zatrudnić call center, które zajmie się takimi zadaniami, jak obsługa reklamacji, badania marketingowe, monitoring należności czy help desk. Firma zewnętrzna będzie świadczyła usługi, bazując na informacjach bezpośrednio związanych z daną marką, dzięki czemu przekazywane przez nią informacje będą zawsze zgodne z prawdą i spełnią oczekiwania klientów, wymagających profesjonalnej obsługi przez telefon.

  Skorzystanie z usług zewnętrznej firmy to wiele korzyści dla przedsiębiorstwa. Największe zalety to:

  • oszczędność – firma nie musi rekrutować i szkolić nowych pracowników do telefonicznej obsługi ani utrzymywać wyspecjalizowanej kadry, ponieważ wszystkimi zadaniami zajmie się doświadczone call center,
  • wysoka jakość obsługi – firma zewnętrzna zatrudnia doświadczonych konsultantów, specjalizujących się w profesjonalnej obsłudze; dodatkowo ich praca jest monitorowana przez trenera, a sam usługodawca dzięki pełnemu wglądowi do nagrań rozmów telefonicznych może kontrolować, czy połączenia są realizowane na zadowalającym go poziomie,
  • możliwość oddelegowania zadań, które nie są bezpośrednio związane z głównym działaniem firmy, ale mają wpływ na jej wizerunek i funkcjonowanie.

  Czym jest usługa help desk?

  Do zadań, jakie można powierzyć firmie zewnętrznej w ramach telefonicznej obsługi klienta, należy help desk. Jest to wsparcie techniczne oraz obsługa gwarancyjna, czyli dział umożliwiający klientom zgłaszanie technicznych problemów z zakupionym sprzętem oraz wyjaśniający działanie systemu gwarancyjnego w danej firmie. Wyspecjalizowani w danej branży konsultanci zapewnią klientom odpowiednie wsparcie techniczne oraz pomoc w zdiagnozowaniu problemu z urządzeniem. Działl helpdesk powinien być obecny w każdej firmie, która zajmuje się dystrybucją wszelkiego rodzaju sprzętu.

  Obsługa reklamacji – niezbędny dział w każdej firmie

  Bardzo ważnym działem obsługi klienta jest także obsługa reklamacji. Powierzenie jej call center pozwoli na bieżąco przyjmować wszystkie zgłoszenia odnośnie konieczności zwrotu lub wymiany zakupionego towaru. Konsultanci będą także nadzorować cały proces oraz kontaktować się z klientem w sprawie statusu reklamacji.

  Badania marketingowe – ilościowe i jakościowe

  Ważną kwestią jest także przeprowadzanie okresowych badań marketingowych – ilościowych oraz jakościowych. Pozwalają one lepiej poznać rynek i potrzeby swojej grupy docelowej, dzięki czemu firma może zaplanować dalsze działania odnośnie kierunku jej funkcjonowania. Firma zewnętrzna może przeprowadzić kompletne badania ilościowe i jakościowe, od ułożenia odpowiedniej ankiety, przez wybór grupy docelowej i wykonanie połączeń telefonicznych, po podliczenie wyników i przekazanie ich zleceniodawcy.

  Monitoring płatności – kontrola nad finansami

  Usługą, nad którą warto się zastanowić, jest także monitoring płatności. Polega on na kontrolowaniu przez firmę zewnętrzną wpłat dokonywanych przez klientów i kontrahentów, dzięki czemu firma może uniknąć długiego czasu oczekiwania na zapłatę faktury. Monitoring należności jest rzetelnie prowadzony przez doświadczonych pracowników, dzięki czemu spełni wszystkie oczekiwania zleceniodawcy.

 • "BEZPIECZNY PIESZY" NA BYTOMSKICH DROGACH

  Dzisiaj od rana na terenie naszego miasta bytomska drogówka prowadzi działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Ponadto kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 • Dzielnicowi spotkali się z seniorami

  Dzielnicowy z komisariatu w Miechowicach w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” uczestniczyli w spotkaniu z seniorami. Spotkanie odbyło się w „Brackim Domu dla Seniorów przy ul. Konstytucji. Omawiano tematy związane z bezpieczeństwem seniorów. Ponadto policjanci pokazali zebranym jak w szybki sposób mogą skontaktować się ze swoim dzielnicowym.

 • 28 stycznia 2019

  Młodzi na scenie

  Młodzi na scenie

  Ciekawie zapowiada się koncert młodych wokalistów i tancerzy rozwijających swoje talenty w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1. W czwartek, 31 stycznia o 18.00 wystąpią na scenie Teatru Rozbark z karnawałowym repertuarem.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  28 stycznia 2019

  Siła kobiecej solidarności

  Siła kobiecej solidarności

  Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o biegaczkach, które chcąc pomóc chorej koleżance, zamieniły sportowe t-shirty na zmysłową bieliznę. Efektem niezwykłej sesji zdjęciowej był kalendarz, z którego dochód - 15 tys. zł przekazano walczącej z ciężką chorobą bytomiance.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  28 stycznia 2019

  Uwaga! Opady deszczu i deszczu ze śniegiem powodujące gołoledź

  Uwaga! Opady deszczu i deszczu ze śniegiem powodujące gołoledź

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega. Dzisiaj i jutro /28-29 stycznia/ możemy spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujących oblodzenie dróg i chodników.

  ZOBACZ WIĘCEJ