• OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  Bytomscy stróże prawa czuwali nad bezpieczeństwem obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiciele władz miasta oraz służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem "Wolności" przy ul. Piłsudskiego. Uczestnicy obchodów wzięli także udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny i ziemi śląskiej.

 • Kontrola zakończona zarzutami

  Policjanci z drogówki zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Bytomianin kierował fiatem pomimo faktu, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Teraz grozi mu do 2 lat za kratkami.

 • 13. Bieg Konstytucji 3-go Maja za nami

  Ponad 120 biegaczy postanowiło aktywnie uczcić Święto Konstytucji 3-go Maja. W Parku Miejskiem im. Franciszka Kahla wystartował 13. Bieg Konstytucji 3-go Maja, który należy do tradycji miasta. Na starcie można było zobaczyć zarówno przedszkolaków, jak i seniorów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci drogówki.

 • Komendant podziękował klasom policyjnym

  26 kwietnia przy ulicy Webera odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas policyjnych oraz obchody 10-lecia istnienia tego profilu. Spotkanie było też okazją do podziękowania uczniom za pomoc i zaangażowanie w szereg inicjatyw z zakresu bezpieczeństwa. Wręczenia okolicznościowych podziękowań dokonał Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinsp. Dariusz Dziurka.

 • Fotelik, dla ceniących bezpieczeństwo

  Wszyscy rodzice chcą, aby ich dziecko, było w pełni bezpieczne. Chcą uchronić je przed wszystkimi zagrożeniami współczesnego świata, jednakże nie zawsze jest to możliwe. Zbyt duża nadopiekuńczość też nie jest dobra, ale są dziedziny, w których jest ona wskazana. Wybierając fotelik samochodowy, nie można pozwolić sobie na ustępstwa. Mały pasażer, powinien być jak najlepiej chroniony, żeby w sytuacji wypadkowej, zminimalizować praktycznie do zera możliwość odniesienia urazów. Na pomoc przychodzi fotelik samochodowy Axkid Wolmax, który jest jednym z bardziej cenionych modeli, mający bardzo poszukiwaną funkcję, a mianowicie jest on montowany tyłem do kierunku jazdy. Ponadto, posiada jeszcze bardzo dużo zalet, które sprawiają, że jest to jeden z bezpieczniejszych fotelików, dedykowanych dla dzieci od 9 miesiąca życia do około 5 lat.

  Dlaczego tyłem znaczy lepiej

  Wokół tej teorii, wciąż można spotkać liczne kontrowersje. Ma ona swoich zwolenników, ale także dużą ilość przeciwników. Można także powiedzieć, że po prostu grono osób preferuje dla starszych dzieci, foteliki montowane przodem. Jednakże, warto zastanowić się, czy rzeczywiście jest to bezpieczniejsza opcja. Liczne badania skandynawskich i amerykańskich naukowców, pokazują, że foteliki ustawione tyłem do kierunku jazdy, znacznie lepiej chronią głowę dziecka przed urazami, oraz nawet pięciokrotnie ograniczają możliwość uszkodzeń ciała malucha. Fotelik montowany tyłem od Axkid, ma bardzo dobre opinie i wypada doskonale w testach bezpieczeństwa. Świadczą o tym wyniki Axkid Wolmax w ADAC. Zabezpieczenie malucha gwarantują także odpowiednio wyprofilowane boki fotelika, które przyjmują na siebie siłę uderzenia, a także dobrze dobrana uprząż. Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, precyzyjnie stabilizują ciało malucha, ale nie ograniczają jego ruchów i nie sprawiają, że czuje się niekomfortowo. Fotelik marki Axkid, jest zatwierdzony przez prestiżowy TEST PLUS, który potwierdza tylko jego skuteczność. Jest to produkt niezawodny i wychodzący naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Jest to propozycja bardzo ergonomiczna, która pomimo niewielkich rozmiarów, zapewnia dziecku doskonałą przestrzeń i gwarantuje wygodną, oraz komfortową jazdę, nawet podczas dalekich tras.

  Zakupy przez internet

  Obecne czasy sprawiają, że ludzie szukają wygodnych i mobilnych rozwiązań, dlatego też bardzo często sięgają po komputer, planując znaleźć wymarzony fotelik. Decydując się na zakup fotelika Axkid Wolmax 9-25 kg, wpisują ten model na różnych portalach aukcyjnych, jednakże kupując Axkid Wolmax na allegro, czy planując zakup używanego Axkid Wolmax na olx, trzeba mieć świadomość, że jest to bardzo ryzykowne działanie. Nigdy nie można mieć pewności, skąd dany produkt pochodzi, oraz w jakim jest stanie. Sprzedający nie musi być wiarygodny, a oferowany przez niego fotelik mógł być nieodpowiednio eksploatowany. Dlatego też, najlepiej kupować foteliki nowe u cenionych sprzedawców, takich jak sklep Xland Mariola Rerych. Proponowany przez niego fotelik Axkid Wolmax ma cenę bardzo konkurencyjną, a przy tym jest fabrycznie nowy i posiada gwarancję producenta. Salon prowadzi także sprzedaż internetową, co docenią rodzice szukający wygody. Mogą wybrać preferowany model i zamówić go kurierem, do dowolnego miejsca w Polsce. Jest to dużo bardziej bezpieczne i nie ryzykuje się skuteczności ochrony swoich pociech.

  Najważniejsze podczas dyskusji o kompetencjach prawniczych jest to, aby wiedzieć co sprawia, że jest to dobry specjalista. Być może chodzi o samo podejście, które opiera się o dane aspekty w wyniku pewnego zapotrzebowania. Natomiast nie mniej ważne jest też to, czego po prawniku się spodziewamy oraz czego tak naprawdę wymagamy podczas współpracy z nim.

  Co prawa, kiedy poszukiwany jest świetny specjalista, prawnik Wejherowo i wszystkie inne miasta, posiadają na tyle rozwinięty rynek, że z pewnością uda się znaleźć tą odpowiednią osobę. Kluczem poszukiwań, z pewnością powinny być jednak konkretne predyspozycje człowieka, z którym przyjdzie nam współpracować. Chociaż jest to niejednoznaczne i trudne do sprecyzowania, wyłonić można kilka cech, które są w stanie opisać prawnika, który będzie dobry w tym co robi.

  Wysoki poziom komunikacji

  W wypadku radców prawnych w Wejherowie ale też wszędzie indziej, współpraca powinna opierać się na komunikacji, która jest odpowiednio zorganizowania. Wymagana będzie zatem empatia i umiejętność słuchania, a przede wszystkim takie podejście, które to umożliwi. Nie chodzi tylko o odnoszenie się do informacji, które uda się muz pozyskać, ale przed wszystko o łączenie faktów i danych. Może się to w bardzo realny sposób przekładać na niezliczoną ilość aspektów i dziedzin, które staną się swoistym udokumentowaniem patentów, ukierunkowanych na merytoryczne, konkretne oraz ciekawe podejście. W wypadku, kiedy z danym obrońcą, mecenasem chcemy uzyskać bardzo płynny przepływ informacji, gdzie przekaz jest konkretny i maksymalny uproszczony, powyższe działania z pewnością będą niezbędne.

  Jakie cechy charakteru powinien posiadać prawnik w Wejherowie i w każdym innym mieście?

  Świetny słuchacz

  Czy to radca prawny w Wejherowie, czy prawnik w Warszawie – istotna będzie umiejętność słuchania w połączeniu z empatią. Współpraca musi opierać się zatem na obustronnym, konkretnym podejściu do sprawy. To, jak w jaki sposób będą przebiegać te działania, może być dla nas słusznym powodem do zadowolenia oraz wrażenia, że osoba ta działa profesjonalnie i skutecznie. W tej kwestii, nie sposób pominąć emocjonalną inteligencję, czyli swego rodzaju umiejętność odczytywania reakcji swojego rozmówcy, przy jednoczesnym osadzaniu ich w odpowiednich kontekstach. Pozwoli to uzyskać bardzo miarodajne efekty, ponieważ kiedy komunikacja przebiega bez zakłóceń, informacje będą przepływać błyskawicznie.

  Dobre relacje z prawnikiem i kancelarią prawną

  Jest to aspekt, który nie może być deprecjonowany, gdyż bezpośrednio odnosi się on do masy istotnych spraw. W związku z tym, gdy mamy do czynienia z odpowiednimi relacjami, o wiele łatwiej będzie dochodzić do skutecznych i interesujących rozwiązań. Te zaś, będą z pewnością doskonale odnosić się do danego zagadnienia i zagwarantują należyte podejście do tematu, a w późniejszej kolejności – rozwiązania problemu lub wyjścia z sytuacji.

  Można się zastanawiać, dlaczego to właśnie komunikacja jest tak ważna. Połączenie konkretnego podejścia z dążeniem do skutecznej wymiany informacji pomiędzy obydwiema stronami to podstawa. Dzięki temu, możliwe jest rozprawianie się z problemem bez względu na to, z jakiego pochodzi obszaru, oraz od tego w jakim obszarze działa prawnik, z którym współpracujemy. Musimy pamiętać, że niezależnie czy jest to adwokat w Wejherowie, czy też radca prawny w Łodzi, wspólnie prowadzone działania powinny przyjąć odpowiedni charakter, stosowne podejście oraz muszą być skuteczne.

 • 27. rocznica śmierci st. sierż. Marka Sienickiego

  Dzisiaj mija 27. rocznica śmierci starszego sierżanta Marka Sienickiego. W miejscu, w którym zginął bytomski policjant wystawiono wartę honorową. Jak co roku kwiaty złożyli przedstawiciele samorządu oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinsp. Dariusz Dziurka.

 • Odzyskane telefony i zatrzymani sprawcy

  Kryminalni z komisariatu w Stroszku zatrzymali 28-letniego bytomianina oraz jego 24-letnią żonę. Małżeństwo ukradło dwa telefony komórkowe wartości ponad tysiąca złotych. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie centrum handlowego przy ulicy Strzelców Bytomskich. Kobiecie i jej mężowi przedstawiono już zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

 • Skradzione Audi wróci do właściciela

  Audi warte 250 tysięcy złotych odzyskali kryminalni z komendy. Pojazd został skradziony w niedzielę rano z parkingu przy ulicy Hlonda. Po wykonaniu przez policjantów wszystkich niezbędnych czynności samochód wróci do swojego właściciela.

 • Pijany kierowca uciekał przed policjantami

  Nawet 5 lat więzienia grozi 43-letniemu bytomianinowi, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu i uciekał przed policjantami. Mężczyzna zignorował sygnały stróżów prawa nakazujące zatrzymanie się do kontroli. Jak się okazało kierował autem mając prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • foto1W tym tygodniu naprawiamy uszkodzenia na drogach w Centrum, Miechowicach, Szombierkach i Górnikach.

  Na tempo prac mogą wpływać warunki pogodowe.

  UWAGA! Prosimy kierowców o nieparkowanie w miejscach, gdzie będą przeprowadzane prace! Niejednokrotnie, mimo wygrodzenia terenu i informacji umieszczanych przez ekipy naprawcze na klatkach schodowych, za wycieraczkami samochodów, kierowcy parkują tam, gdzie mają być prowadzone prace. To uniemożliwia naprawy ubytków w niektórych miejscach.

  Prosimy o ostrożną jazdę w miejscach gdzie pracują robotnicy. O wypadek i kolizje nietrudno.

  Ogród może być wspaniałą wizytówką domu, zwłaszcza jeśli jest odpowiednio zadbany. Poza tradycyjnymi kwiatami, krzewami czy trawnikami wielu ludzi decyduje się również na żywopłot, który powinien zarówno ładnie się prezentować, przyczyniając się tym samym do polepszenia walorów wizualnych ogrodu, jak i skutecznie odgradzać od wścibskich spojrzeń sąsiadów czy postronnych osób. Ten piękny element wymaga jednak właściwej pielęgnacji, polegającej głównie na regularnym przycinaniu za pomocą specjalnych nożyc. Jak zatem wybrać najlepsze i najskuteczniejsze narzędzie tego typu?

  Rozwój firmy budowlanej, jest związany z koniecznością dokonywania drobnych inwestycji. Z czasem, do takiej firmy trzeba kupić odpowiedni samochód, a pracowników należy doposaży

  w odpowiedni sprzęt do pracy. Poza podstawowymi narzędziami, warto pomyśleć o inwestowaniu w nowoczesny sprzęt, który sprawi, że praca w firmie stanie się o wiele bardziej wydajna i efektywna. W przypadku firmy budowlanej, opłaca się zainwestować w taki sprzęt, jak maszyna do nakładania gładzi gipsowej.

  Co to jest maszyna do nakładania gładzi gipsowej

  Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które mają na celu poprawienie wydajności pracy na budowie. Ostatnie lata przyniosły rozkwit tej branży, przez co pracownicy budowlani, mogą coraz częściej wykonywać swoje obowiązki w bardziej zautomatyzowany sposób. Taki stan rzeczy ma bardzo wiele zalet, gdyż umożliwia to firmom budowlanym, zaoferowanie wysokiej jakości usług w stosunkowo niskich cenach.

  Zastosowanie maszyny do nakładania gładzi gipsowej, znacząco przyspiesza pracę. Każdy pracownik budowlany, lub właściciel firmy, który miał styczność z tego rodzaju sprzętem, jest w stanie docenić tego typu rozwiązanie. Zastosowanie dobrej jakości maszyny do nakładania gładzi gipsowej, jest w stanie znacząco przyspieszyć prace budowlane, co ma wpływ na wysokość ewentualnych zarobków dla firmy. Co więcej, jest to rozwiązanie, które gwarantuje o wiele większą precyzję niż tradycyjne metody, które stosowane były jeszcze do niedawna. W tej chwili, agregaty do gładzi, są już w powszechnym zastosowaniu, a firmy, które chcą być konkurencyjne, powinny wykorzystywać to rozwiązanie.

  Gdzie kupić agregat do gładzi

  Zakup agregatu do gładzi należy poprzedzić dokładnym sprawdzeniem rynku. Są to dość drogie maszyny, więc nie warto kupować sprzętu wątpliwej jakości i niewiadomego pochodzenia. Najlepiej zdecydować się na produkty renomowanych firm, które dają gwarancję na swoje produkty, a ewentualna wymiana poszczególnych podzespołów nie będzie problemem.

  Agregat do gładź gipsowych

  Decydując się na inwestycję w agregat do gładź gipsowych, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Podstawowym z nich jest odpowiednia mobilność urządzenia. Specyfika pracy agregatu do gładzi jest taka, że trzeba się z nim przemieszczać po całym budynku, co sprawia, że powinien być stosunkowo lekki i być wyposażony w odpowiednie kółka, które sprawią, że będzie można wygodnie się z nim przemieszczać.

  Poza tym, warto sprawdzić moc pompy, która jest zamontowana w danej maszynie do nakładania gładzi gipsowych, by nie okazało się, że będzie ona zbyt słaba do danego zastosowania.

  Używany agregat do gładzi

  Nie będąc przekonanym do zakupu tego rodzaju sprzętu, można kupić tańszy, używany agregat do gładzi. Jest to rozwiązanie bezpieczniejsze, gdyż nie wymaga wykładania tak dużej gotówki. Jednak jest jeszcze jedna, bardziej bezpieczna możliwość.

  Czy opłaca się wynająć maszynę do nakładania gładzi gipsowej

  Na rynku powstało wiele wypożyczalni sprzętu budowlanego. Można w nich wypożyczyć maszynę do nakładania gładzi gipsowej. Jest to najlepsza opcja dla małych i średnich firm, które nie chcą, lub nie potrzebują kupować nowego sprzętu. Oferta takich wypożyczalni jest dość szeroka, więc można sprawdzić różne rodzaje agregatów i wybrać taki, który będzie pasował do specyfiki pracy w danej firmie. Z pewnością jest to również najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

  Maszyna do nakładania gładzi gipsowej

  Psychiatra Pruszków – czym zajmuje się psychiatra i kiedy warto się do niego udać?

  Specjalista taki jak psychiatra będzie niezbędny wtedy, gdy pojawiają się choroby i zaburzenia psychiczne. Jego pomoc pozwoli na wykrycie ich przyczyn i wdrożenie odpowiedniego leczenia, aby poprawić poziom życia pacjenta.

  Problemy natury psychicznej często są w lekceważone. To duży błąd, ponieważ może to prowadzić do wielu poważnych konsekwencji. Gdy zauważalne są niepokojące objawy, warto udać się do specjalisty takiego jak psychiatra.

  Psychiatra jest lekarzem medycyny, który ukończył psychiatrię. Jego głównym przedmiotem zainteresowania jest ludzka psychika, w tym diagnozowanie oraz leczenie schorzeń i zaburzeń psychicznych u dorosłych oraz u dzieci.

  Gdy potrzebny jest dobry psychiatra Pruszków jest jednym z miast na mapie Polski, gdzie można skorzystać z pomocy takiego specjalisty. Usługi w tym zakresie dostępne są między innymi w prywatnej klinice medycznej Progress Clinic.

  Jakie objawy powinny skłonić nas do wizyty u psychiatry? Jak przebiega wizyta w gabinecie psychiatrycznym? W końcu, jak znaleźć dobrego psychiatrę? Czy lepiej skorzystać z usług na NFZ czy prywatnie?

  Psychiatra Pruszków – kiedy warto się do niego udać?

  Do psychiatry udajemy się w celu podjęcia diagnostyki i leczenia psychiatrycznego. Psychiatra w Pruszkowie albo w innym mieście może pomóc nam przede wszystkim wtedy, gdy chodzi o poważniejsze problemy, które wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie.

  Wizytę u psychiatry może polecić nam także psycholog lub lekarz rodzinny – lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

  Objawy, które powinny skłonić nas do wizyty u psychiatry:

  • częste zmiany nastroju
  • zmiany w relacjach społecznych – izolowanie się od innych
  • ciągłe lub częste poczuci strachu, niepokoju
  • odczuwanie smutku, przygnębienia
  • większy poziom zdenerwowania
  • słyszenie lub widzenie rzeczy, których nie dostrzegają inni
  • uzależnienia – od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu, seksu itp.

  W tych właśnie przypadkach może pomóc nam lekarz psychiatra Pruszków albo w innej wybranej przez nas miejscowości.

  Psychiatra Pruszków – jakie schorzenia leczy?

  Na podstawie wywiadu wykonanego z pacjentem lekarz psychiatra może postawić diagnozę dotyczącą schorzenia wywołującego określone objawy u pacjenta.

  Najczęściej u psychiatry leczy się takie schorzenia jak:

  • depresja
  • choroba afektywna dwubiegunowa – ChAD
  • nerwica
  • uzależnienia
  • lęki i fobie
  • zaburzenia odżywiania – anoreksja, bulimia
  • zespół stresu pourazowego
  • syndrom DDA
  • myśli i skłonności samobójcze
  • zaburzenia pamięci

  Warto także zaznaczyć, że pomoc oferuje także psychiatra dziecięcy Pruszków oraz w innych miejscowościach. Specjalista ten koncentruje się na chorobach i zaburzeniach psychicznych występujących u najmłodszych.

  Psychiatra Pruszków – jak wygląda wizyta w gabinecie psychiatry?

  Wizyta w gabinecie psychiatry najczęściej rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem. Lekarz może wówczas pytać pacjenta o jego dotychczasowe problemy psychiczne, o jego przeżycia, aktualny stan zdrowia.

  Psychiatra może również zlecić pacjentowi innego rodzaju badania, na przykład wysłać go na konsultację do neurologa, na testy psychologiczne, zalecić badania laboratoryjne.

  Jako że psychiatra jest lekarzem, może on również przepisywać leki, na przykład leki przeciwdepresyjne oraz inne leki stosowane w terapii schorzeń psychicznych. Może także wystawić zwolnienie lub skierowanie do szpitala.

  Psychiatra Pruszków – jak znaleźć dobrego specjalistę?

  Jeżeli potrzebny jest dobry psychiatra Pruszków opinie na temat specjalistów w tej dziedzinie można znaleźć już teraz przez internet.

  Możemy zapisać się na wizytę państwowo – psychiatra Pruszków NFZ nie będzie wtedy płatny, ale oczekiwanie na wizytę może wynieść nawet kilka tygodni. Gdy zależy nam na szybkiej pomocy, warto zapisać się na wizytę prywatną.

  Firma Xiaomi najczęściej kojarzona jest z telefonami komórkowymi. Jej smartfony są bardzo popularne również w Polsce. Jednak w jej asortymencie możemy znaleźć także szeroką gamę innych produktów.

  Xiaomi – nie tylko niezawodne smartfony

  Chińska firma Xiaomi działa od 2010 roku i już teraz jest światowym potentatem w produkcji elektroniki. Jej artykuły znane są w różnych krajach, w tym również mają szerokie grono fanów w Polsce.

  Największym zainteresowaniem cieszą się telefony Xiaomi, które doskonale łączą w sobie wysoką jakość wykonania, najnowocześniejsze technologie i przystępne ceny. Jednak, gdy zajrzymy do sklepów oferujących produkty tej chińskiej marki, znajdziemy tam nie tylko smartfony, ale także wiele innych artykułów.

  Zatem nie tylko chińskie telefony sklep może zaproponować nam także szereg innych produktów sygnowanych logo Xiaomi. Co warto wybrać?

  Akcesoria do telefonów Xiaomi

  Bardzo często klienci decydują się na akcesoria Xiaomi przeznaczone do ich telefonów. W sprzedaży możemy znaleźć takie jak:

  • uchwyty do telefonów do samochodu i na rower
  • opaski na ramię na telefon do uprawiania sportów
  • etui na telefony zabezpieczające przed uszkodzeniem
  • szkła i folie ochronne na ekrany
  • powerbank do doładowania telefonu i innych urządzeń
  • smartwatche wspomagające funkcje telefonów
  • ładowarki i transmitery do samochodów
  • słuchawki do telefonów i innych urządzeń

  Zatem jeśli chcemy wybrać te telefony chińskie sklep może zaproponować nam także wiele pomocnych akcesoriów, z którymi będziemy mogli korzystać z naszego smartfona jeszcze wygodniej.

  Smartwatche Xiaomi

  Swój telefon Xiaomi możemy sparować również ze smartwatchem, czyli z inteligentnym zegarkiem. W ofercie chińskiej firmy możemy znaleźć smartwatche różnych typów – zarówno proste modele takie jak Mi Band, jak również te bardziej zaawansowane jak Amazfit.

  Oferowany przez Xiaomi smartwatch może informować nas o przychodzących połączeniach, prezentować wiadomości i inne notyfikacje, może służyć nam jako zegarek sportowy, a także może pełnić szereg innych funkcji zgodnie z naszymi indywidualnymi wymaganiami.

  Kamery Xiaomi

  Xiaomi ma w swojej ofercie także urządzenia video, w tym szeroką gamę kamer. To zarówno kamery doskonałe do nagrywania wyczynów sportowych, jak również kamerki samochodowe, które montujemy przy przedniej szybie oraz z tyłu, by nagrywać jazdę.

  Kamera Xiaomi to bardzo dobry wybór dla wymagających użytkowników. Najnowsze modele potrafią nagrywać filmy w rozdzielczości 4K z bardzo szerokim kątem. Wbudowane ekrany pozwalają na prezentację nagrań bezpośrednio na kamerze.

  Oczyszczacz powietrza Xiaomi

  Problem smogu w Polsce nadal nie został rozwiązany – każdego roku z powodu zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju giną tysiące osób. Właśnie dlatego coraz częściej zaopatrujemy się także w oczyszczacze powietrza – urządzenia wyposażone w filtry, które zatrzymują zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu w domu.

  Jednym z najczęściej rekomendowanych urządzeń tego rodzaju jest oczyszczacz Xiaomi, który doskonale radzi sobie również z najdrobniejszymi i najbardziej groźnymi dla człowieka zanieczyszczaniami, w tym z pyłami PM2.5 oraz PM10.

  W sprzedaży dostępne są także wymienne filtry do oczyszczaczy Xiaomi – pamiętajmy o tym, aby wymieniać je regularnie, ponieważ tylko wtedy nasz oczyszczacz będzie działał skutecznie.

  Głośniki i słuchawki Xiaomi

  Także sklep Xiaomi może zaoferować nam pełną paletę urządzeń audio, w tym między innymi takich jak słuchawki oraz głośniki bezprzewodowe działające w technologii Bluetooth.

  Są to przede wszystkim nowoczesne modele dopasowane do telefonów komórkowych od Xiaomi, na przykład głośniki przenośne na Bluetooth, słuchawki dokanałowe, w tym także słuchawki z mikrofonami oraz zestawy doskonałe do rozmów w samochodzie.

  Możemy także zdecydować się na słuchawki sportowe, które mogą towarzyszyć nam podczas joggingu albo jazdy na rowerze. Możliwości są nieograniczone!

  Zatem jeśli chodzi o producenta Xiaomi telefony to tylko początek jego bogatej oferty. Do wyboru mamy znacznie więcej nowoczesnych artykułów, które można kupić również w polskich sklepach internetowych!

 • BEZPIECZNY WEEKEND MAJOWY

  Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Nad bezpieczeństwem podróżujących jak co roku czuwają policjanci ruchu drogowego. Aby majówka upłynęła bezpiecznie i była okresem udanego wypoczynku, warto pamiętać o kilku zasadach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Osoby, które wyjeżdżają na dłużej powinny zadbać o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów.

 • Kolejne kontrole instalacji elektrycznych

  Kontrole instalacji elektrycznych zakończone zarzutami. Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka i pracownicy firmy dostarczającej energię elektryczną skontrolowali stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 4 mieszkaniach. Sprawcom grozi kara do 5 lat więzienia.

 • Policyjny dozór za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi 40-latkowi, który posiadał znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany w miniony piątek przez policjantów z komisariatu V. W jego mieszkaniu stróże prawa zabezpieczyli 860 porcji dilerskich amfetaminy oraz 216 działek marihuany. Decyzją prokuratora mieszkaniec Piekar Śląskich został objęty dozorem policyjnym.

 • Dzielnicowi na festynie

  W miniony weekend na placu przyszkolnym byłego Gimnazjum nr 13 odbył się festyn, w którym udział wzięli policjanci z Komisariatu w Bytomiu – Miechowicach. Celem wydarzenia było przybliżenie lokalnej społeczności aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”. Z najmłodszymi rozmawiano na temat bezpieczeństwa. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pro Fortalicjum.

 • "POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE - MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW"-zapraszamy na debatę

  „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ” – to tytuł otwartego spotkania dla mieszkańców, organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Bytomiu w dniu 7 maja o godz. 17.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Zapraszamy do udziału.