23 stycznia 2019

Wystawa w anielskim klimacie

Wystawa w anielskim klimacie

Bytom pod skrzydłami aniołów – to temat najnowszej wystawy uczestników koła plastycznego Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prace można oglądać w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 stycznia 2019

Spotkają się członkowie Komitetu Rewitalizacji

Spotkają się członkowie Komitetu Rewitalizacji

Jak będzie przebiegać i na czym ma polegać aktualizacja gminnego programu rewitalizacji - o tym m.in. rozmawiać będą członkowie Komitetu Rewitalizacji 4 lutego.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 stycznia 2019

Trwa zbiórka żywych choinek

Trwa zbiórka żywych choinek

Twoja choinka w doniczce jest jeszcze w dobrej kondycji? Możesz podarować jej drugie życie przynosząc do bazy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej przy ul. Tarnogórskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 stycznia 2019

BRSS postawiona w stan upadłości

BRSS postawiona w stan upadłości

Podczas walnego zgromadzenia członków Bytomsko-Radzionkowskiej Spółdzielni Socjalnej, które odbyło się 23 stycznia 2019 r. podjęto uchwałę o postawieniu Bytomsko-Radzionkowskiej Spółdzielni Socjalnej w stan upadłości.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 stycznia 2019

Bytomianie uczczą pamięć Żołnierzy Wyklętych

Bytomianie uczczą pamięć Żołnierzy Wyklętych

Ponad 400 osób zapisało się do kolejnej edycji Bytomskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych im. Piotra Woźniaka „Wira”. Już teraz można powiedzieć, że będzie to jeden z największych na Śląsku biegów dedykowany pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy 24 lutego do Parku im. Franciszka Kachla.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 stycznia 2019

Lwowskie historie. Nowa wystawa w Agorze Bytom

Lwowskie historie. Nowa wystawa w Agorze Bytom

Lwów widziany okiem Anny Lewańskiej jest miastem magicznym i intrygującym. Jej czarno-białe fotografie będzie można oglądać na wystawie „Lwowskie historie” w Agorze Bytom. Wernisaż już 5 lutego.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 stycznia 2019

Świętowali diamentowy jubileusz

Świętowali diamentowy jubileusz

Jubileusz 60 lat pożycia małżeńskiego świętowały dziś /24 stycznia/ dostojne pary z Bytomia. W Urzędzie Stanu Cywilnego z jubilatami spotkał się prezydent Mariusz Wołosz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Janas. 

ZOBACZ WIĘCEJ
25 stycznia 2019

Jutro mobilna zbiórka odpadów

Jutro mobilna zbiórka odpadów

Mieszkańcy Szombierek, Łagiewnik i Rozbarku  chcący pozbyć się zużytych opon czy starych chemikaliów, będą mogli to zrobić już jutro /sobota, 25 stycznia/.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 stycznia 2019

Nowoczesny zakład recyklingu przy Szybach Rycerskich

Nowoczesny zakład recyklingu przy Szybach Rycerskich

Działająca przy ul. Szyby Rycerskie firma Vivasto SA zajmująca się działalnością przetwórczą odpadów, otrzymała zgodę na recykling odpadów w naszym mieście. Zezwolenie będzie ważne przez rok.

ZOBACZ WIĘCEJ
 • Oszust w rękach bytomskich policjantów

  Bytomscy kryminalni zatrzymali 30-letniego oszusta, który dopuścił się szeregu włamań na konta bankowe, wypłacając następnie gotówkę z bankomatu bez użycia karty. Wykorzystywał przeznaczoną do tego aplikację. Sprawca usłyszał już zarzut. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 • Dozór policyjny dla 31- latka za nawoływanie do nienawiści

  Bytomscy kryminalni zatrzymali 31- latka. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych nawoływał do nienawiści. Bytomianin usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 • "Nietrzeźwy" weekend

  Bytomska drogówka zatrzymała w miniony weekend 2 pijanych kierowców w wieku 24 i 59 lat. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 1 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Dbamy o bezpieczeństwo seniorów

  Dzień Babci i Dziadka to świetna okazja by przypomnieć seniorom o ich bezpieczeństwie. Stróże prawa w tym roku przygotowali laurkę z tej okazji. To inicjatywa bytomskiej Policji i Biura Bezpieczeństwa Miasta. W laurce zamieszczono zasady jakimi należy się kierować by nie paść ofiarą oszustów. Mundurowi spotkali się z uczniami i przekazali laurki, które następnie trafiły do seniorów.

 • DZIAŁANIA „MONITORING PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH, GWARANTEM BEZPIECZEŃSTWA PIESZEGO”

  Dzisiaj na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania pn. „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 • Zlikwidowano "lewe" podłączenia do prądu

  Bytomscy policjanci z IV komisariatu przy ul. Zabrzańskiej wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 4 mieszkaniach. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

 • Pobił i groził byłej partnerce

  Bytomscy policjanci zatrzymali 31-latka, który pobił swoją byłą partnerkę. Oprawca trafił do policyjnego aresztu. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Kryminalni wnioskują o areszt dla sprawcy. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

 • "Bezpieczne skrzyżowania" w Bytomiu

  Od godzin rannych bytomska drogówka prowadzi działania pt „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych właśnie w rejonie skrzyżowań. Mundurowi pełnią służbę w kilku wytypowanych punktach miasta.

 • NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WYCHŁODZENIEM ORGANIZMU

  Nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

 • Poszukujemy zaginionej Anity KNOP

  Policjanci z Bytomia poszukują zaginionej Anity KNOP, która w dniu 11.01.2019r wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

 • Policjanci przejęli ponad 80 działek amfetaminy

  Policjanci z Bytomia zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli amfetaminę, z której można przygotować ponad 80 porcji. Mieszkaniec Bytomia usłyszał już zarzut. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 • Każdy kraj może się pochwalić i poszczycić jakimś bogactwem. Słowacja bez wątpienia słynie z ogromnych złóż podziemnej wody. Te wielkości morza zasoby, często zasilają baseny termalne w słowackich Aquaparkach. Termy na Słowacji są bardzo często odwiedzanymi miejscami przez turystów – szczególnie z Polski.

  najlepsze termy na Słowacji

  1. Tatralandia

  Tatralandia jestem miejscem gdzie nie ma możliwości, aby nudziły się dzieci. Znajduje się tam turystyczna wioska oraz ogromny park wody, zaopatrzony w aż dwadzieścia siedem zjeżdżalni, park linowy, place zabaw i aż jedenaście basenów termalnych.

  Tatralandia to nie tylko termy. To też możliwość relaksu w centrum odnowy biologicznej. Skorzystać można tam z sauny wykorzystującej promieniowanie podczerwone, perełkowego masażu nóg czy też ziołowej aromaterapii.

  1. Besenova – park wodny

  Wybierając się na słowackie termy Besenova, warto zaopatrzyć się w czarny, bądź też czerwony kostium kąpielowy. Woda obecna w tych basenach potrafi w zaledwie kilka minut zmienić biały kostium w brunatno – czerwony. Powoduje to obecne w wodzie żelazo.

  Aquapark znajduje się pod gołym niebem. Jest to ogromny basen do pływania oraz kilka mniejszych z masażami wodnymi. Co ciekawe, przypominają one kociołki, w której „gotują się” turyści. Kąpiele w nich są bardzo zdrowe. Oprócz kwestii zdrowotnych, nie brakuje także rozrywki. Znajduje się tutaj multum fontann, zjeżdżalni, jacuzzi oraz wodne bicze. Jest również możliwość wypoczynku i opalania się na leżakach.

  1. Aquapark Meander

  W słowackich termach Meander można kąpać się nawet w zimie. Woda osiąga tam temperaturę 34 stopni Celsjusza. Para, która unosi się nad basenem, skutecznie izoluje wszelkie napływy zimnego powietrza.

  Woda zasilająca baseny pochodzi z wodnych pokładów, które znajdują się prawie dwa kilometry pod ziemią. Temperatura tej wody wnosi około 70 stopni Celsjusza, natomiast pod wpływem ruchu i przepływania ochładza się. Zanim wpadnie do basenów, przechodzi przez filtry gdzie znacznie się oczyszcza, nie tracąc jednak swych właściwości. Jest doskonała w leczeniu dróg moczowych, nerek oraz układu nerwowego i ruchowego.

  1. Wysoki standard hotelowy

  Czterogwiazdkowy hotel Kaskady to miejsce gdzie można zaznać balijskiego masażu. Wykonują je często mistrzowie tej sztuki prosto z Indonezji. Karta SPA, zawiera szeroką ofertę kuracji odchudzających i ujędrniających. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na inne masaże – np. tajskie lub Ayus Lomi. Dodatkowo istnieje możliwość zapisania się na pilates, jogging lub aqua aerobik w basenach termalnych. Goście hotelowi, do swojej dyspozycji mają też pole do minigolfa, a także korty tenisowe.

  1. Parenica

  Pawilony rozmieszczone w mieście Parenica pełne są zabiegowych gabinetów w bardzo rozległym sanatorium. Jest to miejsce doskonale nadające się do terapii i leczenia chorób związanych z układem nerwowym i ruchowym. Wody w termach mają tutaj aż 42 stopnie Celsjusza. Nie nadają się zatem do pływania, gdyż byłoby to zbyt obciążające dla pracy serca. Naturalna sauna ukryta za wielkim głazem świetnie wspomaga drogi oddechowe i leczenie zatok.

  Naprawdę warto zdecydować się na termy na Słowacji http://www.termyuniejow.pl/pl/termy-slowacja, są to miejsca, które świetnie nadają się na aktywny wypoczynek, a także doskonale rewitalizują zmęczony organizm, dzięki zdrowotnym właściwościom tamtejszych wód. Istnieje bardzo duży wybór miejsc, w które się można udać. Jest to idealne rozwiązanie na odpoczynek dla par, ale też dla całych rodzin z dziećmi.