• Życzenia Wielkanocne Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu

  Życzenia Wielkanocne Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu inspektora Andrzeja Brzozowskiego oraz zastępców.

 • Serdecznie zapraszamy 27 kwietnia o godz. 14.00 na wernisaż malarstwa „Sercem malowane”, który odbędzie się w Galerii Rotunda MBP. Pracownia dla osób dorosłych działa w Spółdzielczym Klubie Relaks Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej od przeszło 15 lat.

  Uczestniczki zajęć to osoby aktywne zawodowo, które pragną rozwijać swoje pasje i zdolności. Śmiało można powiedzieć, że jest to grupa plastyków amatorów mająca na swoim koncie wiele wystaw. Malują dużo i są bardzo „płodne”. Ich obrazy to pejzaże, martwa natura, sztuka współczesna, architektura, twarze, postacie. Są również prace o tematyce mistycznej i baśniowej.

  Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i

  TysiacleciaZbudowaliśmy nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Spółdzielców, po licznych zgłoszeniach mieszkańców i radnych Stroszka dot. niebezpiecznych zdarzeń, do których tam dochodziło.

  Przedsięwzięcie wiązało się z budową nowego chodnika i przebudową istniejącego - po stronie przystanku autobusowego. Dla komfortu mieszkańców obniżyliśmy krawężniki oraz zastosowaliśmy w nawierzchni chodników kontrastowe krawędzie i znaki dotykowe dla niewidomych i niedowidzących.

  Opieka z zamieszkaniem to bardzo dobra alternatywa dla domu spokojnej starości dla starszych osób. Gdy także chcesz z niej skorzystać, sprawdź z nami, jak wybrać dobrego opiekuna dla bliskiej osoby!

  Wiele rodzin nie może zapewnić swoim bliskim całodobowej opieki w ich domu. Mieszkanie w innym mieście, obowiązki zawodowe, własne problemy – to tylko niektóre przypadki, gdy nie możemy zapewnić starszej osobie odpowiedniego wsparcia.

  W takim przypadku bardzo dobrym wyborem może być opieka z zamieszkaniem, czyli usługa opiekuńcza polegająca na wprowadzeniu się opiekuna do domu seniora. To dobry wybór w wielu sytuacjach.

  Gdy także interesuje nas opieka seniora Warszawa z zamieszkaniem, mamy do dyspozycji wiele ofert, na przykład oferuje je agencja Elderia. Jak jednak wybrać dobrego opiekuna?

  Dobra opieka z zamieszkaniem – czyli jaka?

  Aktualnie opieka z zamieszkaniem to bardzo popularna usługa, która wybierana jest przede wszystkim dla seniorów, ale również sprawdzi się dla innych osób wymagających stałej opieki, na przykład dla:

  • osób niepełnosprawnych
  • osób obłożnie chorych
  • osób po rekonwalescencji
  • dzieci

  W skład całodobowej usługi takie jak opieka domowa wchodzi szereg różnych czynności, które prowadzone są po to, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo podopiecznego. Zalicza się do nich między innymi:

  • przygotowywanie posiłków i karmienie
  • codzienną higienę – mycie, ubieranie i rozbieranie, pielęgnację
  • podawanie leków
  • pomoc w ćwiczeniach, rehabilitacji
  • pomoc domową – zakupy, sprzątanie, pranie i inne
  • umawianie wizyt lekarskich i wożenie do lekarza
  • towarzyszenie – wspólne spacery, chodzenie do kościoła, czytanie, oglądanie telewizji i inne atrakcje dla seniora

  Gdy interesuje nas dobra opieka osób starszych z zamieszkaniem, warto przede wszystkim skoncentrować się na ofertach o szerokiej gamie powyższych usług oraz na tych, które posiadają dobre opinie.

  Opieka seniora z zamieszkaniem – jak wybrać dobrego opiekuna?

  Najlepiej, aby opieka nad starszą osobą prowadzona była przez wykwalifikowanego, doświadczonego opiekuna, który wie, jak zapewnić seniorowi właściwe wsparcie w jesieni życia.

  Bardzo często można usłyszeć o przypadkach, gdy opiekun starszej osoby był dla niej niemiły, a nawet stosował przemoc. Aby się przed nimi ustrzec, powinniśmy skupić się na ofertach sprawdzonych, rekomendowanych, a także regularnie kontrolować opiekuna, by mieć pewność, że bliska nam osoba jest we właściwych rękach.

  Opieka z zamieszkaniem w Warszawie – gdzie szukać ofert?

  Gdy interesuje nas opieka nad osobami starszymi z zamieszkaniem w Warszawie, wówczas do dyspozycji mamy wiele różnych ofert. Wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki internetowej, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych propozycjach dla tego miasta.

  Warto skoncentrować się przede wszystkim na usługach oferowanych przez agencje opieki, na przykład takich jak opieka seniora z zamieszkaniem w agencji Elderia, która ma w tym właśnie zakresie wieloletnią praktykę.

  Gdy opiekun seniora nie ma odpowiednich kwalifikacji, możemy ryzykować nie tylko jego komfortem, ale i bezpieczeństwem. Decydując się na sprawdzone usługi z agencji, mamy do dyspozycji najwyższej jakości obsługę dla wymagających.

  Najlepiej zatem unikać ofert dostępnych przez portale ogłoszeniowe – nigdy nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy rzeczywiście dany opiekun jest dobrym wyborem. Stawiając na dobrą agencję, nie musimy się tego obawiać!

 • Działania "Rowerem bezpieczniej do celu" na bytomskich drogach

  Dzisiaj od rana na terenie naszego miasta bytomska drogówka prowadzi działania „Rowerem bezpieczniej do celu”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. Stróże prawa będą kontrolować stosowanie się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 • Wielkanoc 2019 w bytomskim garnizonie

  Nadchodzą Święta Wielkiej Nocy. Na tę okoliczność w tutejszej komendzie odbyło się spotkanie kierownictwa garnizonu bytomskiej policji z przedstawicielami pracowników cywilnych. Zaproszeni goście mieli okazję złożyć sobie życzenia i usiąść przy wspólnym symbolicznym wielkanocnym stole. Obecny był również ksiądz kapelan Joachim Gondro.

 • Młodzi mężczyźni kierowali pojazdami pod wpływem narkotyków

  Nawet 3 lata więzienia grożą dwóm mężczyzną, który kierowali pojazdami pod wpływem narkotyków. Bytomianin oraz mieszkaniec Piekar Śląskich dodatkowo mieli przy sobie narkotyki, z których można przygotować blisko 35 działek dilerskich. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Poszukujemy mężczyzny, który zabrał ze sklepu portfel 24-latka

  Policjanci z Bytomia poszukują mężczyzny, który przywłaszczył portfel w sklepie przy ul. Zabrzańskiej, należący do 24-latka. Zdarzenie miało miejsce 13 marca tego roku. Publikujemy zdjęcia z monitoringu, który zarejestrował sprawcę, licząc na Państwa pomoc w jego ustaleniu.

 • W dniach od 9 do 10 maja br. w godzinach od 12.00 do 18. 00 odbędzie się po raz dziesiąty kiermasz „Podziel się książką”. Książki przynoszone na kiermasz powinny być w dobrym stanie i wydane po 2010 roku. W tym roku każdego czytelnika będzie obowiązywał limit wymiany: 10 książek na osobę. Ma to umożliwić zdobycie ciekawych tytułów większej liczbie osób. Zapraszamy do wymiany – wspólnie dajmy książkom drugie życie!

  Z okazji zbliżających się
  Świąt Wielkanocnych
  składamy życzenia radosnego świętowania,
  wypełnionego nadzieją budzącej się do życia wiosny
  i wiary w sens życia.
  Pogody w sercu i radości płynącej
  ze Zmartwychwstania Pańskiego
  oraz smacznego Święconego
  w gronie najbliższych osób.

  Dyrekcja i personel
  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu

  Protetyka Katowice. Protezy mocowane na stałe

  Gdy nie mamy jednego albo kilku zębów, warto jak najszybciej udać się do gabinetu stomatologa, w którym można wykonać zabieg protetyczny polegający na uzupełnieniu braku. Wielu pacjentów decyduje się wtedy na protezy mocowane na stałe. Co warto wybrać?

  Protezy zębowe bardzo często kojarzą nam się z mało estetycznymi i niewygodnymi ruchomymi uzupełnieniami braków. Jednak obecnie w gabinetach można zamówić również stałe protezy, które idealnie nadają się do uzupełniania różnego rodzaju braków zębowych powstałych w wyniku wypadków czy uszkodzenia próchniczego zębów.

  Jeżeli interesuje Cię nowoczesna protetyka Katowice to tylko jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać z profesjonalnych usług w tym właśnie zakresie.

  Czym dokładnie są protezy mocowane na stałe? Jakie są główne rodzaje tego typu protez? Gdzie warto je zamówić?

  Protetyka Katowice. Protezy mocowane na stałe – komfort i estetyka każdego dnia

  Protezy przeznaczone do stałego zamocowania w jamie ustnej to przede wszystkim większy komfort niż protezy ruchome. Są przy tym estetyczne i bardzo dobrze imitują naturalne zęby, dlatego możemy zapomnieć o tym, że je mamy!

  Aktualnie w gabinetach stomatologicznych w Katowicach można skorzystać z różnego rodzaju protez stałych. Dobór odpowiedniej metody uzupełnienia jest zależny przede wszystkim od danego problemu, czyli od stanu uzębienia, a także od liczby braków zębowych.

  Najpopularniejsze protezy stałe:

  • wykłady koronowe (inlay) – uzupełniają twarde tkanki korony zęba, inlay jest najczęściej wytwarzany z porcelany i odpowiednio mocowany do zęba
  • wkłady koronowo-korzeniowe – konstrukcje stosowane przy znacznym uszkodzeniu korony zębowej, stosowane przy przeleczonych kanałach zębowych
  • korony protetyczne – wykonane najczęściej z porcelany, mogą posiadać dodatkowe elementy metalowe w tańszej wersji, zastępują część koronową zęba
  • mosty protetyczne – protezy uzupełniające brak od jednego do kilku zębów, osadzane na ogół na okolicznych zębach, które przedtem leczy się kanałowo
  • licówki porcelanowe – cienkie płatki porcelany dopasowane do kształtu zęba, które pozwalają na nadanie mu innego kształtu i koloru, czyli na szybkie wybielenie uśmiechu

  Jeżeli interesuje nas protetyka stomatologiczna Katowice to miasto, gdzie można skorzystać ze wszystkich powyższych rozwiązań.

  Implanty stomatologiczne w Katowicach – nowoczesna alternatywa

  W temacie protetyki warto także wspomnieć o jeszcze jednej metodzie uzupełnień braków zębowych, a mianowicie o implantach.

  Implanty stomatologiczne (zębowe) stosowane są wtedy, gdy korzeń zęba uległ uszkodzeniu i trzeba było usunąć go w całości. Implant jako tytanowy wszczep w kształcie śrubki służy wtedy jako zamiennik korzenia. Na implancie można osadzić koronę albo most protetyczny.

  Protetyka Katowice. Gdzie można skorzystać z usług protetycznych na wysokim poziomie?

  Dzisiaj z profesjonalnych usług protetycznych można korzystać w wielu miejscowościach na terenie całego kraju.

  Jeśli interesuje nas darmowa protetyka Katowice NFZ może zaproponować nam tylko wybrane usługi. Niestety, wśród nich nie znajdziemy stałych uzupełnień protetycznych, dlatego musimy zapłacić za nie z własnej kieszeni.

  Protetyka Katowice cennik – ceny usług protetycznych zależne są przede wszystkim od wybranej metody uzupełnienia, a także od zakresu braku. Orientacyjne cenniki można sprawdzić na stronach internetowych gabinetów i klinik stomatologicznych.

  Zatem jeśli chodzi o trwałe, estetyczne uzupełnienia braków zębowych, profesjonalna protetyka w Katowicach to doskonały wybór – z ofertami można zapoznać się już teraz przez internet!

  Dobór odpowiedniego oświetlenia do łazienki może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli także stoisz przed decyzją dotyczącą zakupu odpowiedniego oświetlenia, sprawdź nasze porady!

  W łazience powinno być jasno niezależnie od pory dnia lub nocy. Z drugiej strony powinna dawać nam szerokie możliwości w doborze odpowiedniego typu światła.

  Przy doborze odpowiedniego oświetlenia do łazienki łatwo o błędy. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym zawarliśmy 5 kluczowych porad!

  Jeżeli chcesz odwiedzić w najbliższym czasie sklep z oświetleniem Warszawa albo w innym mieście, sprawdź nasz poradnik już teraz!

  1. Jedno źródło światła ze sklepu z oświetleniem w Warszawie to za mało

  W wielu łazienkach możemy spotkać się z tylko jednym źródłem światła – najczęściej jest to tylko lampa sufitowa, na przykład w formie oczek świetlnych albo plafonu. Pozwala ona na uzyskanie jednolitego oświetlenia całego wnętrza, ale pamiętajmy o tym, że to często za mało, aby korzystać z łazienki komfortowo.

  Oprócz ogólnego oświetlenia w łazience można zastosować także inne lampy Warszawa, na przykład takie jak:

  • kinkiety – lampy ścienne umieszczone przy lustrze lub w innych punktach łazienki
  • podświetlane lustro – pozwala na wykonanie precyzyjnego makijażu, golenie się
  • oświetlenie liniowe – z wykorzystaniem taśm LED
  • oświetlenie mebli – podświetlenie mebli stojących w łazience, na przykład z użyciem oczek, taśm świetlnych
  1. Dobierz właściwą moc światła – sklep z oświetleniem doradza

  Światło w łazience nie powinno być ani zbyt mocne, ani za słabe. W pierwszym przypadku po prostu nie pozwoli nam na komfortowe korzystanie z pomieszczenia, w drugim nie będzie pomocne przy prowadzeniu codziennych czynności higienicznych.

  Oświetlenie łazienkowe powinno być jasne, ale nie powinno nadmiernie razić w oczy. Warto zatem wybrać pośrednie moce dla konkretnych źródeł światła.

  1. Postaw na energooszczędne rozwiązania

  Gdy dobieramy źródła światła do łazienki, pamiętajmy o tym, aby były one energooszczędne – dzięki temu zmniejszymy także swoje rachunki za prąd!

  Najlepszym wyborem będzie ledowe oświetlenie Warszawa to jedno z wielu miast, w którym możemy je zakupić.

  Oświetlenie LED pobiera nawet o 90 procent mniej prądu od tradycyjnych źródeł światła, a przy tym jest bardzo trwałe i dobrze sprawdza się w wilgotnych pomieszczeniach.

  Możemy zakupić żarówki ledowe oraz ledowe lampy w Warszawie oraz w innych miastach w Polsce – także przez internet!

  1. Zwróć uwagę na wodoszczelność oświetlenia z sklepu z lampami w Warszawie

  W łazience panują specyficzne warunki, dlatego przy wyborze oświetlenia ze sklepu z Warszawy do tego wnętrza powinniśmy zwrócić uwagę na jego wodoszczelność.

  Powinniśmy poszukiwać przede wszystkim lamp z odpowiednimi oznaczeniami IP, które odnoszą się do szczelności ich obudów. Gdy chcemy zamontować lampy w pobliżu umywalki, wanny albo brodzika, sklep z oświetleniem powinien zaproponować nam lampy spełniające normę IP67 albo IP44.

  W pozostałych miejscach, gdzie ryzyko kontaktu z wodą jest niskie albo nie ma go w ogóle, możemy zdecydować się na lampy z oznaczeniem IP21.

  1. Sklep z oświetleniem – ważna odpowiednia barwa światła

  Przy doborze oświetlenia do łazienki, warto także patrzeć na jego barwę. Sklep z lampami Warszawa albo w innym mieście może zaoferować nam lampy i żarówki w trzech głównych barwach, a mianowicie:

  • ciepłej
  • neutralnej
  • chłodnej

  Do łazienek poleca się stosowanie neutralnej barwy światła, która przypomina światło słoneczne, dlatego dobrze odwzorowuje kolory, nie przekłamuje ich.

  Ciekawe sklepy z oświetleniem w Warszawie czekają już teraz na klientów. Zakupy możemy zrobić również całkowicie on-line – bez potrzeby wychodzenia z domu!

  Sklep z oświetleniem w Warszawie doradza. Oświetlenie łazienki

  warto wybrać domki letniskowe nad morzem

  Nie wiesz, gdzie przenocować nad polskim morzem? Oferta noclegów w nadmorskich miejscowościach jest naprawdę spora. Wśród nich znajdziemy także domki letniskowe. Kiedy warto zdecydować się na ich wynajem?

  Apartamenty, pensjonaty, hotele, wille czy pola namiotowe – to jedynie parę propozycji, gdy chodzi o nocowanie nad morzem.

  Do dyspozycji mamy także domki letniskowe nad morzem, które znajdziemy w różnych miejscowościach, na przykład w popularnym Sarbinowie.

  Kiedy wynajem domków nad morzem będzie dobrym wyborem? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

  1. Domki letniskowe nad morzem – dla rodzin

  Jeżeli planujesz rodzinne wakacje nad morzem domki mogą być strzałem w dziesiątkę. Z takiej oferty bardzo często korzystają całe rodziny – zarówno z młodszymi dziećmi, jak również tymi starszymi.

  W domku rodzina otrzymuje do dyspozycji odpowiednią przestrzeń – dostęp do własnej łazienki, kuchni, a także jedną lub kilka sypialni w zależności od oferty. Dzięki temu każdy członek rodziny może znaleźć dla siebie miejsce do wypoczynku.

  Własna kuchnia to duży plus dla rodziców małych dzieci oraz dzieci z alergiami pokarmowymi, które muszą stosować się do odpowiedniej diety.

  Dodatkowo, bardzo często domki letniskowe udostępniają swoim gościom specjalne udogodnienia, w tym place zabaw dla najmłodszych!

  1. Domki letniskowe nad morzem – dla grup znajomych

  Domki w Sarbinowie, a także w innych miejscowościach położonych nad polskim morzem będą również kapitalnym pomysłem dla osób, które chcą wyjechać na wakacje razem ze swoimi znajomymi.

  Grupowe wyjazdy to nie tylko więcej zabawy, ale również niższe koszty! Wybierając domki nad morzem wakacje mogą kosztować nas wtedy jeszcze mniej – ceny zaczynają się nawet od około 20 złotych za jedną dobę!

  Do dyspozycji mamy różnego rodzaju domki, które pomieszczą nawet do 10 osób, dlatego możemy dobrać taką ofertę, która będzie odpowiadała naszej grupie w pełni.

  1. Domki letniskowe nad morzem – dla oszczędnych

  Jak zaznaczyliśmy już wcześniej, możemy wynająć także domki letniskowe nad morzem tanio. Przystępne ceny na pewno przypadną do gustu oszczędnym, którzy chcą wypoczywać bez ponoszenia wysokich kosztów!

  Najwięcej zaoszczędzimy wtedy, gdy zdecydujemy się na wyjazd w kilka osób – wtedy koszty nocowania będą naprawdę niskie.

  Gdy chcemy zaoszczędzić jeszcze więcej i zapłacić mniej za domki Sarbinowo albo w innej nadmorskiej miejscowości, warto zaplanować swój wyjazd poza tak zwanym sezonem wysokim, czyli poza lipcem i sierpniem. To właśnie wtedy wiele obiektów podnosi ceny za noclegi.

  1. Domki letniskowe nad morzem – dla wygodnickich

  Warto także wskazać, że domki nad morzem będą również świetną propozycją dla osób, które doceniają komfort.

  W domku otrzymujemy do dyspozycji wszystko, czego potrzebujemy do komfortowego wypoczynku. Dodatkowo, wiele obiektów zapewnia nam dodatkowe udogodnienia, na przykład możemy wynająć domki letniskowe nad morzem z basenem.

  Dostępne wolne domki nad morzem można sprawdzić już teraz on-line i potem od razu wykonać rezerwację!

  1. Domki letniskowe nad morzem – dla podróżujących z zwierzakami

  Na koniec warto także wskazać, że wynajęcie domku może być bardzo dobrą propozycją dla tych, którzy chcieliby wypoczywać na wakacjach wraz ze swoimi pupilami.

  Możemy bez problemu wybrać dla siebie domki letniskowe nad morzem z psem albo z kotem, gdy nie chcemy zostawiać naszego pupila w domu.

  Za skorzystanie z takiej oferty najczęściej trzeba dopłacić niewielką sumę – dokładne ceny można znaleźć na stronach internetowych obiektów.

 • Działania „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”

  Dzisiaj na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania pn. „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 • Podsumowanie działań "Utylizacja" w Bytomiu

  Policjanci z bytomskiej drogówki wspomagani przez funkcjonariuszy z Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali ładunki przewożone przez ciężarówki podczas działań pn. „Utylizacja”. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na pojazdy, które mogły przewozić towar niedozwolony i zagrażający środowisku. Podczas akcji skontrolowano 69 pojazdów oraz nałożono mandaty.

 • 61-latek włamał się do swojego mieszkania, które wynajmuje 19-latkowi

  Policjanci z Bytomia zatrzymali 61-latka oraz jego dwóch pracowników. Mężczyzna polecił im rozwiercić zamki do jego mieszkania przy ul. Nawrota. Jak się okazało w lokalu tym mieszka 19-latek, który je wynajmuje od 61-latka. Mężczyźni trafili do komisariatu. Dwaj pracownicy po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Ich pracodawca usłyszał szereg zarzutów. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

 • Znikające drzewa !!!

  Policjanci z Wydziału Wykroczeń poszukują złodzieja, który ukradł ….. dwa drzewa. Kradzież miała miejsce w okresie od 10 do 11 marca tego roku. Drzewa rosły przy ul. Olejniczaka 12A oraz w Parku Miejskim. Świadków zdarzeń oraz osoby mające wiedzę o sprawcy prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 • Bytomianie wpadli z narkotykami

  Bytomscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn z narkotykami. Stróże prawa przejęli łącznie blisko 25 porcji amfetaminy oraz 5 marihuany. Bytomianie w wieku 24 i 28 lat usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 3 lat więzienia.

 • Uprzejmie informujemy, że w związku z aktualizacją komputerowego systemu zarządzania biblioteką Prolib M21 gmach główny biblioteki oraz filie biblioteczne będą nieczynne w dniach od 10 do 15 czerwca br. Jednocześnie zawiadamiamy, że w tym czasie nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot dokumentów. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy!