16 stycznia 2019

Premiera książki poświęconej Tragedii Miechowickiej

Premiera książki poświęconej Tragedii Miechowickiej

Tragedia Miechowicka to jedno z najbardziej przerażających wydarzeń, jakie miało miejsce w trakcie wkraczania Armii Czerwonej na teren Górnego Śląska w styczniu 1945 roku. Zapraszamy na premierę książki Tomasza Saneckiego poświęconej Tragedii Miechowickiej w dniach 25-28 stycznia 1945 roku.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 stycznia 2019

Załóż firmę. 27 tys. na start

Załóż firmę. 27 tys. na start

27 tys. zł na założenie firmy i wsparcie pomostowe przez rok - rozpoczął się nabór uczestników do projektu Biznes na Start. Mogą zgłaszać się do niego bytomianie mieszkający w obszarze rewitalizacji.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 stycznia 2019

Wyjaśnienie relacji na linii Miasto - klub TMH Polonia Bytom

Wyjaśnienie relacji na linii Miasto - klub TMH Polonia Bytom

Obecna sytuacja klubu jest konsekwencją złego zarządzania i podejmowania zobowiązań zdecydowanie przekraczających przychody klubu. Utrata kolejnych sponsorów potwierdza fakt, że zarówno dla nas, jak i dla sponsorów, władze klubu straciły wszelką wiarygodność.

ZOBACZ WIĘCEJ
 • Zmiana środka karnego na dwa miesiące aresztu za niestosowanie się do postanowienia prokuratora

  Policyjny dozór, zakaz zbliżania się oraz nakaz opuszczenia mieszkania to postanowienia prokuratora, dla 57- latka za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną, do których sprawca się nie stosował. Na wniosek prokuratury i policji sąd zastosował środek zapobiegawczy dwóch miesięcy aresztu.

 • Podsumowanie działań "Utylizacja" w Bytomiu

  Policjanci z bytomskiej drogówki wspomagani przez funkcjonariuszy z Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali ładunki przewożone przez ciężarówki podczas działań pn. „Utylizacja”. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na pojazdy, które mogły przewozić towar niedozwolony i zagrażający środowisku. Podczas akcji skontrolowano 100 pojazdów oraz nałożono mandaty.

 • Mundurowi o cyberprzestępczości i demoralizacji nieletnich

  Policjanci z bytomskiej komendy spotkali się z młodzieżą. Stróże prawa odwiedzili szkołę przy ul. Chrobrego. Mundurowi podczas prowadzonej prelekcji przekazali uczniom podstawowe informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich oraz przejawów demoralizacji i cyberprzestępczości.

 • Pijany kierowca w policyjnych rękach

  Policjanci z drogówki zatrzymali pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 1,5 promile alkoholu w organizmie. Teraz 22-latkowi z Bytomia grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym m

  15 stycznia 2019

  Zmiany w Bytomskich Mieszkaniach

  Zmiany w Bytomskich Mieszkaniach

  Grażyna Bujnicka – Moździerz została nowym dyrektorem Bytomskich Mieszkań. Z tematyką zarządzania gospodarką lokalową związana jest od 15 lat, a w latach 2002 – 2013 była kierownikiem działu wspólnot mieszkaniowych i windykacji Zakładu Budynków Miejskich Sp. z o.o. w Bytomiu.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  15 stycznia 2019

  Kolędowali dla Bytomia

  Kolędowali dla Bytomia

  Już po raz dziesiąty przed bytomską publicznością wystąpili artyści z Żytomierza. Wczorajszy /14 stycznia/ koncert w kościele Św. Jacka znów pokazał, jak niestrudzenie pielęgnują oni przywiązanie do polskich korzeni.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  15 stycznia 2019

  Początek nowego roku i już trzy medale na koncie

  Początek nowego roku i już trzy medale na koncie

  Sukcesem zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Kadetek i Skrzatów dla tenisistów i tenisistek Górnika Bytom. Mistrzostwo Polski i złote medale w grze podwójnej wywalczyli Karolina Bartusek w Toruniu oraz Antoni Wieczorek w Sopocie, zaś brązowy medal w grze pojedynczej zdobyła również Karolina Bartusek.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  15 stycznia 2019

  Prezydent spotkał się z seniorami

  Prezydent spotkał się z seniorami

  Są zaangażowani w wiele projektów, utrzymują kontakty z radami seniorów z innych miast oraz interesują się sprawami, które mają wpływ na poprawę jakości życia osób starszych. Mowa o Bytomskiej Radzie Seniorów, która  podsumowała dziś /15 stycznia/ swoje  ubiegłoroczne działania. 

  ZOBACZ WIĘCEJ
  15 stycznia 2019

  Uwaga, ślisko!

  Uwaga, ślisko!

  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed gołoledzią! Jak twierdzą synoptycy, opady śniegu mogą zamienić się w opady marznącego deszczu, co przy temperaturze oscylującej wokół 0 sprawi, że drogi i chodniki będą śliskie.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  15 stycznia 2019

  Prowadź biznes nowocześnie

  Prowadź biznes nowocześnie

  Potrzebujesz pomocy w sprawach związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej? Chcesz skorzystać z uproszczonych formalności i załatwić przez internet sprawy urzędowe? Wejdź na: www.biznes.gov.pl.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  15 stycznia 2019

  Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Wrocławskiej i Reja

  Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Wrocławskiej i Reja

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulicy Wrocławskiej /DK 94/ z ul. Reja. Od środy, 16 stycznia do soboty /19 stycznia/ wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w tym rejonie.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  15 stycznia 2019

  Miasto pomoże w remoncie dachu sali gimnastycznej

  Miasto pomoże w remoncie dachu sali gimnastycznej

  Działający od kilkunastu lat w Bytomiu Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy stara się o pozyskanie środków na remont dachu sali gimnastycznej. Potrzebne jest ponad 200 tys. zł. Wsparcie już zapowiedział prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który zapewnił, że miasto nie zostawi ośrodka bez pomocy.

  ZOBACZ WIĘCEJ
  15 stycznia 2019

  Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

  Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

  Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

  ZOBACZ WIĘCEJ

  Aplikacje mobilne są obecne w życiu większości współczesnych ludzi. Niemal każdy z nas posiada telefon, na którym instalujemy dodatkowe programy, znacznie zwiększające jego funkcjonalność. Stanowią także doskonałe narzędzie dla biznesu, pozwalające firmie osiągnąć większy sukces. Jak znaleźć specjalistów od aplikacji mobilnych w Poznaniu oraz jakie zalety zapewnia takie rozwiązanie?

  Aplikacje mobilne – rozwiązanie dla firmy z każdej branży

  Oprogramowanie na urządzenia przenośne daje ogromne możliwości firmom z dowolnej branży. Można stworzyć narzędzie, które ułatwi komunikację z klientem, pozwoli zapewnić mu bardziej spersonalizowane usługi oraz umożliwi szybsze skorzystanie z oferty. Formy i funkcje są niemal nieograniczone i zależą wyłącznie od kreatywności, wymagań oraz celu, jaki stawia dane przedsiębiorstwo. Aplikacje mobilne są w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta, który chce zyskać jeden z najbardziej skutecznych sposobów na rozwój marki.

  Aplikacje mobilne są dostępne dla każdego użytkownika telefonu czy tabletu, dlatego cieszą się stale rosnącą popularnością. Znacznie zwiększają użyteczność smartfonów, wyposażając je w nowe funkcje, mające wpływ na komfort i jakość życia odbiorców. Pozwalają wykonywać szybkie przelewy i zakupy w sieci, umożliwiają sprawdzenie wiadomości ze świata, zaplanowanie dnia, korzystanie z kalendarza… Możliwości są bardzo duże. Z tego względu przedsiębiorcy mogą stworzyć z ich pomocą produkt, który przyciągnie uwagę wielu użytkowników i pozwoli zwiększyć liczbę swoich klientów.

  Firma, która zdecyduje się zlecić stworzenie aplikacji mobilnej na Androida, iOS lub inną platformę, może liczyć na wiele korzyści, związanych z tym krokiem. Przede wszystkim, oprogramowanie tego typu pozwala dotrzeć do większej ilości odbiorców. Klienci chętnie pobiorą aplikację, która będzie dla nich użyteczna, np. poprzez ułatwienie i przyspieszenie korzystania z usług. Dzięki wykorzystaniu urządzeń mobilnych, program pozwala na zamówienie produktu lub usługi z dowolnego miejsca, bez konieczności korzystania z komputera lub wykonywania bezpośredniej rozmowy telefonicznej. Jest to duże udogodnienie dla klientów, którzy chętnie wybierają taką formę kontaktu z firmą.

  Dodatkowo, obecnie aplikacje mobilne wykorzystują pełen potencjał urządzeń przenośnych. Mogą korzystać z wielu opcji, w tym z aparatu, historii przeglądania, lokalizacji – to wszystko pozwala na większą personalizację usług i trafniejsze dotarcie do swojej grupy docelowej.

  Jakie powinny być dobre aplikacje mobilne?

  Napisanie aplikacji mobilnej, która spełni wszystkie oczekiwania klienta, a przy tym będzie przyjazna dla odbiorcy, to zadanie dla profesjonalistów. Doświadczony zespół z Poznania doskonale poradzi sobie z tym zadaniem, tworząc oprogramowanie, które pomoże osiągnąć firmie wszystkie założone cele. Dobra aplikacja powinna być:

  • użyteczna – klient pobierze oprogramowanie, jeśli będzie go potrzebował, dlatego aplikacja powinna ułatwiać jego codzienne życie, np. poprzez przyspieszenie zamówienia usługi,
  • wysoce funkcjonalna, prosta i intuicyjna w obsłudze – aby na dłużej zatrzymać użytkownika, program powinien być dla niego łatwy w użytkowaniu i wymagać jedynie kilku prostych kroków, by zrealizować dane działanie,
  • przejrzysta wizualnie – ekrany urządzeń mobilnych nie są duże, dlatego dedykowane dla nich programy powinny posiadać jednie niezbędne elementy, pozwalające klientowi na swobodne poruszanie się po menu i wszystkich zakładkach,
  • atrakcyjna graficznie – oczywiście bardzo ważnym aspektem jest pierwsze wrażenie – aplikacja ma o wiele większą szansę na pobranie i bycie używaną, jeśli jest ładnie wykonana.

  Uzyskanie aplikacji mobilnej w Poznaniu, która spełni wszystkie te cechy, jest możliwe ze sprawdzonym zespołem specjalistów, zajmujących się oprogramowaniem na urządzenia przenośne, grafiką 3D, niezbędną w aplikacjach AR oraz VR oraz nowoczesnymi technologiami, wykorzystującymi w najbardziej efektywny sposób telefony oraz tablety.

  oprogramowanie, aplikacje mobilne na Androida i inne platformy

 • Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas XXVII finału WOŚP

  Bytomscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem XXVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed finałem spotkali się z wolontariuszami przypominając im podstawowe zasady bezpieczeństwa. W trakcie trwania XXVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stróże prawa zwracali szczególną uwagę na to, czy zbiórki były prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Również jak co roku, pilnowali porządku na imprezach oraz asystowali podczas konwojów zebranych pieniędzy.

 • Zatrzymany nietrzeźwy kierowca

  Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca Toyoty. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez policjantów ruchu drogowego. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.