Uprzejmie informujemy, że w związku z aktualizacją komputerowego systemu zarządzania biblioteką Prolib M21 gmach główny biblioteki oraz filie biblioteczne będą nieczynne w dniach od 10 do 15 czerwca br. Jednocześnie zawiadamiamy, że w tym czasie nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot dokumentów. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy!

Zapraszamy 29 kwietnia i 8 maja o godz. 10.00 na spotkanie z dietetykiem. W programie: 

 • prawidłowa analiza etykiet spożywczych,
 • polskie superfoods,
 • zdrowe zamienniki słodyczy,
 • tygodniowe planowanie posiłków itd.

Miejsce: sala wykładowa MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

Zgodnie z Zarządzeniem nr 39/2018 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu informujemy, że sobota 20 kwietnia (Wielka Sobota) została oznaczona jako sobota niedyżurowa i tym samym gmach główny biblioteki oraz filie biblioteczne będą w tym dniu nieczynne.

Spektakl taneczny w wykonaniu artystów baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” do muzyki Wojciecha Kilara, składa się z dwóch części: „Preludium” oraz t

 • Działania "UTYLIZACJA" w Bytomiu

  Dzisiaj policjanci z bytomskiej drogówki sprawdzają ładunki przewożone przez ciężarówki podczas działań pn. „Utylizacja”. Szczególną uwagę mundurowi zwracają na pojazdy, które mogą przewozić towar niedozwolony i zagrażający środowisku.

 • Dzielnicowi z komisariatu w Stroszku spotkali się z seniorami

  Dzielnicowi z komisariatu w Stroszku w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” uczestniczyli w spotkaniu z seniorami. Spotkanie odbyło się w świetlicy ROD „Malwa” przy ul. Strzelców Bytomskich. Omawiano tematy związane z bezpieczeństwem seniorów. Ponadto policjanci pokazali zebranym jak w szybki sposób mogą skontaktować się ze swoim dzielnicowym.

 • Pijani kierowcy w rękach drogówki

  W ręce bytomskiej drogówki wpadło 2 pijanych kierowców samochodów dostawczych. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,9 do blisko 2 promili alkoholu w organizmie. Teraz mężczyznom grozi utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Podsumowanie działań "NURD"

  Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi ujawnili blisko 52 wykroczenia w tym wszystkie na kierowców. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Policjanci Wydziału Wykroczeń poszukują sprawców

  Policjanci z Wydziału Wykroczeń poszukują kierowców, którzy są sprawcami zdarzeń drogowych w Bytomiu w dniach od 5 do 24 marca tego roku. Świadków zdarzeń oraz osoby mające wiedzę o sprawcy prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 • Poszukujemy złodzieja kołpaków

  Policjanci z Wydziału Wykroczeń poszukują złodzieja, który ukradł kołpaki z kół samochodów w dniach od 1 do 3 kwietnia tego roku. Świadków zdarzeń oraz osoby mające wiedzę o sprawcy prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 • ABY ŚWIĘTA WIELKANOCNE UPŁYNĘŁY BEZPIECZNIE

  Zbliżają się Święta Wielkanocne, w czasie których odwiedzamy rodziny, najbliższych i często wyjeżdżamy, aby odpocząć. Również wiele osób w najbliższych dniach wybierze się na przedświąteczne zakupy. Zaaferowani tym wszystkim, często zapominamy o najważniejszym - bezpieczeństwie.

 • Serdecznie zapraszamy 24 kwietnia o godz. 17.30 na spotkanie w języku angielskim w ramach Kawiarenki Językowej. Wstęp wolny.

  SZANOWNI CZYTELNICY

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 17 kwietnia (środa) w związku z nadzwyczajną sytuacją spowodowaną strajkiem nauczycieli, a co za tym idzie zorganizowaniem w Bibliotece zajęć dla dzieci nastąpią zmiany w pracy agend Działu Udostępniania Zbiorów. W tym dniu Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży będzie czynna w godzinach od 8.00 do 15.00, natomiast Wypożyczalnia Zbiorów Audiowizualnych będzie nieczynna.

  Zbiory będzie można zwracać w pozostałych agendach Działu Udostępniania Zbiorów w godzinach od 8.00 do 19.00.

  Za wszelkie utrudnienia serdecznie PRZEPRASZAMY.

  Naprawy drog2W tym tygodniu naprawiamy uszkodzenia na drogach w Centrum, Miechowicach, Łagiewnikach i Szombierkach w okolicach Zamłynia.

  Na tempo prac mogą wpływać warunki pogodowe.

  UWAGA! Prosimy kierowców o nieparkowanie w miejscach, gdzie będą przeprowadzane prace! Niejednokrotnie, mimo wygrodzenia terenu i informacji umieszczanych przez ekipy naprawcze na klatkach schodowych, za wycieraczkami samochodów, kierowcy parkują tam, gdzie mają być prowadzone prace. To uniemożliwia naprawy ubytków w niektórych miejscach.

  Prosimy o ostrożną jazdę w miejscach gdzie pracują robotnicy. O wypadek i kolizje nietrudno.

 • Trwają działania "NURD"

  Dzisiaj na terenie Bytomia policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przez nich obowiązujących przepisów związanych z korzystaniem z dróg.

 • Wpadli pijani kierowcy

  W ręce bytomskiej drogówki wpadło w weekend 3 pijanych kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,5 do ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyznom grozi utrata prawa jazdy a nawet do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Dzielnicowi przejęli narkotyki

  Dzielnicowi z Komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali 45-latka z narkotykami. Mieszkaniec Bytomia miał w mieszkaniu przy ul. Piłsudskiego blisko 150 porcji amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 • Policyjny dozór dla dwóch mężczyzn, którzy napadli na 50-latka

  Policyjny dozór dla dwóch mężczyzn, którzy początkiem kwietnia w Łagiewnikach napadli na 50-latka. Pokrzywdzony został pobity a sprawcy zabrali mu portfel z dokumentami i gotówką. Dzięki zapisom z kamer policjanci wytypowali, ustalili i zatrzymali napastników w wieku 26 i 18 lat. Chorzowianin oraz bytomianin odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 12 lat więzienia.

 • Poszukujemy 26-letniego Dawida BUBISZ

  Policjanci z komisariatu w Szombierkach poszukują 26-letniego bytomianina Dawida BUBISZ. Mężczyzna jest poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez sąd w Rudzie Śląskiej. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby poszukiwanej proszone są o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 • UWAGA Zmiana godzin pracy kasy. Od 15 do 18 kwietnia 2019 kasa czynna będzie od godz. 14.30 do 20.30. Od 19 do 22 kwietnia, ze względu n

  Wybór odpowiedniego sprzętu do nurkowania to absolutna podstawa, by czuć komfort i poczucie bezpieczeństwa pod wodą. Warto w takim wypadku stawiać na rozwiązania doświadczonego producenta, który jest polecany przez specjalistów. Chcąc zadbać o Twoje potrzeby, pragniemy zarekomendować Ci płetwy Dive System – włoskiego producenta, który jest obecnie uważany za jednego z najlepszych na rynku. Zapewnia on sprzęt do nurkowania wykonywany z najlepszych materiałów oraz najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

  Płetwy Dive System, czyli najwyższa jakość wykonania

  Firma Dive System powstała we Włoszech i istnieje od 1993 roku, dostarczając wszystkim nurkom najwyższej jakości sprzęt do nurkowania, który dedykowany jest zarówno osobom początkującym, jak również profesjonalistom. Producent tworzy swoje rozwiązania do nurkowania technicznego we własnej fabryce, przez co jest jedynym takim w Europie – to świadczy o jego podejściu do klienta oraz ogromnym zaangażowaniu. Trudno jest w chwili obecnej znaleźć sklep nurkowy, który nie oferowałby rozwiązań włoskiego producenta – są one rekomendowane przez specjalistów i użytkowników, bez względu na poziom ich doświadczenia i rodzaj nurkowania, jakiemu się oddają.

  Płetwy Dive System są jednym z koronnych elementów wyposażenia, produkowanego przez włoskiego producenta. Stanowią one przykład tego, jak doskonałe są produkty tej marki i jak znakomicie sprawdzają się w różnych, również tych najtrudniejszych warunkach. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, a także korzystaniu z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, masz pewność stawiania na płetwy do nurkowania o największej odporności na uszkodzenia, najwyższej funkcjonalności oraz jakości wykonania. Co więcej – dostępne są one w naprawdę atrakcyjnych cenach!

  Specjalność Dive System? Płetwy do nurkowania Tech-Fin

  Specjalnością włoskiego producenta są oczywiście płetwy Tech-Fin – oryginalne, tworzone w oparciu o najlepsze materiały i technologie, a także wieloletnie doświadczenie specjalistów Dive System. Płetwy Tech-Fin to sprzęt, który uznawany jest za najlepszy do pływania żabką i zapewniający największy komfort nurkowania w różnych warunkach. Wykonywane są w 100 procentach z naturalnej gumy, posiadają duże pióra, a do tego zastosowano w nich rozwiązania wentylowane i hydrodynamiczne, które zwiększają ich funkcjonalność.

  Co za tym idzie? Płetwy do nurkowania Dive System dają potężnego „kopa” – pływa się w nich pod wodą nie tylko komfortowo, ale też bardzo szybko. Doskonale nadają się do suchych skafandrów i zestawów twin set, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Zdecydowanie warto na nie postawić!

  O tym, jak doskonałym rozwiązaniem są płetwy do nurkowania Tech-Fin, niech świadczy fakt, że mają one wielu naśladowców, którzy próbują tworzyć podobne do Dive System rozwiązania. Niestety (albo i „stety”) produkty tej marki są najlepsze i absolutnie niepodrabialne – dlatego też zdecydowanie warto na nie postawić!

  Dlaczego płetwy Dive System?

  • Są tworzone przez doświadczonego producenta, który uznawany jest obecnie za najlepszego jeżeli chodzi o sprzęt nurkowy – zarówno ten dla osób mniej, jak i najbardziej doświadczonych.
  • Wykonywane są w stu procentach z naturalnej gumy, przez co są bardzo wytrzymałe, nawet pomimo bardzo intensywnej eksploatacji i nurkowania w najtrudniejszych warunkach.
  • Są różnorodne, w związku z czym bardzo łatwo dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb.
  • Są to idealne płetwy do pływania żabką – zapewniają odpowiedni komfort i bardzo dużą szybkość pływania w każdych warunkach.
  • Dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach i są niezwykle potrzebne – posiada je w ofercie każdy profesjonalny sklep nurkowy.

  Jeżeli więc interesuje Cię sprzęt najwyższej jakości, postaw na płetwy Dive System – ze względu na to, jak zostały wykonane i przez kogo, z całą pewnością spełnią Twoje oczekiwania i pozwolą Ci czerpać jeszcze większą przyjemność z poznawania podwodnego świata!

  Płetwy Dive System – polecane początkującym i doświadczonym nurkom