Tramwaj WOŚP w BytomiuKażdego roku z okazji finału WOŚP na torach tramwajowych w miastach GZM-u pojawia się tramwaj specjalny, w którym prowadzona jest kwesta. W tym roku finał WOŚP odbędzie się już po raz 27., więc tramwaj specjalny będzie oznaczony numerem S-27, a kursować będzie głównie w Bytomiu.

Scena finału WOŚP w Bytomiu usytuowana będzie w Parku Miejskim im. Kachla, który z trzech stron otoczony jest naszymi torowiskami. Aż się prosi, żeby właśnie tam kursował specjalny tramwaj i tak też się stanie – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada.

W tramwaju S-27 zbiórka na rzecz WOŚP prowadzona będzie przez wolontariuszy z bytomskiego hufca ZHP. Ponadto, na scenie finałowej przeprowadzona zostanie licytacja unikalnego kalendarza wydanego przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. Kalendarz wydany w serii limitowanej, nie przeznaczonej do sprzedaży, składa się z 13 kart z grafikami pana Grzegorza Chudego z cyklu “Luftbany”.

Szczegóły rozkład dostępny jest TUTAJ

Finał 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia, a pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum: Tramwaje Śląskie


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.