UM Bytom: Spotkanie Halo Aktywni 60+ - Fakty Bytom
Trwają prace nad uruchomieniem call center dla seniorów w ramach projektu Halo Aktywni 60+. W poniedziałek, 1 lipca o 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się kolejne spotkanie dla seniorów zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu.
Przypomnijmy, call center dla seniorów na wzór krajów bałtyckich będzie uruchomione w Bytomiu w 2020 roku, w ramach projektu Halo Aktywni 60+. To odpowiednik łotewskiego programu Let us be active!, w którym seniorzy niosą telefoniczną pomoc innym seniorom.
Polega on na stworzeniu telefonicznej centrali, w której dyżurują starsze osoby (najczęściej na emeryturze) i udzielają porad innym seniorom. Zakres jest dość rozległy - od namiarów na różne instytucje, przez informacje na temat wydarzeń w mieście, po rozmowy o problemach.
Projekt Halo Aktywni 60+ otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Jego liderem jest Centrum Doradztwa Strategicznego z Krakowa.
Autor:AK
Zdjęcia: www.pixabay.com
Urząd Miejski w Bytomiu, bytom.pl/, bytom.pl/spotkanie-halo-aktywni-60
Autor: krystian