Kamil Rakoczy trenerem Polonii BytomNowym trenerem Niebiesko – Czerwonych został dzisiaj, 9 lipca Kamil Rakoczy, który zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego szkoleniowca Marcina Domagałę.  

Kończący współpracę z Polonią trener Marcin Domagała objął drużynę przed startem rozgrywek Haiz IV ligi w sezonie 2018/2019. Pod wodzą trenera Domagały Niebiesko-Czerwoni zdobyli 76 punktów, na które złożyły się 24 zwycięstwa, 4 remisy oraz 2 porażki. W decydującym starciu o III ligę nasz zespół prowadzony przez trenera Domagałę pokonał w barażowym dwumeczu LKS Czaniec i wywalczył promocję do III ligi.

Nowym szkoleniowcem Polonii Bytom został 39-letni Kamil Rakoczy. Postać trenera Kamila Rakoczego w Bytomiu jest doskonale znana, ponieważ z zespołem dwukrotnego Mistrza Polski związany jest od ponad 15 lat, gdy rozpoczął pracę w Akademii Piłkarskiej naszego klubu. W swojej zawodowej karierze Kamil Rakoczy prowadził do tej pory między innymi takie kluby jak Chemik Kędzierzyn-Koźle, czy Ruch Radzionków, z którym w sezonie 2017/2018 wywalczył awans do III ligi. Dla trenera Kamila Rakoczego nie będzie to pierwszy kontakt z drużyną seniorów Polonii Bytom, ponieważ już w sezonie 2014/2015 był częścią sztabu szkoleniowego dowodzonego wtedy przez Jacka Trzeciaka, który zdołał wywalczyć awans do II ligi.

Trener Rakoczy łączyć będzie pracę z pierwszą drużyną Polonii z prowadzeniem zespołu juniorów młodszych Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: BS Polonia Bytom