Porażka na inaugurację III ligi

Mimo doskonałego początku podopieczni Kamila Rakoczego, piłkarze Polonii Bytom przegrali inauguracyjne spotkanie III ligi z Foto Higieną Błyskawica Gać 1:2. Jedyną bramkę dla Polonii zdobył w 9. minucie meczu z rzutu karnego Marcin Lachowski.

Do przerwy Polonia kontrolowała mecz i zasłużenie prowadziła 1:0. W drugiej połowie zaatakowali goście, którzy w 55. minucie wyrównali po golu Tobiasza Jarczaka. Wkrótce jednak przewagę znowu zdobyli Poloniści. Gra była dla bytomian tym łatwiejsza, bowiem mieli przewagę na boisku po czerwonej kartce dla Michała Bartkowiaka. Mimo to kolejnego gola zdobyli goście. W 81. minucie meczu na 2:1 podwyższył Marcin Przybylski.

Niebiesko – Czerwoni mimo utraty bramki walczyli do końca o remis. W ostatnich minutach meczu byli bliscy wyrównania, jednak goście dobrze się bronili i wywieźli z Bytomia cenne trzy punkty.

W kolejnym meczu Poloniści zagrają na wyjeździe 10 sierpnia ze Ślężą Wrocław.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Grzegorz Goik