Rozmawiali o budżecie obywatelskimNowy park wodny, remont Brandki, a może nowe miejsca parkingowe w okolicy szpitala? Podczas wczorajszego /12 sierpnia/ spotkania dotyczącego budżetu obywatelskiego mieszkańcy podzielili się swoimi koncepcjami.

W pierwszej części spotkania przybliżone zostały nowe założenia budżetu obywatelskiego oraz kryteria składanych projektów. Obecny na spotkaniu wiceprezydent Michał Bieda podkreślał, że początek głosowania na poszczególne projekty zbiegnie się w czasie z ogłoszonymi na 13 października wyborami parlamentarnymi. O tym na co ostatecznie  przeznaczone zostanie 4 mln zł. w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydują mieszkańcy.

Projekty, które nie wygrają w tym roku, nie trafią do niszczarki. Z powodzeniem będzie można złożyć je w następnej edycji, gdyż budżet obywatelski będzie już stałym elementem konsultacyjnym
- mówił radny Paweł Winiarski, który wpólnie z radnym Grzegorzem Nowakiem poprowadził  spotkanie.
 
Podczas spotkania mieszkańcy zwracali uwagę na potrzebę organizowania takich spotkań, możliwości skonsultowania projektów z merytorycznymi jednostkami, a w dalszej kolejności także na dopracowanie systemu związanego z głosowaniem oraz udostępnianiem wersji elektronicznych projektów złożonych do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego, tak aby głosujący mógł zapoznać się z opisem projektu. 
 
Przypomnijmy, że w nowym rozdaniu nie ma rejonizacji i podziału projektów na dzielnice. Co ważne, umożliwiono pomysłodawcom odwołanie się od negatywnego wyniku weryfikacji wniosku. Nowa edycja Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zakłada też, że w głosowaniu na poszczególne projekty będzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Bytomia.
 
Nabór wniosków potrwa do 10 września.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek


1000 Znaków do wykorzystania