UM Bytom: Gęsie Pióro za słowo o obrazie. Rusza ogólnopolski konkurs

1 min czytania

Jałmużna”, obraz Maurycego Gottlieba ze zbiorów Muzeum Górnosląskiego, jest tematem XVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich. Polega na opisaniu w dowolnej formie literackiej zaproponowanego dzieła sztuki. Forma pracy powinna łączyć zarówno walory literackie, jak i kompletny opis wszystkich elementów dzieła malarskiego.

Jurorzy konkursu oceniają między innymi warsztat pisarski uczestników, umiejętność łączenia przez nich faktów, wyciągania wniosków, kreatywność i zdolność przekonywania do własnego zdania. To jeden z tych projektów, które pobudzają wyobraźnię młodych ludzi, pozwalają im patrzeć szerzej i wyjść poza schematyczne myślenie.

Uczniowie mogą składać prace do 20 stycznia 2020 roku. Wyniki poznają w kwietniu. Wtedy też odbędzie się uroczysta gala finałowa, podczas której wręczone zostaną nagrody - statuetki Gęsie Pióra, a także publikacje z tekstami laureatów konkursu.

Od trzech lat honorowy patronat nad konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: MGB

Urząd Miejski w Bytomiu, bytom.pl/, bytom.pl/gesie-pioro-za-slowo-o-obrazie-rusza-ogolnopolski-konkurs

Autor: krystian