Powstancow Warszawskich przed poWymieniamy bariery drogowe na bytomskich drogach, które uległy uszkodzeniu w ostatnich miesiącach na terenie miasta w wyniku kolizji i wypadków – zarówno żółte barierki chodnikowe, i czarne ozdobne barierki przy drogach, jak i duże bariery energochłonne. „Duże” i „małe” bariery wymieniamy przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo kierowców i pieszych.



Al. Jana Pawła II przed poWymiana barier jest finansowana w pierwszej kolejności z polisy sprawcy wypadku lub kolizji. Tutaj możemy liczyć na dobrą współpracę z bytomską drogówką, która na naszą prośbę przekazuje nam dane sprawców. Jeżeli sprawcy nie udaje się zidentyfikować, to wymianę barier finansujemy z polisy, którą MZDiM zawarł, żeby ubezpieczyć infrastrukturę, która jest szczególnie narażona na uszkodzenia w trakcie kolizji i wypadków, m.in. sygnalizatory świetlne, lampy uliczne i właśnie bariery drogowe.

Strzelców Bytomskich - Sucha Góra - przed poPonadto w ramach bieżących potrzeb MZDiM opracowuje projekty docelowej zmiany organizacji ruchu zakładające montaż słupków i barier chodnikowych w celu poprawy widoczności na skrzyżowaniach oraz zapewnienia większego bezpieczeństwo pieszych.

Świętochłowicka - przed poMZDiM zawarł umowę z wykonawcą, która pozwoli na wymianę uszkodzonych barier do końca roku w miejscach najbardziej niebezpiecznych. Z początkiem przyszłego roku, po wyłonieniu nowego wykonawcy będziemy dalej kontynuować wymianę oraz naprawę barier w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.