Sukces bytomskich sportowców

Tenisiści Górnika Bytom i lekkoatleci z V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego mają za sobą bardzo dobre występy na arenach krajowych i zagranicznych. W sumie nasi reprezentanci wywalczyli kilkadziesiąt medali.

Tenisiści Górnika Bytom wywalczyli 11 medali – złote, srebrne i brązowe. Największy sukces odniosła Rozalia Gruszczyńska, która w turnieju ITF J4 w Izraelu pokonała w finale imprezy  reprezentantkę Włoch Carlotte Moocia 6:4,0:6,6:4. W zawodach w Beer Sheva Rozalia Gruszczyńska była najwyżej rozstawioną tenisistką /384. miejsce w rankingu ITF/. Oprócz zwycięstwa w singlu tenisistka Górnika Bytom w deblu z Brytyjską Jaquelyn Ogunwale również odniosła zwycięstwo.

Medale wywalczyli również Wiktoria Saska w OTK Kobiet – 1. miejsce, Wojciech Marek w deblu futures – 2. miejsce i Dominik Spychalski w deblu OTK 14. Pozostałe medale – brązowe – wywalczyli na imprezach rangi krajowej: Mikołaj Lorens, Wojciech Marek, Zuzanna Kulczycka, Kinga Wahl-Maniecka, Dominik Spychalski, Maciej Ziomber oraz Nikodem Barcik.

Kolejne medale do naszego miasto przywieźli również lekkoatleci z V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego podczas Mistrzostw Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w czeskiej Ostrawie. Złote medale zdobyli: Adrian Romberg 2000m, Alicja Wójcik 600m, Wiktoria Gawryś 3-skok, Karolina Pietrasz kula 3kg, Mateusz Kuchman 1500m, Tomasz Soporski 3-skok, Michalina Typer 1500m, Kacper Zamojski 3-skok. Srebrne krążki wywalczyli: Wiktoria Merzowicz 60pł, Wiktoria Gawryś w dal, Tomasz Soporski w dal. Z kolei brązowe krążki zdobyli: Marek Dybała 600m, Wojciech Koryciński 1000m, Wiktoria Merzowicz 60m i Vanessa Galuch 600m.

Warto dodać, że świetny rezultat osiągnął również w biegu na 600m Maciej Wyderka, który na tym dystansie osiągnął najlepszy wynik w kraju w kategorii juniorów ale w zawodach startował poza konkursem. Uczniowie V LO Mistrzostwa Sportowego przygotowują się także do Halowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Toruniu od 14 do 16 lutego.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum KS Górnik Bytom/V LOMS