Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Kwarantanna domowa - aplikacjaJest bezpłatna, pomaga w kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za kontrolę i pomoc osobom przebywającym na kwarantannie. Aplikacja Kwarantanna domowa jest dostępna tylko dla osób, które nie mogą wychodzić z domu. Jej system został połączony z bazą numerów telefonów osób, które mają obowiązek przejścia kwarantanny.

Korzystający z aplikacji każdego dnia otrzymują wiadomość z prośbą o wykonanie zadania - zrobienia selfie. Prawidłowe wykonanie zadania oznacza potwierdzenie właściwego miejsca pobytu osoby objętej kwarantanną. Ważne, aby w telefonie była wtedy włączona lokalizacja GPS. Czas przeznaczony na wykonanie zdjęcia to 20 minut od otrzymania SMSa. Po upływie tego czasu osoba objęta kwarantanną dostanie wiadomość przypominającą. Jeżeli w wyznaczonym czasie nie wykona zdjęcia, będzie to sygnał dla policjantów, że powinni sprawdzić, czy zasady kwarantanny nie są łamane.

Za pomocą aplikacji można też zgłosić swoje potrzeby najbliższemu ośrodkowi pomocy społecznej.

Aplikacja dostępna jest w sklepach Google Play oraz App Store. Szczegółowe informacje oraz odpowiedzi na wiele pytań znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji.
Autor: Iwona Wronka