UM Bytom: Informacje nt. sytuacji w DPS Kombatant
Znamy wyniki kolejnych badań podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Kombatant” przeprowadzonych 6 i 8 maja. Wczoraj 13 maja kolejnym testom na obecność koronawirusa zostało poddanych 53 pracowników ośrodka.
Pensjonariusze i personel Domu Pomocy Społecznej Kombatant”, w którym pod koniec marca br. pojawiło się ognisko koronawirusa, poddawani są regularnym badaniom wymazowym. Przeprowadzone 6 i 8 maja wśród 83 mieszkańców badania nie wykazały obecności COVID-19 u 58 osób. U 17 osób testy wciąż potwierdzają zakażenie koronawirusem. Spośród przebadanej na początku maja grupy, 25 osób to potencjalni ozdrowieńcy, czyli osoby, u których wynik testu na obecność koronawirusa po raz pierwszy był negatywny.
Obecnie 44 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Kombatant” jest uznawanych za zakażonych koronawirusem, a 69 mieszkańców nie jest nosicielami COVID-19. W DPS Kombatant” wyzdrowiało już 26 podopiecznych. W szpitalach w Gliwicach i Tychach przebywa 2 pensjonariuszy zakażonych koronawirusem.
Spośród personelu ośrodka zakażonych jest 6 osób 2 pracownice pozostają w szpitalach. Są też dobre wiadomości 14 pracowników DPS Kombatant”, którzy byli zakażeni koronawirusem wyzdrowiało.
Autor: Małgorzata Węgiel-Wnuk
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom
Urząd Miejski w Bytomiu, bytom.pl/informacje-nt-sytuacji-w-dps-kombatant
Autor: krystian