Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Kamera, akcja... Bytomska architektura na planie filmowymOglądacie serial „Stulecie Winnych” w TVP? Czy wiecie, że zdjęcia do serialu kręcono między innymi w Bytomiu? W serialu możecie zobaczyć wnętrze budynku Urzędu Stanu Cywilnego, który jest ekskluzywnym hotelem. Już w niedzielę, 24 maja zapraszamy na przedostatni odcinek jednego z najpopularniejszych polskich seriali. Początek o 20.20 w TVP1.

Zdjęcia do serialu kręcono w naszym mieście w 2019 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wybudowana w 1925 roku willa ówczesnego miejskiego architekta Jana Wilka, w filmie wcieliła się w rolę ekskluzywnego hotelu. Do Bytomia przyjechała wówczas ponad 100-osobowa ekipa. Tak liczna ekipa na planie może dziwić, ale to konieczność. Kręcenie kilku minut serialu to żmudna praca dziesiątek ludzi. W ciągu jednego dnia kręcone są ujęcia, które pokazują rozwój akcji na przestrzeni nawet 10 lat. Żeby wszystko wypadło wiarygodnie, każdy szczegół musi być dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, dlatego na planie uwijają się charakteryzatorzy, scenarzyści, dźwiękowcy czy oświetleniowcy.

Przypomnijmy, że akcja drugiej części serialu rozgrywa się w Warszawie w latach 1939 - 1952. Serial oparty jest na motywach wydanej w 2015 roku bestsellerowej trylogii Ałbeny Grabowskiej. To epicka opowieść o losach wielopokoleniowej polskiej rodziny, wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku: I wojna światowa, II wojna światowa, kryzys gospodarczy, stan wojenny, upadek komunizmu. Telewizyjna adaptacja skupia się wokół dziejów rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. Wszystkie wątki rozgrywają się na tle burzliwej historii Polski.

W galerii zdjęć możecie zobaczyć, jak ekipa filmowa kręciła zdjęcia do serialu „Stulecie Winnych” w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bytomiu.

Z kolei zapowiedź przedostatniego odcinka dostępna jest TUTAJ

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom