Dżudoczki Czarnych Bytom najlepsze w Polsce

W weekend w Zamościu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski Kadetów w judo. W zawodach znakomicie wypadli zawodnicy Czarnych Bytom, zdobywając aż dziewięć medali i zdecydowanie wygrywając klasyfikację medalową.

Pierwsze miejsca zajęły Martyna Glubiak - 63 kg i Daniela Badura - 57 kg. Na drugiej pozycji uplasowała się Amelia Budzisz - 44 kg. Na trzecim miejscu: Oliwia Kożuch - 44 kg, Wiktoria Ślązok - 48 kg, Karolina Rosa - 48 kg, Wiktoria Baron - 70 kg, Dawid Mohylnyi - 60 kg, Łukasz Banaszczak - 81 kg. Piątą pozycję zajęli: Kinga Chmielewska - 48 kg, Amelia Klop - 70 kg, Kamil Michna - 55 kg, Marcel Kobyłecki - +90 kg. Na siódmym miejscu uplasował się Mateusz Oleksy - 90 kg.

Większość zawodników jest uczniami V Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej. Czarni Bytom zdecydowanie wygrali klasyfikację medalową, triumfowali także w klasyfikacji klubowej oraz jako województwo wśród dziewczyn. Wśród chłopaków w klasyfikacji klubowej oraz wojewódzkiej Czarni zajęli drugie miejsce. Trenerami kadetów są Eugeniusz Misztal, Krzysztof Gadacz i Marek Słyk.