Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Dlaczego krem do twarzy należy stosować codziennie?

Pielęgnacja skóry twarzy to proces składający się z kilku istotnych etapów, a jednym z podstawowych kroków jest zdecydowanie nakładanie odpowiedniego kremu do twarzy. Jest to niemalże obowiązkowy element pielęgnacji, odpowiadający za niezwykle istotne prawidłowe nawilżenie skóry.

Nawilżenie skóry – dlaczego jest istotne?

Odpowiednie nawilżenie skóry to gwarancja zdrowego wyglądu cery oraz spowolnienia procesów starzenia. Brak nawilżenia może przyczyniać się do występowania podrażnień, suchości skóry, a nawet do szybszego powstawania zmarszczek. Skóra powinna być nie tylko odpowiednio nawodniona od wewnątrz – dzięki zbilansowanej diecie oraz piciu minimum dwóch litrów wody dziennie, ale i nawilżona od zewnątrz – dzięki stosowaniu odpowiednio dobranych kremów do twarzy oraz kremów pod oczy. 

Dlaczego systematyczność w nawilżaniu skóry twarzy jest ważna?

Stosując krem do twarzy, należy pamiętać o tym, że widoczne efekty przynosi systematyczna pielęgnacja. W przypadkach, kiedy skóra twarzy jest bardzo wysuszona, sporadyczne stosowanie kremu do twarzy nie przyniesie oczekiwanego skutku lub też uzyskane rezultaty będą po prostu krótkotrwałe. Dodatkowo, kiedy skóra jest zmęczona, warto stosować także krem pod oczy, który pomoże w szybkim tempie odzyskać świeżość, blask oraz zdrowy wygląd.

Czy nawilżanie skóry w dzień jest wystarczające?

Istnieją dwa rodzaje kremów do twarzy – na dzień i na noc. W ciągu dnia skóra wystawiona jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak: promienie słoneczne, niskie lub wysokie temperatury, wiatr oraz wszelkie opady i zanieczyszczenia powietrza. Skóra jest naturalną barierą obronną, o którą należy dbać, stosując kremy na dzień, aby spełniała odpowiednio swoją funkcję.

Noc jest natomiast czasem, kiedy skóra może się w pełni zregenerować, potrzebuje zatem czegoś, co jej w tym pomoże. W tym celu zostały stworzone kremy do twarzy na noc, które zawierają bogate składniki wspierające odnowę komórek skóry.

Podział na kremy do stosowania na dzień i w nocy znajdziemy także wśród kremów pod oczy. Kremy pod oczy na dzień i na noc, podobnie jak kremy do twarzy, różnią się od siebie właściwościami. W codziennej pielęgnacji kremami do twarzy oraz kremami pod oczy należy pamiętać zatem nie tylko o systematyczności, ale i o regularnym stosowaniu o odpowiednich porach, aby działanie było jak najbardziej efektywne. 

Jak poradzić sobie z brakiem systematyczności w pielęgnacji skóry?

Pielęgnacja skóry twarzy powinna stać się codzienną rutyną, a nie przykrym obowiązkiem. Aby wyrobić w sobie nawyki pielęgnacyjne, wystarczy postawić sobie jasne cele i konsekwentnie do nich dążyć. Łatwiej jest bowiem systematycznie dbać o urodę, niż  zwalczać efekty zaniedbania skóry twarzy. Dodatkowo zabiegi pielęgnacyjne twarzy można w łatwy sposób połączyć z chwilą porannego lub wieczornego relaksu. Wystarczy nałożyć krem na twarz chwilę przed rozpoczęciem picia porannej kawy w towarzystwie ulubionej gazety i już – nowy nawyk pielęgnacyjny wyrobiony. Niech codzienna pielęgnacja twarzy kojarzy się z czymś przyjemnym, a z czasem regularność przestanie być problemem.