Podopieczni Kamila Rakoczego zakończyli już ligowe spotkania w 2021 roku. Po rozegraniu 18. kolejek niebiesko-czerwoni w III grupie III ligi zajmują bardzo dobre 3. miejsce, a do lidera rozgrywek - LKS Goczałkowice Zdrój tracą zaledwie pięć punktów. Poloniści tak wysoką pozycję zawdzięczają bardzo dobrej grze w drugiej części rundy jesiennej, w której byli niepokonanym zespołem. Warto podkreślić, że piłkarze Polonii Bytom w ostatnim ligowym meczu w tym roku zremisowali z rezerwami Miedzi Legnica 1:1. Mimo że nie odnieśli co prawda dziewiątego zwycięstwa z rzędu, ale przedłużyli serię meczów bez porażki do dziesięciu spotkań.

Polonia wysoko po rundzie jesiennej w III lidze

Początek sezonu 2021/2022 nie był udany dla Polonistów, bowiem w pierwszych meczach niebiesko-czerwoni doznali kilku porażek, jednak druga część rundy jesiennej była w wykonaniu naszych piłkarzy kapitalna, dzięki czemu zajmują 3. miejsce w tabeli. Najwyższe zwycięstwo Poloniści odnieśli nad zespołami Gwarka Tarnowskie Góry aż 5:1 i Stali Brzeg 3:1. W sumie niebiesko-czerwoni w 18. spotkaniach odnieśli 11. zwycięstw, trzy remisy i ponosząc cztery porażki. Bilans bramkowy naszej drużyny to 27 bramek zdobytych oraz 14 straconych. Najwięcej bramek dla Polonii zdobyli: Damian Celuch i Dawid Krzemień - 5 bramek, Patryk Stefański - 4 bramki oraz Daniel Iwanek - 3 bramki.

Polonia Bytom ostatecznie po rozegraniu 18. kolejek zajmuje 3. miejsce i traci do wicelidera tabeli - Zagłębia II Lubin - jeden punkt, zaś do lidera - LKS Goczałkowice Zdrój - pięć punktów. Z kolei za niebiesko-czerwonymi są takie zespoły jak: Ślęza Wrocław, Miedź II Legnica, Rekord Bielsko-Biała, rezerwy Górnika Zabrze czy Gwarek Tarnowskie Góry.

Warto dodać, że piłkarze Polonii wrócą na ligowe boiska w marcu 2022 roku. Wówczas w 19. kolejce /12-13 marca/ rozegrają mecz z Wartą Gorzów Wielkopolski.