Uzyskaj zwrot podatku z Austrii lub Czech z biurem podatkowym!

Wielu Polaków wyjeżdża za chlebem do krajów zachodnich. Preferowane kierunki to Niemcy, Belgia, czy Holandia. Jednak nasi rodacy rozsiani są po całej Europie. Pracują również w takich krajach, jak Austria i Czechy, które słyną również z wysokich zwrotów podatku. Jest to możliwe w sytuacji, gdy zeznanie podatkowe będzie złożone poprawnie. Pomóc Ci w tym może doradca podatkowy, wraz z biurem, które wypełni za nas niezbędne formalności i zajmie się całą procedurą i kontaktem z urzędami skarbowymi w tych krajach.
Rozliczenie podatku z Austrii nawet do 5 lat wstecz
Prawo austriackie pozwala na uzyskanie zaległego podatku nawet do 5 lat. Obowiązkiem rozliczenia objęte są grupy, które legalnie pracują na terenie Austrii. Mowa tutaj o osobach, które są zameldowane w tym kraju, posiadają status rezydenta (jego praca trwała więcej niż 6 miesięcy lub dochody uzyskane przekraczały 90%), posiadały roczny dochód przekraczający 12 tys euro lub podejmowały się pracy u kilku pracodawców.
Rozpatrywanie zeznania podatkowe trwa od 2 do 6 miesięcy, a termin graniczny jego dostarczenia przypada na dzień 30 kwietnia. Do najistotniejszych dokumentów należą, m.in. Lohnzettel, czyli austriacka karta podatkowa, która składa się najczęściej z dwóch stron. W sytuacji, gdy skorzystamy z usług biura podatkowego, należy przygotować kopię dokumentu tożsamości i ankietę osobową tak, aby doradca nie miał problemu z wypełnieniem wniosku. Więcej informacji na temat zwrotu podatku z Austrii, dostępnych jest pod adresem https://holandia.org/zwrot-podatku/austria/.
Rozliczenie z Czech - podstawowe zasady
Zwrot podatku z Czech może być wysoki, przede wszystkim dzięki niskiej stawce podatku dochodowego, który wynosi 15%. W tym kraju obowiązek rozliczenia się z fiskusem obejmuje osoby, których dochód w ciągu roku przekroczył 15 tys. koron czeskich. Niskie podatki oraz przyzwoite zarobki, pozwolą na uzyskanie zwrotu podatku, który oscyluje wokół kilku tysięcy złotych.
Przewidziane benefity, czyli ulgi podatkowe, obejmują ulgi dla studentów, rozliczenia wraz z partnerem fiskalnym, ulgę na dzieci, a także ulgę związaną z odsetkami od kredytu hipotecznego. Termin dostarczenia zeznania podatkowego przypada na dzień 30 marca, a samych rozliczeń dokonać można do 3 lat wstecz. Przyjazny system podatkowy z pewnością wyróżnia Czechy na tle innych państw europejskich. Dlatego Polacy chętnie podejmują się pracy u naszych południowych sąsiadów.
Czeski PIT i wymagane dokumenty
Skompletowanie dokumentów do rozliczenia czeskiego podatku jest najistotniejszą czynnością. Do urzędu należy dostarczyć następujące formalności: potvrzeni, który dostajemy od pracodawcy, zaświadczenie z banku o posiadaniu rachunku bankowego, informacji o dochodzie w Polsce oraz kopię dokumentu tożsamości. Średni czas oczekiwania na rozpatrzenie zeznania podatkowego przez urzędników wynosi maksymalnie 6 miesięcy. To czas, po którym pieniądze powinny trafić na konto bankowe.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski