Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

W jaki sposób uzyskać darmowe porady prawne?

Musisz skonsultować się z prawnikiem, ale nie masz pieniędzy na skorzystanie z pomocy prawnej? Sprawdź, gdzie można otrzymać darmowe porady prawne!

Profesjonalna pomoc prawna jest kosztowna, dlatego też osoby, które chciałyby z niej skorzystać, muszą przegotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Nie każdy, kto wymaga asysty prawnika, jest w stanie pozwolić sobie na taki wydatek. W takiej sytuacji warto poszukać porad darmowych, dzięki którym można rozwiązać różne problemy prawne.

Darmowe porady prawne przez internet

Najczęściej wtedy, gdy pojawiają się jakieś pytania związane z prawem, zaczynamy poszukiwać na nie odpowiedzi w internecie. Tam można także znaleźć darmowe i profesjonalne porady przygotowane przez prawników. Gdzie ich szukać?

Najłatwiej znaleźć porady prawne, korzystając po prostu z wyszukiwarki internetowej. Po wpisaniu do niej słów określających dany problem można natychmiast znaleźć strony z poradami.

Dla osób korzystających z internetu dostępne są między innymi bezpłatne porady prawne na blogu – także na blogach kancelarii prawnych, w serwisach finansowych, prawniczych oraz na stronach internetowych gazet.

Warto jednak pamiętać o tym, żeby wybrać stronę godną zaufania, aby dzięki temu otrzymać fachowe porady prawne. Należy też sprawdzić datę porady, aby dzięki temu można było uzyskać pomoc na bazie aktualnych przepisów prawa, które z czasem może się zmieniać.

Dodatkowo porady w internecie są także prowadzone na forach internetowych, w mediach społecznościowych. Warto jednak pamiętać, że najczęściej są one udzielane przez osoby bez wykształcenia prawniczego, dlatego nie mogą one zastąpić wizyty w kancelarii.

Porady prawne w urzędach publicznych

Drugim sposobem, aby otrzymać bezpłatne porady prawne, jest skorzystanie z pomocy urzędów, które je udzielają. Najczęściej są one oferowane w urzędach gminy oraz w urzędach powiatowych. Można skorzystać z nich w określonych dniach tygodnia.

Darmowe porady prawne w urzędach są przede wszystkim skierowane do osób, które nie mogą same zapłacić za poradę prawną, między innymi do osób młodych, seniorów, dużych rodzin, osób korzystających z pomocy społecznej, poszkodowanych podczas katastrof naturalnych, w wypadkach.

Warto wskazać, że darmowe porady prawne nie dotyczą przedsiębiorców, którzy muszą w tym przypadku udać się do kancelarii lub też skorzystać z pomocy organizacji lub fundacji kierującej swoje usługi właśnie do nich.

Podsumowanie

Gdy potrzebne są darmowe porady prawne, obecnie można otrzymać je na wiele sposobów. Najczęściej poszukiwane są one w internecie, ale w wybranych przypadkach można także uzyskać je za darmo w wielu urzędach oraz w innych instytucjach.