Nowa praca – gdzie szukać, jeżeli nie serwisach z ogłoszeniami o pracę?

Poszukiwania pracy bardzo często wychodzą już poza klasyczne portale z ogłoszeniami. Oczywiście można ich cały czas używać i szukać tam zatrudnienia, jednak to niejedyne miejsca, jakie warto odwiedzić. W naszym artykule podpowiadamy, na jakich jeszcze platformach warto szukać nowego zatrudnienia.

Platformy rekrutacyjne – miejsce rzetelnych ofert

Pierwszym miejscem, na które warto się udać, są platformy rekrutacyjne. Są to specjalne witryny, na których pracodawcy i kandydaci na pracowników mogą stworzyć swoje profile. Użytkownicy redagują tam swoje opisy, wstawiają wszystkie przydatne pliki, a także mogą swobodnie przeszukiwać oferty innych. Tym, co odróżnia strony tego typu od klasycznych witryn z ogłoszeniami, jest obecność rekrutera. Osoba z doświadczeniem w tej branży czuwa bowiem nad kandydatami, pomagając im przejść cały etap jak najszybciej. Dzięki ich pomocy możesz znacznie szybciej znaleźć najlepszą ofertę, ponieważ ekspert pomoże Ci odpowiednio napisać CV, a także podeśle Twoje oferty do najlepszych firm.

Nie lekceważ poszukiwań w social mediach

Być może Facebook kojarzy Ci się wyłącznie z bezmyślnym przeglądaniem treści udostępnianych przez znajomych. W większości rzeczywiście na tym polega korzystanie z tego portalu, jednak da się go wykorzystać także do swoich celów. Na Facebooku znajdziesz wiele grupek zrzeszających osoby szukające pracy bądź pracowników. Załapiesz się tam zarówno na dorywcze zlecenia, jak i stałą pracę. Innym portalem, który zdecydowanie warto bliżej poznać, jest LinkedIn. Gromadzi on specjalistów z różnych dziedzin, a każdy użytkownik może stworzyć swój własny profil. Dzięki temu ułatwione jest znajdowanie najlepszych kandydatów i pracodawców.

Odwiedź konkretne portale branżowe z Twojego sektora

W Internecie znajdziesz mnóstwo stron oraz forów dyskusyjnych gromadzących osoby zatrudnione w branży, która Cię interesuje. Na witrynach tego typu często pojawiają się porady czy polecenia związane z różnymi obszarami w zależności od sektora, ale często można też wyszukać podstrony z ogłoszeniami o pracę. Pracodawcy cenią tego typu miejsca, ponieważ wiedzą, że gromadzą się tam osoby najlepiej znające się na swojej pracy. Warto zatem regularnie odwiedzać tego typu miejsca.

Wyjdź z inicjatywą i sam napisz do pracodawcy

Wiele osób boi się lub nie chce wypisywać do potencjalnego szefa z pytaniem o zatrudnienie. W rzeczywistości nie ma żadnych powodów do obaw – w najgorszym razie firma zignoruje maila lub wyśle odpowiedź przeczącą. Możesz za to zyskać znacznie więcej, czyli nawiązanie kontaktu przed publikacją ogłoszenia o pracę, dzięki czemu pokażesz się z dobrej strony. Pokaże to z pewnością Twoje zaangażowanie i chęć pracy właśnie w danym miejscu, co jest cenione przez praktycznie każdego szefa.

Poszukiwania pracy nie powinny ograniczać się wyłącznie do najbardziej popularnych i oczywistych portali ogłoszeniowych. Warto poszukać nieco szerzej, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Jeżeli szukasz pracy, to koniecznie zapoznaj się z platformą rekrutacyjną Jobllegro.com