UM Bytom: Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę na tegorocznej Eurowizji 19/02/2022

2 min czytania

Krystian Ochman jedzie na Eurowizję. Utalentowany, operowy śpiewak pokazał swój talent przekonując do siebie widzów i wygrywając polskie preselekcje. Przypomnijmy, że Krystian Ochman jest wnukiem Wiesława Ochmana - słynnego solisty Opery Śląskiej. Dzięki świetnemu występowi i zwycięstwu w polskich eliminacjach, Ochman zawalczy o pierwsze zwycięstwo dla Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji, która w maju 2022 odbędzie się w Turynie.

Krystian Ochman urodził się w Stanach Zjednoczonych, dokąd wyemigrowali jego rodzice. Zanim zdecydował się zająć muzyką, fascynował się sportem. Za namową rodziców rozpoczął naukę gry na pianinie i trąbce, a także pobierał lekcje śpiewu. Kolejnym ważnym krokiem okazał się powrót do ojczyzny przodków i studia na Akademii Muzycznej w klasie wokalistyki klasycznej.

Kolejny sukces Ochmana. Będzie reprezentował Polskę na Eurowizji

W 2020 roku Krystain Ochman wziął udział w przesłuchaniach do 11. edycji programu The Voice of Poland. Przeszedł pomyślnie przez kolejne etapy konkursu i ostatecznie dotarł do finału, w którym zdobył największe poparcie widzów.

W swojej twórczości wokalista łączy brzmienie śpiewu klasycznego z repertuarem rozrywkowym. Na swoim koncie ma debiutancki singel Światłocienie. W kolejnych miesiącach wydał single: Wielkie tytuły”, Wspomnienie” i Ten sam ja”. Jest także laureatem Nagrody Publiczności w koncercie Premiery” na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Warto dodać, że jego utwór River, od momentu premiery stał się faworytem wśród eurowizyjnych ekspertów i widzów. To potwierdziło się podczas sobotnich, 19 lutego eliminacji, gdzie Krystian Ochman odniósł zwycięstwo i to on będzie reprezentował Polskę na Eurowizji w maju we Włoszech.

Urząd Miejski w Bytomiu, bytom.pl/aktualnosci/index/Krystian-Ochman-bedzie-reprezentowal-Polske-na-tegorocznej-Eurowizji/idn:36800

Autor: krystian