W weekend w Rajczy zakończyły się Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim. Zawodnicy Bytomskiej Akademii Boksu zdobyli cztery srebrne i cztery brązowe medale. To duży progres młodych pięściarzy, bo dwa lata temu bytomski klub nawet nie wystartował w mistrzostwach regionu.

Piąte miejsce drużynowo

W Rajczy walczyli zawodnicy z 29 klubów. W klasyfikacji drużynowej Bytomska Akademia Boksu uplasowała się na 5. miejscu, zdobywając 164 punkty. Jednym z wyróżniających się zawodników był kadet Maciej Dorobisz, który w kategorii 75 kg w finale przegrał 1:2 z Jakubem Ptakiem z JKB Jawor Team. - Niestety, przy niektórych werdyktach zabrakło nam szczęścia. Maciek w tym starciu wypadł bardzo dobrze - mówi trener Sylwester Klasa. Bytomianie zdobyli aż osiem medali, chociaż w Rajczy zabrakło dwóch czołowych pięściarzy Akademii. Mistrz Polski juniorów Oliwier Szot oraz mistrz kraju kadetów Nikolas Pawlik w weekend walczyli w mocno obsadzony turnieju w Niemczech, gdzie zajęli pierwsze miejsca.

b

Ostro do przodu

Boks w Bytomiu mocno się rozwija.

- Dwa lata temu nawet nie wystartowaliśmy w Mistrzostwach Śląska, w 2021 roku wywalczyliśmy cztery medale, a w miniony weekend zdobyliśmy aż osiem krążków - zaznacza Sylwester Klasa.

Od stycznia 2021 roku Szkoła Boksu w Bytomiu nosi nazwę Bytomska Akademia Boksu. Klub kontynuuje tradycje Szombierek Bytom. Treningi są prowadzone w Hali na Skarpie oraz w Szkole Podstawowej nr 21 ul. Worpie 14-16.

Młodzi zawodnicy będą mieli szansę na kolejne postępy, bo w dniach 14-19 czerwca w Hali na Skarpie odbędą się 29. Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów. Z kolei jesienią, w dniach 8-9 października w Bytomiu zostanie zorganizowana 16. edycja prestiżowego międzynarodowego Memoriału Leszka Błażyńskiego.

Miejsca pięściarzy Bytomskiej Akademii Boksu w Mistrzostwach Śląska w Rajczy

2. miejsca: 48 kg Kamil Wołosz (kadet), 66 kg Marek Węglowski (kadet), 75 kg Maciej Dorobisz (kadet), 71 kg Damian Stanisławski (młodzieżowiec/senior)

3. miejsca: +80 kg Dawid Świętek (kadet), 63,5 kg Maciej Tomczak (junior), 67 kg Nikodem Gogol (junior), 75 kg Nikodem Godek (junior).

5-8. miejsca: 66 kg Szymon Jakowieńko (kadet), 71 kg Bartłomiej Płóciennik (junior), +92 kg Dominik Burg (junior).

W Rajczy drużynę prowadzili trenerzy Sylwester Klasa i Rafał Sikora.